بهترین راه های اخذ ویزای بشردوستانه استرالیا

رسانه کلیک - مسائل مربوط به مهاجرت امروزه به یکی از چالش های روزمره ی افراد تبدیل شده است که راه های مختلفی برای اخذ ویزا وجود دارد اعم از ویزای تحصیلی، ویزای کاری، تمکن مالی، ازدواج، نسبت های خانوادگی و بشردوستانه.

بهترین راه های اخذ ویزای بشردوستانه استرالیا

از بین تمامی راه های نام برده شده سخت ترین راه گرفتن اخذ ویزای بشردوستانه است که از این راه به کشورهای مختلفی می توانید درخواست اخذ این نوع ویزا را بدهید که ما به شما، استرالیا را پیشنهاد می کنیم.

کشور استرالیا با نرخ بیکاری 5 درصد، آب و هوای معتدل، امکانات رفاهی و تحصیلی بالا و شرایط خوبی که برای پذیرش مهاجران دارد یک کشور چند فرهنگی محسوب می شود.

ویزای بشردوستانه چیست؟

اگر شخصی در کشور خود به دلیل عقاید سیاسی، اجتماعی، مذهبی و ... که دارد احساس خطر و ترس همراه او باشد ممکن است گرفتن ویزای بشردوستانه، راهی برای نجات زندگی خود بداند.

لازم است بدانید گرفتن این نوع ویزا به سادگی آنچه فکر می کنید نیست، ولی اگر بتوانید از این طریق ویزا بگیرید تمامی خدمات کشور استرالیا، برای شما رایگان می شود و از طریق آن می توانید تابعیت این کشور را بگیرید.

6 راه برای اخذ ویزای بشر دوستانه استرالیا:

برای اخذ ویزای بشر دوستانه استرالیا به چند طریق می توانید اقدام کنید اعم از:

ویزای ساب کلاس 200 : در این نوع از ویزای بشردوستانه فرد در کشور خود یا کشور مبدا دچار ترس و آزار و اذیت شده است و از آن جا درخواست ویزا می دهد.

ویزای ساب کلاس 201 : در این نوع از ویزا فرد در کشور خود که هنوز اقامت دارد دچار آزار و اذیت می شود و تصمیم به گرفتن این نوع ویزا می گیرد.

ویزای ساب کلاس 202 : در این نوع از ویزا فرد هنوز درخواست ویزا نداده اما مورد آزارو اذیت های زیادی قرار گرفته است.

ویزای ساب کلاس 203 : این نوع ویزا با شرایط خیلی خاصی اخذ می شود و تنها در موردی که فرد و خانواده اش مورد آسیب و خطر جدی قرار گرفته اند، می توانند درخواست ویزا بدهند و با بالاترین سرعت به درخواست آن ها رسیدگی شده و پاسخ می دهند.

ویزای ساب کلاس 204 : ازاین نوع ویزا زنانی استفاده می کنند که خارج از کشور مبدا هستند و همسر و سرپرستی ندارند و خودشان و فرزندانشان در معرض آسیب های جدی و جنسی قرار گرفته اند.

ویزای ساب کلاس 866 : از این نوع ویزا زمانی استفاده می شود که افراد در کشور استرالیا سکونت می کنند و اگر به کشور خود برگردند مورد آسیب های جدی و خطرناکی قرار می گیرند و حتی مرگ در انتظار آن هاست.

ویزای همراه: در این نوع ویزا شما میتوانید خانواده ی خود را به استرالیا ببرید اما لازم است بدانید افرادی که از ساب کلاس 204 استفاده می کنند شامل این ویزا نمی شوند.
برای مطالعه انواع ویزا بشردوستانه در سایت رسمی کشور استرالیا روی Australian Refugee Visa کلیک کنید.

چه مدارکی برای ارائه درخواست ویزا بشردوستانه لازم است؟

_فرم مخصوص با نام 824 را تکمیل کنید.

_ارائه شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی و ترجمه ی آن

_کیملیک

_برگه یو ان خود را ارائه کنید(در صورت داشتن)

_پاسپورت به همراه کپی و ترجمه

_کپی از تمامی صفحات سند ازدواج، طلاق، و برگه حضانت را، به همراه ترجمه حتما ارائه دهید.

_دو قطعه عکس 4.5*3.5 ارسال کنید.

_فرم مخصوص با نام681 را تکمیل کنید.

_از سیتیزن خود کپی بگیرید.

_تراول داکیومنت

پس از تکمیل این مدارک حتما آن را به ایمیگریشن ارسال کنید.

چگونه درخواست ویزای خود را ارسال کنیم؟

_از طریق پست کردن یا ارسال درخواست در سایت

_شما می توانید حتی از کشور خود نیز به راحتی آن را پست کنید یا از طریق پروپوز یا شخص دیگری آن را پیگیری کنید

_ساب کلاس 201 و 203 سخت ترین نوع ساب کلاس است که فقط در شرایط خاصی با آن موافقت می شود

_ساب کلاس 204 نیازی به پروپوزر ندارد و فقط باید فرم 824 را به همراه مدارک تکمیل و ارسال کنید.

چه شرایطی بعد از ارائه فرم بشردوستانه ایجاد می شود؟

_افرادی که درخواست ویزای بشردوستانه می دهند و پروپوزر دارند باید 10 الی 3 ماه منتظر باشند تا فایل نامبر برایشان ارسال شود.

_در صورت نداشتن پروپوزر جواب درخواست شما را از یک ماه و نیم تا یک سال و نیم از طریق ایمیل بررسی کرده و پاسخ قطعی می دهند.

فرم 80 : اگر با درخواست شما موافقت شود برای مصاحبه با شما تماس می گیرند و باید مدارک خود را ارائه کنید که شامل:

_شناسنامه به همراه ترجمه

_پاسپورت، کارت ملی

_کیملیک

_برگه یو ان

_ارائه برگه عدم سوء پیشینه و جرایم

_ تکمیل فرم 80 و ارسال کردن آن

سپس شما را به همراه اعضا برای مصاحبه دعوت کرده و سوالاتی که در فرم 80 و 824 وجود دارد را به طور شفاهی از شما پرسیده و نتیجه را بررسی می کنند.

پس از موافقت ویزای شما دولت استرالیا به مدت یک ماه مکانی را برای اسکان شما در نظر می گیرد و شما در این مدت باید دنبال خانه بگردید و می توانید از امکانات رفاهی و رایگان دولت شامل حقوق، 800 ساعت آموزش زبان رایگان، خانه به همراه وسایل آن،.... استفاده کنید.

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد اخذ ویزا بشردوستانه بسیار دشوار است، به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم به عنوان گزینه ی آخر به آن نگاه کنید اما اگر انتخاب دیگری ندارید بین تمامی کشورها، استرالیا بهترین انتخاب است.
شرکت مهاجران یکی از با سابقه ترین و معتبرترین موسسات مهاجرتی، ارائه دهنده خدمات اقامت، سرمایه گذاری، اخذ ویزا و پاسپورت با مشاورین و پرسنل مجرب می باشد.

ارسال نظر