راهنمای خرید و نصب دوربین مدار بسته

برای مکان یابی صحیح برخی نکات وجود دارد که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد.

راهنمای خرید و نصب دوربین مدار بسته

یکی از دسته سیستم های امنیتی که تاثیر بسیاری در حفظ امنیت دارد دوربین های مداربسته است. دوربین مدار بسته یا همان ( CCTV ) این امکان را فراهم می کند تا در هر جایی بتوانید احساس امنیت کنید. به راحتی می توانید محل کار و زندگی خود را با نصب پکیج دوربین مدار بسته پوشش دهید و امنیت مکان مورد نظرتان را ارتقا دهید. این روش محبوب و کارآمد موثرترین راه حفظ امنیت است که با ورود آن به بازار مورد استقبال بسیاری قرار گرفت و قطعی ترین راه برای هشدار و بازبینی است.
نصب صحیح با همپوشانی درست و انتخاب و مکان یابی دقیق نیاز به تخصص و مهارت دارد. در واقع نصب صحیح نیازمند مکان یابی مناسب است.
بیشترین کاربرد به دنبال هدف نصب دوربین مدار بسته بازبینی تصاویر ضبط شده است. دلایل این بازبینی هم جهت روشن شدن حوادث و بررسی چگونگی و علل سرقت ها، حوادث، تصادف هاست. در کنار این قابلیت موثر دوربین های مداربسته که توانایی بازبینی پس از وقوع حادثه ای را می دهد، می توان به وسیله ی آنها از بروز بخش اعظمی از حوادث و سرقت ها جلوگیری نمود. وجود و تجهیز محل کار و یا زندگی و محیط های عمومی به صورت بازدارنده عمل می کند. این عاملیت بازدارنده نوعی هشدار برای فرد متخطی محسوب می شود تا از انجام آن کار صرف نظر کرد چرا که وجود دوربین نوعی هشدار برای سارق محسوب می شود و با دیدن آن از مقصودش پشیمان می گردد. این بازبینی و بازدارندگی نیز ملزم نصب صحیح و اصولی توسط متخصصان است تا مکان یابی درستی صورت گیرد.

برای مکان یابی صحیح برخی نکات وجود دارد که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد.

مطالبی که باید در نصب دوربین مدار بسته در نظر داشت:

  1. جمع آوری اطلاعات اولیه: برای آگاهی از تعداد دوربین های مورد نیاز باید از محل بازدید صورت گیرد تا بررسی شود چه تعداد دوربین برای تجهیز شدن محیط به طور کامل مورد نیاز است تا تمام منطقه را تحت پوشش قرار دهد، شرکت الکامپ امکان بازدید و کارشناسی را برای مشتریان خود بطور رایگان فراهم کرده است.
  2. تعیین نوع دوربین مدار بسته: نوع دوربین مدار بسته بستگی به کاربری دوربین و محل دارد. اینکه هدف از نصب دوربین مداربسته چیست و چه هدفی را دنبال کند در انتخاب نوع دوربین مهم و تعیین کننده است.
  3. مشخص نمودن محل مرکز کنترل: کنترل تصاویر دوربین های مدار بسته با توجه به ملاحظات امنیتی و سیم کشی باید با دقت تعیین شود و اتاق سرور در مکانی دور از دید عموم و کاملا امن قرار گیرد.
  4. تعیین سیستم تغذیه دوربین مدار بسته: این از تخصص و مهارت فرد با تجربه و متخصص است تا تشخیص دهد که از نوع تغذیه ی مرکزی استفاده شود و یا مجزا زیرا با توجه به تعداد دوربین ها و استفاده کردن یا نکردن از سیستم یو پی اس و چندین المان دیگر در انتخاب نوع منبع تغذیه تعیین کننده هستند.
  5. محل عبور کابل ها: بخش مهم دیگر در مورد نصب دوربین مدار بسته بحث کابل کشی آن میباشد که با توجه به مهارت متخصصین نصاب در امنیت و زیبایی مکان شما تاثیری بسیار زیاد دارد، متخصصین شرکت الکامپ با سابقه ای 15 ساله همواره رضایت مشتریان خود را در هر دو زمینه بطور کامل بدست آورده اند.
  6. انجام کابل کشی
  7. اصلاح و انجام جزئیات مربوط به سیم کشی ها ، داکت کشی ها و در نهایت تکمیل کابل کشی پروژه
  8. نصب دوربین های مداربسته در محل تعیین شده
  9. گرفتن تصاویر و اتصال به سیستم مرکزی DVR و انجام آموزش های لازم به کارفرما
  10. پایان عملیات نصب دوربین مدار بسته

جهت دریافت مشاوره از متخصصین شرکت الکامپ (الکترو امن پاد) فقط کافی است با شماره های ذیل تماس گرفته و از مشاوره و بازدید رایگان کارشناسان این شرکت بهره مند شوید، الکامپ نامی درخشان در صنعت سیستم های امنیتی با سابقه ای 15 ساله و بیش از 3000 پروژه موفق.

شماره های تماس : 88517900 و 88519200

ارسال نظر