تفاوت و کاربردهای چاپ مش و استیکر برای تبلیغات

حتما با آشنایی در مورد رابطه تبلیغات و چاپ به این نتیجه رسیده اید که برای تبلیغات هر نوع چاپی را نمی توان انتخاب کرد.

تفاوت و کاربردهای چاپ مش و استیکر برای تبلیغات

من در این مقاله شما را با دو نوع چاپ مش و استیکر آشنا خواهم کرد و درادامه در مورد تفاوت ها و کابردهای چاپ روی مش و استیکر مطالبی را بیان خواهم کرد. بدون شک با اشنایی با این دو نوع چاپ گزینه شما هم برای هر نوع تبلیغی مش و استیکر خواهد بود. با ما تا ادامه مقاله همراه باشید.

چاپ روی مش چیست ؟

انتقال هر نوع طرح ، تصویر و نوشته مورد نظر به کمک دستگاه های چاپ دیجیتال بر روی مش امکان پذیر می باشد ، این انتقال تصویر را چاپ روی مش می گویند.

تفاوت چاپ مش و استیکر

چاپ مش یکی از چاپ هایی است که در تبلیغات مورد استفاده است. نوع ماده به کار برده شده در این نوع از چاپ، وینیل است که باعث بالا بردن اثر چاپی وضد آب بودن و در نهایت زیبایی چاپ می شود. در این نوع چاپ همان طور که در تصویر زیر می بینید، سوراخ هایی در متریال چاپ وجود دارد. این نوع از چاپ به دلیل همین ویژگی کاربرد خاصی را ایجاد کرده است. در چاپ استیکر از جنس پی وی سی استفاده می شود که همین عامل سبب بالا بردن کیفیت کار چاپ می شود.

البته در این نوع از چاپ هم ماده اصلی به کار برده شده وینیل می باشد. در واقع این یکی از شباهت های چاپ مش روی شیشه و چاپ استیکر است. استیکر دارای دو نوع شیری و شیشه ای است که نوع شیشه ای آن دارای دید از دو طرف است و در نوع شیری به دلیل این که زمینه سفید است مخاطب تنها قادر است که یک طرف را ببیند. این نوع از چاپ پشت چسب دار می باشد و برای مکان هایی چون بدنه اتومبیل و اتوبوس ها گزینه مناسبی است.

و اما بعد از این آشنایی کوتاه در مورد انواع چاپ بهتر است به این سوال بسیاری از مخاطبین و طرفداران چاپ مش و استیکر پاسخ دهیم که این دو نوع چاپ چه تفاوتی دارند و چه چیزی باعث تمایز این دو از یکدیگر می شود و درواقع برای تبلیغات چرا از این دو نوع چاپ با وجود تفاوت هایشان استفاده می شود ؟!

آنچه باعث تفاوت در این دو نوع چاپ شده است بدون شک در نوع ساخت و ویژگی منحصر به فرد چاپ مش و استیکر است؛ همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم وجود سوراخ های ریزی در ساختار مش سبب شده است که مش خاصیت عبور نور و روشنایی را از خود داشته باشد ولی در استیکر چنین چیزی نیست و امکان عبور نور و دید برای ما امکان پذیر نیست. این عامل سبب تفاوت عمده این دو نوع چاپ است. مش به دلیل همین سوراخ هایی که در خود دارد سبب کاربرد فراوان آن در محیط هایی که نیاز به نوردارد، شده است.از طرفی به مراتب قیمت چاپ مش و استیکر به دلیل تفاوتهای ساختاری آنها نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

و اما چاپ استیکر بعد از نصب امکان دارد حباب هایی در بین فضای مورد استفاده و چاپ قرار بگیرند و سبب خدشه دار شدن کار شود ولی در چاپ مش چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد. شما به راحتی به دلیل سوراخ هایی که چاپ مش دارد، هیچ گونه حبابی در موضع چاپ ایجاد نمی شود.

کاربرد مش و استیکر

چاپ روی مش و استیکر جزو چاپ هایی هستند که برای مکان های عمومی و محیطها و فضاهای بیرون در جهت تبلیغات و فعالیت های اقتصادی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. این به دلیل مقاومت بالای این دو نوع چاپ است که باعث شده که در برابر رطوبت و دیگر عوامل محیطی از این نوع چاپ ها استفاده شود. با استفاده از این چاپ ها به راحتی می توانید فضای تبلیغاتی برای فروش محصولات داشته باشید و به برند شدن خود کمک کنید.

چاپ روی مش به کمک چاپ فلت بد

در چاپ روی مش با استفاده از چاپ فلت بد انجام خواهد شد چرا که میتوانید در فضای باز و در زیر نور آفتاب از آن استفاده کنید، اما باید بدانید که کیفیت فلت بد نسبت به چاپ اکوسالونت بهتر است و ماندگاری بیشتری دارد. پیشنهاد میکنیم برای چاپ روی مش از از چاپ فلت بد (چاپ یووی) استفاده نمایید.

کاربرد چاپ روی مش

از مهم ترین کاربردهای چاپ مش بر روی شیشه است. هرجایی که شما نیاز به تبلیغات دارید و البته روشنایی و رزولیشن برای شما در آن محیط اهمیت دارد، به راحتی می توانید با چاپ مش کار خود را انجام دهید. همان طور که قبلا گفتیم، چاپ مش به دلیل سوراخ هایی که دارد برای عبور نور و دید کافی گزینه بسیار مناسبی است. به صورت کلی موارد کاربرد مش عبارتند از:

  • شیشه اتوبوس ها
  • شیشه مغازه ها و فروشگاه ها
  • شیشه های رستوران ها و کافی شاپ ها
  • دیوار و فضاهایی که در معرض فشار باد قرار دارند. همانند دیوارهای موجود در زمین چمن، دیوارها و فنس های موجود در مناطق جنوبی چون کناردریا
  • پنجره های خارجی ساختمان های اداری
  • در دکورهای نمایشگاه های عرصه محصولات

کاربرد استیکر

چاپ استیکر از جمله چاپ هایی است که کاربرد بسیار زیادی در تبلیغات دارد.و با توجه به نظر مشتری می تواند به صورت مات و براق (شیشه ای و شیری) برای هدف تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرد.

چاپ استیکر برروی انواع خودرو

حتما تبلیغات و نوشته های رنگارنگ را در روی خوروهایی چون اتوبوس های شرکت واحد دیده اید. این نوع از چاپ ها از نوع استیکر می باشد. البته علاوه بر خودروهای حمل و نقل برای تبلیغات از خودورهای یخچال دار نیز استفاده می شود. که احتمالا در سطح شهر شما شاهد این نوع از چاپ بوده اید. این چاپ ها در ابعاد بسیار بزرگی هستند و با دستگاه های چاپ انجام می شوند. و از جمله قابلیت های استیکر این است که به راحتی قابلیت این را دارد که بعد از مدتی اگر نیاز به پاک شدن تبلیغات از بدنه خودرو بود، این کار انجام شود.

چاپ استیکر در فضاهای عمومی

شاید برای شما هم جالب است که بدانید که تصاویر و تبلیغات روی شیشه های فروشگاه ها و مغازه ها و دیوارها از نوع چاپ استیکر است. در این موارد از از "استیکر روز رنگ " استفاده می شود. استیکر های روز رنگ برای برش حروف مورد استفاده هستند و در رنگ های سبز، قرمز ، مشکی، طلایی و... به کار می روند.

چاپ استیکر در صنایع مختلف

چاپ استیکر در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی ، آرایشی ، بسته بندی، تولیدی و صنعتی مورد استفاده است. البته بیشترین کاربرد استیکر در صنعت تبلیغات در عرصه تجارت است. بسیاری از تولید کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی تمایل دارند از این چاپ در برند شدن خود استفاده کنند و تولیدات خود را به مشتریان نمایش دهند. در این میان تولیدکنندگان مواد شوینده هم از قافله عقب نمانده و از این استیکرهای پشت چسب دار برای تبلیغ محصول خود بهره می برند.

ارسال نظر