چطور بلیط هواپیما را ارزان تر از همیشه بخرید؟

خرید بلیط هواپیما اولین کاری است که پس از انتخاب مسیر سفر به آن فکر می‌کنیم. گاهی ممکن است قیمت بلیط هواپیمای مقصدمان به قدری گران باشد که از سفر منصرف شویم. اما آیا می‌دانستید فلای تودی این امکان را بوجود آورده که بلیط هواپیما را ارزان تر از همیشه بخرید؟ با راهکاری که به شما پیشنهاد می‌کنیم شما یک قدم به سفرتان با قیمت اقتصادی‌تر نزدیک می‌شوید.

چطور بلیط هواپیما را ارزان تر از همیشه بخرید؟

بلیط هواپیما را از سایت فلای تودی خریداری کنید

خرید بلیط هواپیما امروزه آسان‌تر از قبل است. سایت فلای تودی امکان بررسی ایرلاین‌های مختلف و مقایسه قیمت‌ها به صورت یکجا را فراهم کرده است. بنابراین لازم نیست سایت‌های مختلفی را بررسی کنید یا با ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی تماس بگیرید تا بتوانید از قیمت پرواز به مقصد مورد نظرتان مطلع شوید. فقط کافیست مبدا و مقصد را در فیلد مربوطه وارد کنید و پس از مشخص کردن تاریخ سفر، لیست پروازها را ببینید.

در نظر داشته باشید که در بسیاری از مواقع خرید بلیط رفت و برگشت به صورت همزمان برایتان به صرفه‌تر خواهد بود تا بخواهید ابتدا بلیط یک طرفه به مقصدتان بگیرید و بلیط برگشتتان را جدا تهیه کنید.

از آخرین قیمت‌ها مطلع شوید

در لیستی که از پروازها به شما نمایش داده می‌شود، پرواز ایرلاین‌های مختلف را خواهید دید که همیشه ارزان ترین آن در بالای لیست قرار می‌گیرد. اما اگر قیمت مشخص شده هنوز هم برایتان مقرون به صرفه نبود، با فعال کردن اعلان «اطلاع از آخرین قیمت‌ها» می‌توانید از قیمت پروازها به مقصد مربوطه در تاریخ‌های مختلف مطلع شوید که با انتخاب شما به صورت ایمیل یا از طریق پیام کوتاه برایتان ارسال خواهد شد.

بعنوان مثال اگر قرار است بلیط هواپیما استانبول را خریداری کنید، با فعال کردن این اعلان هرروز از ارزان ترین قمیت پرواز تهران به استانبول آگاه خواهید شد و زمانیکه این قیمت به کمترین نرخ آن رسید نسبت به خرید آن اقدام کنید. این امکان از مبدا به مقاصد دیگر نیز وجود دارد.

علاوه بر اینها، برای سهولت کار شما، گزینه‌ای با عنوان تقویم قیمتی در اختیارتان قرار می‌گیرد که این تقویم قیمت پروازهای مختلف را در تاریخ‌های قبل یا بعد از تاریخی که شما مشخص کرده‌اید نمایش می‌دهد. گاهی از این طریق می‌توانید روزی که قیمت پرواز مورد نظرتان ارزانتر از همیشه است را بدون دردسر بیابید و همان لحظه نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنید. بخصوص اگر مقصدتان نیاز به ویزا نداشته باشد شما می‌توانید بلیط لحظه آخری را نیز تهیه کنید و امروز بلیط بخرید و فردا سفر بروید.

بلیط چارتر بخرید

یکی از راهکارهایی که می‌تواند به شما کمک کند بلیط هواپیما را ازرانتر خریداری کنید، خرید بلیط چارتری است. به طور کلی بلیط‌های چارتر به نسبت بلیط‌های سیستمی همیشه قیمت ارزان تری دارند اما از سوی دیگر تاریخ رفت و برگشت معمولا ثابت است. بعنوان مثال احتمال اینکه بتوانید برای یک سفر بیست روزه بلیط چارتر بخرید نسبت به خرید بلیط چارتر استانبول برای سفر هفت روزه کمتر است. چرا که اغلب پروازها برای یک بازه زمانی خاص خریداری شده‌اند. با اینحال، بلیط چارتر گزینه مناسبی برای زمانیست که ارزان بودن هزینه سفر برایتان اولویت دارد.

اگر برای خرید بلیط هواپیما از سایت فلای تودی استفاده می‌کنید، گزینه‌ای برای مشاهده پروازهای چارتری وجود دارد که با تیک زدن کنار آن می‌توانید فقط پروازهای چارتری به مقصد مورد نظرتان را ببینید. اما این گزینه فقط در صورتیکه پرواز چارتری برای این مسیر وجود داشته باشد فعال خواهد بود.

تعداد توقف پرواز را مشخص کنید

در برخی مواقع خرید بلیط هواپیما خارجی با یک یا چند توقف همراه است، بخصوص برای مواقعی که پرواز مستقیم از ایران به مقصد مربوطه وجود ندارد. تعداد و مدت زمان توقف به روی هزینه پرواز تاثیرگذار هستند. هرچه این زمان بیشتر باشد هزینه بلیط پایین‌تر می‌آید. بنابراین گاهی با انتخاب پرواز توقف دار می‌توانید بلیط هواپیما را با قیمت ارزانتر بخرید اما از سوی دیگر مدت زمانی از سفرتان صرف این توقف خواهد شد. بنابراین باید ببینید کدام برایتان اولویت دارد. در بسیاری از مواقع زمانی که بلیط هواپیما یک طرفه خریداری می‎شود، خرید بلیط ارزانتر ارزش این توقف را خواهد داشت.

تعداد توقف را نیز می‌توانید خودتان مشخص کنید تا پروازی که مناسب‌تر با شرایط شماست را بیابید.

امکان مشخص کردن بودجه خرید بلیط وجود دارد

یکی از ویژگی‌هایی که هنگام خرید بلیط هواپیما در سایت فلای تودی به شما کمک خواهد کرد پرواز ارزانتری پیدا کنید، مشخص کردن بازه قیمتی برای پروازها است. این بازه قیمتی به صورت پیش فرض از حداقل قیمت تا حداکثر آن مشخص شده است. اما شما می‌توانید این بازه را تغییر دهید تا فقط پروازهایی که با بودجه شما سازگار است را مشاهده کنید. در این صورت حتی با انتخاب ایرلاین مورد نظرتان، پروازهای ارزان آن ایرلاین را خواهید دید و اگر با بودجه شما سازگار نباشد هیچ پروازی به شما نمایش داده نمیشود. با اینحال هنوز شانس پیدا کردن پرواز ارزان با استفاده از تقویم قیمتی را خواهید داشت.

ارزان سفر کنید

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سفر، بخصوص در سفرهای خارجی، هزینه خرید بلیط است. چرا که به نظر می‌رسد پرهزینه‌ترین بخش سفر تهیه بلیط و هتل باشد. ترس از هزینه سفر گاهی موجب می‌شود سفرمان را کنسل کنیم یا فکر کنیم نمی‌توان ارزان سفر کرد. اما سایت فلای تودی این نگرانی را برایتان برطرف کرده است چرا که به شما امکان مشاهده پروازهای مختلف در تاریخ‌های نزدیک به هم را می‌دهد، می‌توانید بودجه‌تان را مشخص کنید و از سیستم بخواهید شما را از آخرین قیمت پروازها آگاه کند. بنابراین شانس پیدا کردن ارزانترین بلیط هواپیما را خواهید داشت و از آنجایی که خرید بلیط از طریق سایت ساده است، فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا شما قدم اول برای رفتن به یک سفر رویایی را بردارید.

ارسال نظر