۸ سریال برتر جهان برای یادگیری زبان! هم فال و هم تماشا

یک خبر خوب! درتابستان با پکیج آموزش زبان انگلیسی با فیلم، مهارت‌ها و توانایی‌های زبان انگلیسی خود را بالا ببرید! مشاهده فیلم و سریال یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه است. اما برای اینکه بتوانیم در تابستان هدفمند سریال ببینیم، بهترین پیشنهاد چیست؟ در این محتوا راجع به بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت شده است. پس این فرصت را برای آشنایی با بهترین سریال‌ها از دست ندهید.

۸ سریال برتر جهان برای یادگیری زبان! هم فال و هم تماشا

اما برای اینکه بتوانیم در تابستان هدفمند سریال ببینیم، بهترین پیشنهاد چیست؟ در این محتوا راجع به بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت شده است. پس این فرصت را برای آشنایی با بهترین سریال‌ها از دست ندهید.

1. آموزش زبان انگلیسی با فیلم فرندز(Friends)

سریال فرندز یکی از فیلم‌های معروف در زمینه یادگیری زبان انگلیسی با فیلم است. تقریباً همه راس، ریچل، چندلر، مونیکا، جوی و فیبی، بازیگران معروف Friends را می‌شناسید. با مشاهده این سریال شما به سرعت به 6 شخصیت آن وابسته شده و برای شب‌های آرام تابستان لحظاتی پر از خنده را از بازیگران این سریال هدیه می‌گیرید. فرندز، برای یادگیری زبان انگلیسی از پایه شروعی ایده‌‌آل است، چون از واژگانی استفاده شده که در در موقعیت های واقعی از آن استفاده می کنید

2. سریال مالکوم در میانه (Malcolm in the Middle)

این کمدی در مورد یک خانواده معمولی آمریکایی است. این سریال یک نمایشنامه احمقانه با هزاران جوک و اتفاق‌های سرگرم‌کننده است. مالکوم فرزند نابغه وسطی خانواده با سطح IQ بالایی است که به عقده برتری در سریال معروف است که اغلب او را به دردسر زیادی می‌اندازد. در این سریال، علاوه بر مالکوم، یک مادر سخت‌گیر، پدر نابالغ و چهار برادر او نیز بازی می‌کنند که هر کدام دغدغه‌های خاص خود را دارند. این سریال یک کمدی معمولی با داستان‌های ساده است که هر زبان‌آموزی از پس درک مطلب و گفتار آن بر‌می‌آید. در واقع این نمایشی ایده‌آل در قالب فیلم انگلیسی برای زبان‌آموزان مبتدی است.

3.سریال کارتونی سیمپسون‌ها (The Simpsons)

چه کسی می‌تواند انکار کند که سیمپسون‌های معروف نمی‌توانند جایگزین ایده‌آلی برای همه سریال‌های معروف آمریکایی به هدف یادگیری زبان باشند؟ سریالی که تا حدودی طنز جامعه آمریکایی را نشان می‌دهد. کسی است که یک‌بار در زندگی‌اش هومر، مارج، لیزا، بارت و مگی سیمپسون را ندیده باشد؟ سریالی که برای ساخت آن جوایز زیادی دریافت شده و حداقل به ۱۸ زبان ترجمه شده است. پس با دیدن این سریال آشنا، خود را به چالش سرعت گفتگو دعوت کنید. چون در این سریال شخصیت‌ها خیلی سریع صحبت می‌کنند، شاید کمی سخت باشد اما برای تسلط‌‌تان بر درک مطلب و تقویت مهارت شنیداری یا لیسنینگ زبان مفید است. همچنین با دیدن این سریال، با واژگان عامیانه آمریکایی آشنا خواهید شد.

4. سریال نظریه انفجار بزرگ (The Big Bang Theory)

تئوری بیگ بنگ یک نمایش بسیار مدرن و سرگرم کننده است که می‌تواند یک پیشنهاد مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم باشد. چون با 279 قسمت در 12 فصل، ساعت‌ها و ساعت‌ها به زبان انگلیسی مشغول خواهید بود. این سریال حول و حوش چهار دانشمند با همسایه‌شان پنی می‌چرخد که این ۴ شخصیت برعکس پنی با همه هوش و نبوغ‌شان، در روابط اجتماعی بسیار ناموفق هستند. به دلیل کوتاهی هر قسمت، به راحتی می‌توان ماجراهای روزانه‌ را حتی به زبان انگلیسی دنبال کرد.

واژگان به کار رفته در سریال بسیار در دسترس، گفتار واضح و موضوعات جالب است. در این سریال، با وجود اینکه از اصطلاحات علمی کمی استفاده شده، حتی از بینندگان «عادی» هم انتظار ندارند که بیشتر آن را بفهمند، بنابراین احساس نمی‌کنید که کنار گذاشته شدید.

5. سریال Breaking Bad

وقت آن رسیده بعد از معرفی ۴ سریال کمدی، یک سریال تلخ، جدی و بسیار تاثیرگذار‌ تاریخ را معرفی کنیم. اگر قرار باشد وقت‌تان را پای یک سریال بگذارید و بعد از آن، تمام عمر با خاطرات آن سریال زندگی کنید، آن سریال Breaking Bad معروف است. سریال با یک استاد شیمی صادق (والتر وایت 50 ساله) شروع می‌شود که سرطان دارد. او برای تامین هزینه‌های درمان و مراقبت از همسر باردار و پسرش که معلول است، با یکی از شاگردان سابقش شروع به ساخت مواد مخدر می‌کند. سریالی که با تغییر تم رنگی و سفید به خاکستری در طول داستان و تغییرحال و هوای شخصیت‌ها، تاثیر عمیقی براحساس شما خواهد گذاشت. دقیقاً یادگیری نیز در همینجا اتفاق می‌افتد، زمانی که احساس شما درگیر است. این سریال می‌تواند یک معرفی خوب در زمینه یادگیری زبان با فیلم باشد. پس زمانی که جسی پینکمن از واژگان و جملات عامیانه استفاده کرده یا والتر وایت نسبتاً عادی صحبت می‌کند، خوب به دیالوگ‌های این دو نفر گوش کنید.

6. سریال اوزارک ( Ozark)

در این سریال بحث سر اجبار است، زمانی که جان خود و خانواده‌ات در خطر باشد! مارتی یک مشاور مالی در شیکاگو است که مجبور می‌شود برای یک قاچاقچی مواد مخدر پول‌شویی کند. اما وقتی شریک زندگی‌اش به او در این مسیر خیانت می‌کند، مارتی مجبور شده به سرعت خانواده‌اش را به کوه‌های اوزارک منتقل کرده، جایی که باید 500 میلیون دلار پول‌شویی کند. آسان نیست، مخصوصاً وقتی متوجه می‌شود که باید با فروشندگان مواد مخدر محلی سر و کار داشته باشد. درست است که مواد مخدر، پول‌شویی و امور مالی موضوعاتی نیست که شما بخواهید هر روز در مورد آن‌ها صحبت کنید، اما جدای از آن، برای یادگیری زبان انگلیسی آمریکایی واضح و قابل درک است. البته اگر مبتدی هستید، برای آموزش زبان انگلیسی از پایه بهتر است با فیلم دیگری این هدف را دنبال کنید. چون سطح این فیلم برای زبان‌آموزان متوسط تا پیشرفته پیشنهاد می‌شود.

7. سریال همسایه (The Neighborhood)

یک سریال کمدی تمام عیار برای شب‌های تابستانی شما! یک همسایه جدید در بلوک وجود دارد، اما آیا جانسون‌ها راهی برای سازگاری پیدا می‌کنند؟ یک خانواده سفیدپوست از غرب میانه به محله ای عمدتاً سیاهپوست نقل مکان می‌کنند که چندان با آغوش باز از آن‌ها استقبال نمی‌شود. این سریال، دارای قالب کمدی سنتی و زبانی آسان و قابل درک برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم است. با این اوصاف، اگر با فرهنگ و مسائل اجتماعی آمریکا آشنا نباشید، ممکن است همه تفسیرهای نژادی را درک نکنید.

8. داستان ترسناک آمریکایی (American Horror Story)

بهتراست بعد از معرفی چند سریال کمدی و جدی، یک سریال ترسناک برای کسانی که عاشق این ژانر هستند نیز معرفی کنیم. داستان ترسناک آمریکایی یک سریال تلویزیونی با عناصر ترسناک و فانتزی است. یک موضوع جدید برای هر فصل وجود دارد که این سریال را از اکثر سریال های سنتی دیگر متفاوت می‌کند. در این سریال دیالوگ‌ها دردسترس بوده و با تغییر هر فصل، شخصیت‌ها به همراه زبان‌شان نیز تغییر می‌کند که فرصت مناسبی برای آموزش زبان با فیلم است. این سریال برای افرادی با سطح متوسط زبان انگلیسی طراحی شده است.

نقش استادبانک در میزان یادگیری و تسلط ‌تان بر زبان

سریال‌ها بهترین روش برای تقویت مهارت‌های چندگانه زبان هستند اما اگر بخواهید یادگیری زبان از صفر را شروع کنید، بهتر است در کنار مشاهده بهترین سریال‌ها، از بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان نیز بهره ببرید. به خصوص اگر تمایل دارید در سریع‌ترین زمان ممکن به تسلط مناسبی از زبان انگلیسی رسیده و همزمان هر چهار مهارت زبان انگلیسی را یاد بگیرید، می‌توانید از معلم خصوصی زبان استادبانک استفاده کنید. برای دسترسی به بهترین معلم زبان انگلیسی، کافی است روی لینک بالا کلیک نمایید. همچنین جهت راهنمایی و مشاوره ثبت درخواست معلم خصوصی می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید. شما تنها در استادبانک است که بهترین مدرسین زبان با قیمت مناسب به همراه کیفیت بالای تدریس را پیدا خواهید کرد.

ارسال نظر