3 مزیت نگفته از حمل بار آنلاین که باید بدانید

آیا در مورد مزایای استفاده از سامانه حمل بار آنلاین اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید استفاده از این سامانه چه اهمیتی برای صنعت حمل و نقل دارد؟ آیا تغییراتی که فناوری های هوشمند در حوزه حمل بار به وجود آورده اند را مشاهده کرده اید؟ افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند، به راحتی شاهد تغییراتی که در طی چند سال اخیر در این حوزه ایجاد شده است، هستند.

3 مزیت نگفته از حمل بار آنلاین که باید بدانید

رانندگان، صاحبان بار و شرکت های باربری دیگر هیچ دغدغه ای برای حمل بار ندارند. امروزه اپلیکیشن های باربری اینترنتی، بیشتر مشکلات صنعت حمل و نقل را در کشور برطرف نموده اند. این سامانه سرعت انتقال بار را در کشور افزایش داده است. حتی هزینه هایی که برای حمل بار بین راننده و صاحب بار وجود دارد نیز، کاهش یافته است.

می دانیم که راننده یک قهرمان است . پس نباید هیچ راننده ای در کشور درگیر مسئله نبود بار باشد. حتی دیگر هیچ شرکت باربری نباید با مشکل کمبود خودرو برای حمل بار روبه رو باشد. تمامی این مسائل پس از راه اندازی سامانه باربری در کشور از بین رفته است. البته باید به سه مزیت مهم استفاده از سامانه حمل بار آنلاین نیز اشاره کنیم، که عبارتند از:

امکان رهگیری سامانه حمل بار آنلاین

در روش باربری سنتی، مشکلات بسیاری برای رانندگان و صاحبان بار ایجاد می شد. رانندگان باید زمان زیادی صرف صدور بارنامه می نمودند. همچنین صاحبان بار از موقعیت بار پس از بارگیری و حتی زمان رسیدن بار به مقصد اطلاعاتی ندارند. این مسئله نگرانی های بسیاری را برای صاحبان بار و مشتریان به وجود می آورد.

اما امروزه با استفاده از سامانه اعلام بار و حمل بار آنلاین، نه راننده و نه صاحب بار دیگر با هیچ نگرانی روبه رو نیست. صاحبان بار می توانند با استفاده از فناوری های جدید GPS و تکنولوژی تلمتیکس، موقعیت بار را در هر کجایی که قرار دارد بررسی نمایند. همچنین آنها می توانند از زمان رسیدن و سالم رسیدن بار به مقصد نیز اطلاعات داشته باشند.

سامانه اعلام بار

صدور بارنامه الکترونیکی در سامانه حمل بار

شاید یکی از شایع ترین مسائلی که از دیرباز برای رانندگان مشکل ایجاد می کرده است، صدور بارنامه باشد. در زمان گذشته رانندگان باید چند ساعت از زمان خود را تلف می کردند تا این سند را دریافت کنند. اما امروزه با استفاده از اپلیکیشن اعلام بار می توان در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به دریافت این سند الکترونیکی نمود.

سامانه های حمل بار آنلاین منجر شده اند تا رانندگان بهتر بتوانند در زمان خود صرفه جویی کنند. این مسئله آنها را از مشکلات بسیاری دور نموده و کمک کرده است تا زمان بیشتری برای کسب درآمد در اختیار داشته باشند. رانندگان می توانند به راحتی و به صورت اینترنتی اقدام به دریافت سند الکترونیکی نمایند، که در آن اطلاعاتی مربوط به ارزش ریالی بار، وزن بار، تاریخ تخلیه، تاریخ بارگیری و … وجود دارد.

بارنامه باید در طول مدت زمانی که راننده اقدام به حمل بار می نماید، همراه ایشان باشد. از این رو دریافت آن لازم و ضروری است. همچنین این اسناد قابل دستکاری نبوده و پس از دریافت می توان به راحتی به آن استناد نمود.

اعلام بار و تحویل بار بدون محدودیت

در انتها باید به یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از اپلیکیشن های حمل بار آنلاین اشاره کنیم؛ آن هم عدم محدودیت در بارگیری و تحویل بار است. می توان در این اپلیکیشن هر روز جدیدترین اخبار در خصوص اعلام بار شرکت ها و صاحبان بار را به صورت آنلاین مشاهده نمود. از آنجایی که تمام شرکت های باربری و صاحبان بار قادر هستند از این سیستم استفاده کنند، اعلام بار از سراسر کشور انجام می شود.

به همین دلیل رانندگان در هر کجای ایران که باشند، می توانند از طریق سامانه حمل بار آنلاین، کالایی را برای حمل به مقصد مورد نظر خود بیابند. این اپلیکیشن بیشتر شهرهای کشور را پوشش می دهد. از این رو دسترسی برای یافتن بار جهت حمل آسان شده است. رانندگان می توانند پس از انتقال بار به یک شهر مشخص، از آن شهر برای مسیر بازگشت خود نیز اقدام به بارگیری مجدد نمایند.

خالی برنگشتن به مبدا، سوخت را هدر نداده و درآمد رانندگان را نیز افزایش می دهد. تمامی این مزایا را تنها می توان با نصب اپلیکیشن حمل بار آنلاین به دست آورد. از این رو بیشتر رانندگان و شرکت های باربری در کشور از این سامانه استفاده می کنند. دیگر هیچ راننده ای نگران نبود بار نیست و هیچ شرکت باربری نیز برای انتقال بار با مشکل نبود خودرو و راننده مواجه نیست.

پس به طور کلی استفاده از سامانه های باربری اینترنتی، بسیاری از مشکلات را در صنعت حمل و نقل برطرف نموده است. از این رو این سامانه ها امروزه محبوبیت بسیار زیادی دارند و مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته اند.

ارسال نظر