انتخاب اول برنامه‌نویسان برای مهاجرت کجاست؟

این روزها، برنامه ‌نویسی در سطح جهانی تقاضای شغلی بالایی دارد؛ بنابراین برنامه نویسان گزینه‌ای زیادی در مورد محل زندگی و کار آینده خود دارند. مهاجرت از طریق برنامه نویسی می‌تواند راهی عالی برای پیشرفت کاری و شروع تازه باشد. ضمن اینکه در بسیاری از کشورها، تقاضا برای برنامه‌نویسان حرفه‌ای، بسیار بیشتر از عرضه است؛ در نتیجه شرکت‌ها اغلب حاضرند برای برنامه‌نویسان ماهر مبالغ بالایی بپردازند.

انتخاب اول برنامه‌نویسان برای مهاجرت کجاست؟

اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، لیست ما از بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه‌‌‌نویسان را مطالعه کنید و ببینید کدام یک برای مهارت‌ها و علایق شما مناسب است. این لیست برگرفته از نظرسنجی vanhack از 60 هزار برنامه‌ نویس است که بهترین کشورها برای کار کردن و مهاجرت را انتخاب کرده‌اند:

  1. کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور جهان از نظر کیفیت کلی زندگی در نظر گرفته می‌شود. این کشور چندفرهنگی امنیت بالایی دارد و سرویس‌های مراقبت‌های بهداشتی عمومی در سطح جهانی ارائه می‌دهد. علاوه بر حقوق بالایی که در این کشور به برنامه‌نویسان می‌پردازند، فناوری و تکنولوژی نیز در آن به سرعت در حال رشد است. کانادا اقتصادی توسعه یافته دارد و عضور کشورهای G7 است و یکی از 10 کشور برتر تجاری جهان است. ضمن این که این کشور تمرکز زیادی بر آموزش و پرورش دارد و دانشگاه‌های آن شهرت جهانی دارند.

  1. آلمان

آلمان کشوری زیبا با مناظر متنوع، شهرهای مدرن و دهکده‌های عجیب است. آلمان هم امنیت بسیار بالایی دارد و مراقبت‌های بهداشتی درجه یک ارائه می‌دهد و همچنین یکی از بهترین بخش‌های فناوری را در بین هر کشوری در کره زمین دارد. برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در آلمان دستمزد بالایی می‌گیرند و تقاضای شغلی زیادی هم دارند.

  1. هلند

هلند یکی از همسایگان کوچک‌تر آلمان در غرب است. تعداد کمی از شهرهای مدرن در دنیا وجود دارند که حس جذابیت دنیای قدیم را مانند آمستردام حفظ کنند. آمستردام به‌خاطر خیابان‌های مملو از کانال و سنگ‌فرش معروف است. هلند در سالیان اخیر یک ذهنیت پیشرو در زمینه فناوری پیدا کرده و به سرعت در حال رشد است. هلند علیرغم وسعتش، یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان است و تعداد زیادی از شرکت‌های چند ملیتی (بسیاری در بخش فناوری) را در خود جای داده است. هلند همچنین به دلیل سیستم آموزشی قوی و نیروی کار بسیار ماهر خود شناخته شده است.

  1. ایرلند

ایرلند کشوری زیبا با تاریخ و فرهنگ غنی است و همچنین خانه برخی از بهترین برنامه‌نویسان و مهندسان نرم افزار جهان است. این کشور دارای اقتصاد قوی است و به دلیل ثبات و نرخ پایین جرم و جنایت شناخته شده است. مردم ایرلند همچنین با مهاجران برخوردی دوستانه دارد؛ ضمن اینکه ایرلند با مناظر خیره کننده خود، یک زندگی با کیفیت عالی را ارائه می‌دهد. از طرفی ایرلند خانه بسیاری از دفاتر شرکت‌های فناوری پیشرو در جهان مانند گوگل، فیس‌بوک و آمازون است.

  1. آمریکا

ایالات متحده آمریکا برای دوستداران تکنولوژی نیازی به معرفی ندارد. آمریکا ابرقدرت اقتصادی و نظامی پیشرو در جهان است و همیشه در مرکز پیشرفت تکنولوژی قرار دارد. به استثنای ژاپن، هیچ کشور دیگری به اندازه آمریکا از مشاغل پیشرفته و پردرآمد در برنامه‌نویسی و توسعه نرم افزار استقبال نمی‌کند. حقوق برنامه‌نویسان و مهندسان نرم افزار در ایالات متحده در بین همه کشورها بالاترین است. علاوه بر این، این کشور دارای تعداد زیادی شرکت فناوری پیشرو است که می توانند فرصت های شغلی بزرگی را برای شما فراهم کنند.

  1. استرالیا

استرالیا دارای برخی از بهترین سواحل و متنوع ترین اکوسیستم های حیات وحش در جهان است. اما جاذبه‌های این کشور محدود به حیات وحش نیست؛ استرالیا چیزهای زیادی برای ارائه به برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان نرم افزار با تجربه دارد، مانند سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی، آب و هوای فوق‌العاده در تمام سال، و بخش تکنولوژی پررونق با مشاغل پردرآمد فراوان.

  1. نیوزلند

پنیوزلند برادر کوچک استرالیا، بدون شک یکی از زیباترین کشورهای کره زمین است. این کشور جزیره‌ای کوچک، به دلیل امنیت بالا، سطح پایین جرم و جنایت، کیفیت زندگی بسیار بالا و مناظر طبیعی خیره کننده مشهور است. صنعت فناوری در این کشور در حال رونق است و برنامه‌نویسان از نقاط دور و دراز در جستجوی زندگی بهتر به نیوزلند نقل مکان می‌کنند.

  1. بریتانیا

بریتانیا کشوری بزرگ با اقتصاد بسیار توسعه یافته است. این کشور تمرکز زیادی بر آموزش و پرورش دارد و دانشگاه‌های آن شهرت جهانی دارند. انگلستان در مجاورت سایر کشورهای اروپایی قرار دارد و به همین دلیل رفت‌و‌آمد به این کشور آسان است. انگلستان مکانی عالی برای کار برنامه نویسی است. بریتانیا در بین کشورهایی است که تعادل بین کار و زندگی را جدی می‌گیرند و نسبت به بسیاری از کشورها ساعات کاری کوتاه‌تر و روزهای تعطیل بیشتری دارد.

  1. سوئد

سوئد یک کشور اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده؛ این کشور بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد و به دلیل کیفیت بالای زندگی، خدمات عمومی عالی و اقتصاد قوی شناخته شده است. سوئد همچنین خانه برخی از برترین دانشگاه‌های جهان از جمله مؤسسه کارولینسکا، دانشگاه لوند و دانشگاه اوپسالا است. سوئد همچنین دارای تعداد زیادی شرکت چندملیتی بزرگ مانند اریکسون و ولوو است که فرصت‌های شغلی زیادی را برای برنامه نویسان و مهندسان نرم افزار فراهم می‌کند.

  1. سوئیس

سوئیس کشوری کوچک و زیبا است که در قلب اروپا واقع شده؛ این کشور دارای اقتصاد بسیار توسعه یافته‌ای است و یکی از مراکز مالی پیشرو در جهان است. این کشور همچنین به دلیل کیفیت بالای زندگی خود شناخته شده و شهرهای آن همواره در بین بهترین‌های جهان برای زندگی در رتبه‌بندی‌ها قرار می‌گیرند. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های سوئیس مناظر باورنکردنی آن است که شامل کوه‌های سر به فلک کشیده و دریاچه‌های بکر می‌شود. سوئیس همچنین خانه برخی از دفاتر شرکت‌های فناوری پیشرو در جهان از جمله گوگل، مایکروسافت و IBM است. این کشور همچنین محل مناسبی برای استارت‌آپ‌ها است و شهرهای آن همواره در میان نوآورترین شهرهای جهان قرار دارند.

ارسال نظر