راهنمای بهترین درب اتوماتیک شیشه ای

پروژه‌های ساختمانی ازجمله مواردی هستند که کیفیت و ظاهر هر دو به یک اندازه در آن‌ها حائز اهمیت بوده و باید موردتوجه قرار گیرند. در دنیای امروزی، دیگر اکتفا کردن به کیفیت و عدم توجه به ظاهر المان‌های مختلف پذیرفته نیست.

راهنمای بهترین درب اتوماتیک شیشه ای

تصور کنید می‌خواهید خانه‌ای برای خودتان بسازید. چه مواردی را در ساخت‌وساز این خانهٔ رؤیایی لحاظ خواهید کرد؟ قطعاً دوست دارید یک خانهٔ زیبا و باکیفیت با المان‌های کاربردی داشته باشید. حال این موارد زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند که در یک مکان عمومی لحاظ شوند. به‌عنوان مثال، مجتمع‌های تجاری را در نظر بگیرید؛ اغلب افراد جذب مجتمع‌هایی می‌شوند که ظاهر جذاب و متفاوتی داشته باشند و دسترسی آسان آن‌ها به هر آنچه نیاز دارند را فراهم کنند. المان‌های مختلفی در ساخت یک بنا به محقق شدن چنین چیزی کمک خواهند کرد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، درها و پنجره‌ها هستند. در این مقاله می‌خواهیم بهترین درب اتوماتیک شیشه ای را به شما معرفی کنیم تا برای خانه، محل کار و یا پروژه‌های در حال ساخت خود، یک انتخاب حرفه‌ای داشته باشید.

درب اتوماتیک چیست؟

یک بیمارستان بزرگ را در نظر بگیرید که روزانه صدها نفر در آن جابه‌جا می‌شوند. از بخش‌های مختلف گرفته تا ورودی بیمارستان، همگی درب‌هایی دارند که قسمت‌های مختلف را از هم جدا می‌کند. حال اگر این درب‌ها شبیه به همان انواع سنتی باشند چه خواهد شد؟ دستگیره در روزانه هزاران بار چرخانده می‌شود تا افراد بتوانند جابه‌جا شوند. این مسئله علاوه‌بر آن‌که سبب استهلاک اجزا می‌شود، از سرعت عبورومرور افراد نیز کم می‌کند و به همین خاطر، ممکن است تجمعاتی شکل بگیرد. حال برای رفع مشکلات این‌چنینی، درب‌های اتوماتیک ایجاد شده‌اند تا کار را تسهیل کنند.

درب اتوماتیک برخلاف درب‌های معمولی که به‌واسطهٔ کار نیروی انسانی باز و بسته می‌شوند، به‌صورت خودکار عمل می‌کند. در این درب‌ها از سیم‌کشی برق استفاده شده تا با استفاده از انواع خاصی از سنسورها، باز و بسته شدن در انجام شود. گاهی از سنسورهای حرکتی برای باز شدن درب استفاده می‌شود. حتماً انواعی از این درب اتوماتیک شیشه ای را در بانک‌ها، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها و… دیده‌اید که با حرکت به‌سمت آن‌ها، باز می‌شوند. انواع دیگر از این درب‌ها نیز با سیستم‌های دیگری کار می‌کنند که به آن‌ها هم خواهیم پرداخت.

مزیت درب اتوماتیک نسبت‌به انواع ساده

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای در محیط‌های عمومی با توصیفی ساده از این محصول مشخص و آشکار می‌شود، چراکه کاملاً مناسب با ویژگی‌های محیط‌های اینچنینی طراحی شده‌است. با این حال، استفاده از آن در محیط‌های دیگری نظیر خانه و محل کار نیز مزایایی دارد که به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • نخستین مزیت این درب‌ها درحقیقت افزایش سطح ایمنی است. درب اتوماتیک شیشه‌ای در صورت نیاز بسته می‌ماند و با هیچ عامل محرکی باز نمی‌شود. از این رو می‌تواند امنیت بالایی داشته باشد.
 • درب‌های اتوماتیک از بهترین متریال‌ها ساخته می‌شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. از این رو تا سال‌ها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؛ بدون آن‌که آسیبی وارد شود.
 • در کل درب اتوماتیک شیشه ای نسبت‌به درب‌های معمولی استهلاک کمتری دارد.
 • این درب‌ها عمدتاً به‌صورت عایق صدا و حرارت عمل می‌کنند که این ویژگی خود می‌تواند عامل مهمی در انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای باشد.
 • درب‌های اتوماتیک سروصدای کمی دارند.
 • از خروج هوای مطبوع و وارد شدن گردوخاک به محیط داخل ممانعت می‌کنند.
 • یکی از مهم‌ترین نکات در استفاده از درب شیشه ای برقی در محیط‌های درمانی و سایر محیط‌ها، این است که انتقال آلودگی‌ها به حداقل می‌رسد، چراکه هیچ‌گونه لمسی برای باز و بسته شدن در صورت نخواهد گرفت.
 • این درب‌ها کار را برای افراد دارای معلولیت تسهیل می‌کنند.

درب اتوماتیک شیشه ای در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای محدودیتی ندارد و می‌توانید آن را در هر کجا که احساس نیاز می‌کنید به‌کار بگیرید. هدف اصلی از نصب درب اتوماتیک، سهولت در رفت‌وآمد است. اگر احساس می‌کنید برای درب ورودی آپارتمان‌های بزرگ نیز به چنین چیزی نیاز است، باید بدانید محدودیتی وجود ندارد. با این حال از این درب‌ها بیشتر برای ورودی بانک‌ها، مراکز خرید، مراکز تجاری و اداری، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و مواردی از این دست استفاده می‌شود. همچنین مراکز آموزشی نیز از درب‌های اتوماتیک برای درب ورودی استفاده می‌کنند تا رفت‌وآمد برای مراجعان تسهیل شود.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای را بشناسید

درب شیشه ای برقی خود انواع گوناگونی دارد که می‌توان بسته به محیط مورد استفاده، بهترین آن‌ها را انتخاب کرد. گاهی هم این انتخاب تنها به سلیقهٔ شما مربوط است و دلیل خاص دیگری ندارد. انواع درب اتوماتیک شیشه ای به شرح زیر هستند:

 • درب اسلایدینگ: درب اسلایدینگ یا کشویی رایج‌ترین نوع درب شیشه ای است که به دلیل سهولت در استفاده، به فراوانی به‌کار برده می‌شود. دو طرف این در با پیامی که از جانب سنسور ارسال می‌شود، به‌طور کامل باز شده و با قطع پیام سنسور، بسته خواهند شد. این درب‌ها به‌صورت تک‌لنگه و دولنگه تولید می‌شوند.
 • درب تلسکوپی: درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی غالباً در مکان‌هایی استفاده می‌شود که تردد زیادی دارند. درب‌های تلسکوپی از قطعات متعددی تشکیل شده و چرخ‌های بسیار روانی دارد.
 • درب گردان: درب گردان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای محیط‌های لوکسی است که فضای زیادی هم برای نصب درب ورود و خروج ندارند. این درب‌ها به‌صورت دومنظوره هم برای ورود و هم برای خروج مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • درب curve: درب اتوماتیک کرو که به آن قوسی یا منحنی نیز گفته می‌شود، انتخاب مناسبی برای بناهایی است که به‌صورت منحنی و گرد طراحی شده‌اند. استفاده‌ٔ نادرست از درب‌های مستطیل‌شکل، می‌تواند از زیبایی این بناها بکاهد و در چنین شرایطی درب شیشه ای کرو، بهترین انتخاب است.
 • درب تاشو: درب شیشه ای تاشو را تا حدودی می‌توان مشابهٔ درب لولایی دانست. با این تفاوت که به فضای کمتری برای باز و بسته شدن نیاز دارد. این درب‌ها نیز برای محیط‌هایی با تردد زیاد، بهترین درب شیشه ای اتوماتیک هستند.

آتی در؛ متخصص در ساخت درب‌های اتوماتیک

حال که با مزایای درب اتوماتیک شیشه ای و همچنین انواع آن آشنا شدید، خوب است «آتی در» را نیز به‌عنوان یکی از بهترین ارائه‌دهندگان درب‌های شیشه ای اتوماتیک بشناسید. این مجموعه بیش از ۱۸ سال است که در بازار درب‌های اتوماتیک و یراق‌آلات مشغول به فعالیت بوده و در این سال‌ها حرفه‌ای بودن خود را با پروژه‌های خود اثبات کرده‌است. انواع درب اتوماتیک شیشه ای، کرکره‌های برقی، درب‌های ضدحریق، درب پارکینگ، یراق‌آلاتی نظیر آرام‌بند، قفل درب چوبی، دستیگره خروج اضطراری و … در مجموعهٔ آتی در بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به شما مشتریان عزیز عرضه می‌شود. با مراجعه به وبسایت مجموعه آتی در، می‌توانید از تمام محصولات این مجموعه مطلع شوید. شایان ذکر است برخی خدمات تعمیر نیز توسط این مجموعه انجام می‌شود.

کلام آخر

پیش از آن‌که برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای اقدام کنید، خوب است بهترین است تمامی موارد را مورد بررسی قرار دهید. انتخاب یک درب مناسب می‌تواند تأثیر به‌سزایی بر محیط داشته و رفت‌وآمد را تسهیل کند. علاوه‌بر آن، هزینه‌های شما را نیز به‌سبب استهلاک کمتر کاهش خواهد داد. برای انتخاب بهترین درب شیشه ای اتوماتیک، می‌توانید از کارشناسان آتی در نیز کمک بگیرید.

ارسال نظر