ضرورت حضور بهترین وکیل کرج در پرونده های ملکی✔️ سال1402

برای توضیح ضرورت حضور بهترین وکیل کرج در پرونده های ملکی در کلان شهرها می توان گفت که روزانه صدها قرارداد خرید و فروش بسته می شود. شما تصور کنید که اگر شخصی نسبت به قوانین مربوطه ناآگاه باشد تا چه حددی در معرض کلاهبرداری و سوءاستفاده قرار دارد! چگونه می توان شرایط امنی را برای شهروندان فراهم کرد که با خیالی آسوده به خرید و فروش بپردازند؟ آیا راهی وجود دارد که افراد ناآشنا به قوانین، بتوانند از امن بودن معامله مطمئن باشند؟

ضرورت حضور بهترین وکیل کرج در پرونده های ملکی✔️ سال1402

در بین پرونده های موجود در دادسرا، در همه حال پرونده های ملکی از دشوار ترین و پیچیده ترین پرونده ها است و با توجه به قیمت بالای املاک و پیشرفت روز به روز آن، در صورت بروز مشکل، خسارات بسیار زیادی افراد را درگیر می کند. به همین سبب برای جلوگیری از این دست زیان های مالی ملزم به گرفتن وکیل در پرونده خود هستید ضرورت حضور بهترین وکیل کرج در پرونده های ملکی، از مباحثی است که آگاهی از آن برای تمام افراد درگیر با این موضوع ضروری است. در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم.

آشنایی با حوزه دعاوی ملکی

دعاوی ملکی زیر شاخه های بسیار متنوعی دارد ولی اصلی ترین آن شامل دو دسته ی کلی حقوقی و کیفری می باشد. دعاوی ملکی در مورد اموالی مطرح می شود که قابل جابه جایی نیست که در اصطلاح حقوقی به آن اموال غیرمنقول می گویند. اموال غیرمنقول شامل زمین، ملک، ساختمان، آپارتمان و اموال این چنینی می باشد. از معمول ترین دعاوی ملکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فسخ یک طرفه و غیرقانونی قرارداد
 • جعل سند
 • فروش یک زمین به چند شخص
 • خلع ید
 • لزوم تنظیم سند
 • مطالبه سرقفلی
 • نقض مقررات آپارتمان نشینی
 • اختلافات مابین مستاجر و موجر
 • تقسیم یا فروش ملک مشاع

وکیل ملکی به چه کسی اطلاق میگردد؟

وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که دوره تحصیلات عالی مربوط به حقوق را گذرانده و آزمون های اختیار و امثال آن را با موفقیت پشت سر گذاشته است و دوره ی کارآموزی را طی کرده است و این توانایی را دارد که در اکثر پرونده ها وکالت را به عهده بگیرد. اما برخی از وکلا تخصص خاصی در حوزه محدودتری به واسطه حل تعداد پرونده بیشتری کسب کرده اند. برای مثال بهترین وکیل ملکی در کرج با برخورد به مسائل ملکی و آشنایی بیشتری با قوانین مربوط به این حوزه در شهر کرج، تخصص خاصی در پرونده های ملکی دارد و با تسلط بر قوانین املاک مسکونی و املاک تجاری کمک شایانی به موکلین می کند.

ویژگی بهترین وکیل ملکی در کرج

 1. تلاش در جهت کاهش اضطراب و استرس
 2. صرف زمان کافی برای رسیدگی همه جانبه به پرونده
 3. داشتن انصاف و عدالت در تعیین دستمزد یا حق الوکاله
 4. داشتن چندین مورد اخذ رای مثبت برای پرونده ها در دادگاه
 5. پیگیری منظم و دقیق تا حصول نتیجه مثبت و کسب رضایت موکل
 6. اخذ تعداد محدودی از پرونده ها جهت اعمال کیفیت عالی بر مراحل آنها
 7. داشتن فن بیان عالی، جهت بیان هرچه بهتر موضع خود در حضور قاضی و دادگاه
 8. تجربه کافی در حل چند مورد مشابه به منظور اعمال تجربیات خود در جریان پرونده
 9. به روز سازی اطلاعات خود نسبت به قوانین جدید یا قوانین تغییر یافته جهت اعمال هرچه بهتر حقوق موکل

در کل وکیل ملکی خوب در کرج، باید به زمانبدی و کیفیت کار خود ارزش بدهد و صرفا حضور مداوم در دادگاه ها را فدای کیفیت کار وکالت خود نکند. بسیاری از وکلای خبره و باتجربه برای تحقق این مهم، از گرفتن پرونده های زیاد خودداری میکنند تا بتوانند نتیجه ی دلخواه خود را در دادگاه بگیرند. به عبارتی وکلای خبره هیچگاه کیفیت کار خود را فدای کمیت نمی کنند و تعداد بالای پرونده برای آنها مهم نیست.

اما تعداد انگشت شماری از وکلا وجود دارند که تعداد بالای پرونده را افتخاری بر سابقه خود می دانند، بنابراین در رزومه خود تعداد زیادی نتیجه منفی انباشته کرده اند، شما به عنوان موکل باید بنابراین مسئله به رزومه ی موفق وکیل دقت بالایی داشته باشید و یک تصمیم گیری درستی جهت انتخاب بهترین وکیل کرج اتخاذ کنید.

مراجعه به بهترین وکیل ملکی کرج

وظایف وکیل ملکی در کرج

تجربه ها ثابت کرده پرونده های ملکی نسبت به دیگر حوزه ها از پیچیدگی زیادی برخوردار هستند و مراحل دشواری دارند. بنابراین افرادی که پرونده ملکی دارند باید به وکیل متخصص در این حوزه مراجعه کنند تا پرونده خود را با کمترین انحراف از مسیر اصلی دعوا به سرانجام برسانند. وکیل ملکی کرج و همچنین وکیل های مربوطه با آشنایی به جو حاکم دادسرا و روند مسائل ملکی، می توانند به راحتی از موکل دفاع کنند و با بیان عالی خود منظور موکل خود را طوری که به نفع او باشد در محضر قاضی بیان کنند.

برخی از وظایف وکیل ملکی در کرج:

 • احترام به نظر موکل
 • داشتن وجدان کاری و تعهد
 • تنظیم لایحه و تنظیم قوانین
 • تنظیم لایحه قضایی و دفاعیه
 • داشتن صداقت با موکل و دادگاه
 • پایبند بودن به مسائل اخلاقی و حقوقی
 • درخواست تجدیدنظر جهت بررسی مجدد رای دادگاه
 • مشخص کردن ایرادات اسناد ملکی و اقدام به رفع آن
 • حضور به موقع و منظم در جلسات دادگاه و دفاع از موکل
 • بررسی دقیق تمامی اسناد در تمام مراحل خرید و فروش

دلایل ضرورت حضور بهترین وکیل در پرونده های  ملکی

برای توضیح  ضرورت حضور بهترین وکیل کرج در پرونده های ملکی در کلان شهرها می توان گفت که روزانه صدها قرارداد خرید و فروش بسته می شود. شما تصور کنید که اگر شخصی نسبت به قوانین مربوطه ناآگاه باشد تا چه حددی در معرض کلاهبرداری و سوءاستفاده قرار دارد! چگونه می توان شرایط امنی را برای شهروندان فراهم کرد که با خیالی آسوده به خرید و فروش بپردازند؟ آیا راهی وجود دارد که افراد ناآشنا به قوانین، بتوانند از امن بودن معامله مطمئن باشند؟

همه ی این سوال ها حاکی از این است که برای جلوگیری از تله ی ورشکستگی مالی بزرگی که کلاهبرداران برای افراد پهن کرده اند، حضور یک وکیل مجرب ضروری است. حق الوکاله ی یک وکیل در برابر ضررهای مالی این چنینی واقعا ناچیز است و به ریسک بزرگ در معامله های مسکونی و تجاری، نمی ارزد. در ادامه اشاره خواهیم کرد که حیطه اختیارات یک وکیل ملکی چیست و در چه زمینه هایی می تواند کمک کند:

 1. دعاوی رفع مزاحمت
 2. فروش ملک مشاعی
 3. رفع تصرف عدوانی
 4. الزام به تحویل مبیع
 5. حق انتقال شخص ثالث
 6. مالکیت محصول ملک
 7. دعاوی خلع ید
 8. دعاوی تخلیه ملک
 9. حق وقف
 10. حق تصرف اموال
 11. الزام به تنظیم سند رسمی

کش و قوس های پرونده هایی با موضوع ملکی و تجاری، ضرورت حضور وکیل را یادآوری میکند. در این بین بهترین وکیل سرقفلی در کرج که بارها در این حوزه پرونده داشته اند و تجربه های ارزنده ای کسب کرده اند، می توانند برای باز کردن گره تمامی موارد بالا کارساز باشند.

خدمات بهترین وکیل کرج در پرونده های ملکی

ضرورت حضور وکیل کرج در مسائل مشاور املاکی

برای توضیح ربط این دو جایگاه یعنی مشاور املاک و وکیل به همدیگر، باید بیان کنیم که این دو در واقع مکمل هم هستند. یک وکیل ملکی حق و حقوق موکل خود را در ضررهای مالی میگیرد، در حالی که مشاور املاک کلا از به وجود آمدن آن مشکل جلوگیری میکند و سد اول تمامی خسارات مالی به حساب می آید. شماره پروانه ی هر ملکی سندی بر اوضاع آن ملک است و با پیگیری آن می توان پی برد که ملک مذکور چند مالک دارد و مالک قبلی چه کسی بوده است. اطلاعات هر ملک یا خانه ای در اداره ثبت املاک وجود دارد که با یک استعلام ساده توسط مشاور املاک یا خود شخص می شود آن را پیگیری کرد.

حال اگر بنابر هر دلیلی مشاور املاک نتواند به اطلاعات آن ملک دسترسی داشته باشد، در این صورت با مراجعه به بهترین وکیل ملکی کرج و به کمک او در صورت ارائه ی هر شماره پروانه جعلی می توان در کوتاه ترین زمان از اصل یا تقلبی بودن سند آگاهی پیدا کرد و این مسئله را برطرف نمود. در این مطلب دیدیم که چقدر ساده با پیگیری های مشاوران و وکلا اطلاعات اصل سند و یا موقعیت زمین مشخص می شود و از بروز خسارات مالی جبران ناپذیر جلوگیری به عمل می آید.

ضرورت حضور بهترین وکیل کرج در معامله های ملکی

در اکثر معامله های گسترده به دلیل حساس بودن مسئله و خیل عظیمی از اطلاعات مربوط به ملک، تجزیه تحلیل آن و کشف ایرادات وارده برای افراد عادی دشوار و امکان ناپذیر است. زیرا با یک کلمه به ظاهر بی اهمیت ماهیت یم قانون عوض می شود و فقط یک شخص متخصص مانند وکیل می تواند به آن پی ببرد و به سادگی از روی این مسائل  عبور نکند. برای مثال یکی از مسائل مطرح، موضوع منع معامله یک ملک است که از خطرات یک معامله به حساب می آید و یا سایر مسائل مانند تجاوز به حریم ملکی و ... ضرورت داشتن وکیل را اثبات می کند.

چکیده مطلب

در این مطلب سعی کردیم به ضرورت حضور بهترین وکیل کرج در پرونده های ملکی اشاره کنیم و افراد را از ریسک معامله های سنگین و خطراتی که در مسیر آنها وجود دارد آگاه کنیم. ضمنا یادآور شدیم که هزینه حق الوکاله یک وکیل ملکی در برابر خسارت های مالی برآمده از کلاهبرداری ها و ناآگاهی ها، بسیار ناچیز است و در ادامه به ضرورت حضور وکیل در معامله های ملکی پرداختیم و ضرورت حضور وکیل ملکی به همراه مشاور املاکی ها در معامله های بزرگ را خاطر نشان کردیم.

 

ارسال نظر