سامسونگ نقشه راه تولید انبوه تراشه‌های 2 و 1.4 نانومتری را اعلام کرد

تولید انبوه تراشه‌های 2 نانومتری سامسونگ از 2 سال دیگر آغاز می‌شود.

سامسونگ نقشه راه تولید انبوه تراشه‌های 2 و 1.4 نانومتری را اعلام کرد
سامسونگ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که چه زمانی فرایند تولید تراشه 2 نانومتری خود را آماده خواهد کرد. طبق برنامه این شرکت، تولید انبوه نیمه‌رساناها برای استفاده در گوشی‌های موبایل برای سال 2025 آماده می‌شود

غول فناوری کره جنوبی در انجمن Samsung Foundry در سن خوزه کالیفرنیا اعلام کرد که در سال 2025 کارخانه‌های خود را برای تولید انبوه تراشه‌های 2 نانومتری آماده می‌کند. این شرکت ابتدا تراشه‌های مخصوص موبایل را می‌سازد و بعد در سال 2026 به سراغ تولید تراشه‌های پرقدرت‌تر می‌رود. در سال 2027 نیز تولید تراشه‌های خودروها آغاز می‌شود.

سامسونگ می‌گوید فرایند 2 نانومتری این شرکت از نظر قدرت عملکرد 12 درصد و از نظر بهینگی مصرف انرژی 25 درصد نسبت به فرایند 3 نانومتری بهبود خواهد یافت. گفتنی است که خطوط تولید فرایند 3 نانومتری آن‌ها در سال گذشته میلادی شروع به کار کرد.

علاوه‌براین، تراشه‌های 2 نانومتری سامسونگ حدود 5 درصد کوچک‌تر از تراشه‌های 3 نانومتری این شرکت خواهند بود. این شرکت در سال 2025 تولید پیمانی تراشه‌های مدیریت توان 8 اینچی GaN و تراشه‌های 5 نانومتری RF را نیز آغاز خواهد کرد. سامسونگ همچنین عرضه تراشه‌های 8 نانومتری و 14 نانوتری RF را برای اتومبیل‌ها کلید خواهد زد.

سامسونگ در سال 2027 به تراشه‌های 1.4 نانومتری می‌رسد

این شرکت درنهایت در سال 2027 تولید انبوه تراشه‌های 1.4 نانومتری را شروع می‌کند. به‌علاوه، سامسونگ تا سال 2027 به‌دنبال افزایش 7.3 برابری ظرفیت اتاق‌های تمیز خود نسبت به سال 2021 خواهد بود. هرچه ظرفیت اتاق‌های تمیز یک شرکت بیشتر باشد، آن شرکت فضای بیشتری برای رسیدگی به سفارشات مشتریان خواهد داشت.

غول فناوری آسیا در این انجمن از شکل‌گیری Multi-Die Integration Alliance برای همکاری با دیگر شرکت‌ها به‌منظور استفاده از فناوری‌های جدید بسته‌بندی تراشه‌ها خبر داد. این شرکت پس از TSMC از تایوان، دومین تراشه‌ساز بزرگ جهان است که با کمپانی‌های بزرگی مثل کوالکام در تولید تراشه‌هایی مثل تراشه‌های پرچمدار اسنپدراگون همکاری داشته است.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر