مدیران غول‌های تراشه‌سازی برای گفت‌وگو درباره سیاست‌های آمریکا در مقابل چین، به کاخ سفید می‌روند

مدیران اینتل و کوالکام قصد دارند در مورد شرایط بازار، کنترل صادرات و سایر مواردی که بر تجارت آن‌ها تأثیر می‌گذارد، با مقامات صحبت کنند.

مدیران غول‌های تراشه‌سازی برای گفت‌وگو درباره سیاست‌های آمریکا در مقابل چین، به کاخ سفید می‌روند

مدیران ارشد اینتل و کوالکام قصد دارند هفته آینده برای گفت‌وگو در مورد سیاست‌های آمریکا مقابل چین به واشنگتن سفر کنند.

براساس گزارش رویترز ، مدیران این شرکت‌ها قصد دارند با مقامات آمریکایی جلساتی را برگزار کنند تا در مورد شرایط بازار، کنترل صادرات و سایر مواردی که بر تجارت آن‌ها تأثیر می‌گذارند، صحبت کنند. در این گزارش اشاره‌ای نشده است که مدیران اینتل و کوالکام با چه افرادی ملاقات خواهند کرد.

منابع رویترز همچنین اعلام کرده‌اند که مدیران عامل سایر شرکت‌های نیمه‌هادی نیز ممکن است هفته آینده در این جلسات حضور داشته باشند.

تأثیر تحریم‌های چین بر اینتل و کوالکام

مقامات ایالات‌متحده هم‌اکنون درحال بررسی تشدید قوانین صادراتی هستند که عرضه تراشه‌های محاسباتی را به شرکت هواوی محدود می‌کند. اما علاوه بر غول ارتباطات چین، این تصمیم به اینتل که درحال آماده‌سازی تراشه هوش مصنوعی جدیدی است که می‌تواند در چین عرضه شود و کوالکام که مجوز فروش تراشه به هواوی را دارد نیز آسیب خواهد زد.

انویدیا که ماه گذشته به‌لطف تراشه‌های هوش مصنوعی خود، به جمع شرکت‌های تریلیون دلاری پیوست نیز ضربه شدیدی از این قوانین خواهد خورد.

صنعت تراشه در سال‌های گذشته به‌خوبی در واشنگتن مورد استقبال قرار گرفته است و قانون‌گذاران و کاخ سفید در تلاش هستند تا تولیدات خود را از چین دور کرده و به ایالات‌متحده و متحدانش منتقل کنند. مدیران ارشد شرکت‌های تولید تراشه تاکنون چندین جلسات رسمی برگزار کرده‌اند تا نگرانی‌های خود را نسبت به این محدودیت‌ها که باعث کاهش دائمی فروش می‌شوند، بیان کنند.

در همین رابطه، رئیس هواوی در فروردین‌ماه امسال گفته بود که تحریم‌های آمریکا باعث تولد دوباره صنعت تراشه چین خواهد شد و غول ارتباطات چین هفته گذشته اعلام کرد که عرضه گوشی‌های 5G را از اواخر امسال آغاز می‌کند. با وجود تحریم‌ها، سهم بازار هواوی در داخل و خارج به‌شدت کاهش پیدا کرده و سهم بازار آن در چین در سه‌ماهه اول به 10 درصد رسیده است.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر