آثار مخرب ورزش نکردن از سیگار کشیدن بیشتر است!

رسانه کلیک - محققان طی مطالعه ای بلند مدت ثابت کردند آثار مخرب ورزش نکردن می تواند حتی از سیگار کشیدن نیز بیشتر باشد. 

آثار مخرب ورزش نکردن از سیگار کشیدن بیشتر است!

همه ما می دانیم که داشتن اندام مناسب چه فوایدی دارد؛ اما دانشمندان طی تحقیقی جدید موفق به اثبات آن شدند که آثار مخرب ورزش نکردن از کشیدن سیگار هم بیشتر است!

یکی از مطالب جدیدی که به تازگی در نشریه JAMA Network Open منتشر شده، جزئیات تحقیقات محققان کلینیک کلیولند روی 122,007 بیمار را از سال 1991 تا 2014 آشکار کرده است. این بیماران با استفاده از تردمیل مورد آزمایش هایی قرار گرفتند و پس از آن نرخ مرگ و میر در آن ها اندازه گیری و بررسی شد.

محققان موفق به کشف ارتباطی روشن بین طول عمر بیشتر و سالم تر با مراتب و مراحل بالای فعالیت بدنی شدند. در این تحقیق، متخصصان سلامت نیز به کمک این محققان آمدند تا بیماران را تشویق به کسب برنامه ورزشی منظم و قوی کنند.

محققان در این تحقیق اظهار کردند:

سلامت ریه و قلب ارتباطی مستقیم و واضح با افزایش طول عمر دارد؛ بنابراین ورزش کردن آن هم به میزان زیاد می تواند تاثیر زیادی بر طولانی شدن عمر داشته باشد. این موضوع روی طول عمر بیماران سالمند و دارای فشار خون نیز تاثیر بسزایی داشته است.

اگرچه این موضوع بر همه واضح است که هرچه فعالیت بیشتری داشته باشیم سلامت ما نیز بیشتر خواهد بود؛ اما این مطالعه نشان می دهد هر چه فعالیت خود را کاهش دهیم درگیر بیماری های بیشتر و شدیدتری خواهیم شد؛ بنابراین بهترین درمان ورزش کردن است.

دکتر Wael Jaber ، یکی از محققان این مطالعه طی مصاحبه ای با CNN گفت:

نتایج این تحقیق شگفت انگیز است. این تحقیق نشان می دهد آثار مخرب ورزش نکردن و کاهش فعالیت بدنی می تواند از داشتن فشار خون، دیابت و سیگار کشیدن هم بیشتر باشد. پیش از این آثار مخرب ورزش نکردن هرگز با این شدت عنوان نشده بودند.

این مطالعه همچنین نگاهی به خطرات فعالیت بیش از حد داشته و نشان می دهد فعالیت بدنی بیش از اندازه ریسک مرگ و میر را افزایش نمی دهد. در مجموع، یک فرد با ورزش کردن بیش از هر چیز می تواند خطر مرگ خود را کاهش داده و به سلامتی خود کمک کند.

ارسال نظر