توصیه های سازمان بهداشت در خصوص کاهش محدودیت ها و پایان قرنطینه

رسانه کلیک - سازمان جهانی بهداشت اخیرا فهرست شش تایی از کارهایی را منتشر کرده که باید پیش از کاهش محدودیت ها و پایان قرنطینه آن ها را رعایت کرد.

توصیه های سازمان بهداشت در خصوص کاهش محدودیت ها و پایان قرنطینه

امروزه بسیاری از کشورها نگران وضعیت اقتصادی خود بعد از کرونا هستند. با این حال مسائل مهم تری وجود دارند که در ابتدا باید به آن ها پرداخته شود. به همین دلیل سازمان جهانی بهداشت فهرست شش تایی از کارهایی را منتشر کرده که باید قبل از پایان قرنطینه آن ها را انجام داد تا بدین ترتیب از شیوع مجدد COVID-19 جلوگیری شود. باید به خاطر داشت که نه تنها مراکز بهداشتی، بلکه دولت ها و مردم نیز باید دست در دست یکدیگر داده و نهایت تلاش خود را برای رفع این بحران انجام دهند. فهرست منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی به شرح زیر است:

1- انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر و همچنین سلامت کالاهای وارداتی باید کنترل شود.

2- سیستم بهداشتی باید ورود مسافرین به کشورها را تحت نظر گرفته و موارد مشکوک را سریع تر شناسایی و درمان کنند.

3- کارشناسان بهداشت باید تجهیزات لازم جهت شناسایی و آزمایش موارد مشکوک را در اختیار داشته باشند. کلیه افراد مبتلا باید سریعا از دیگران جدا شوند. چنین افرادی باید به مدت 14 روز زیر نظر باشند و در قرنطینه باقی بمانند.

4- خطر ابتلا به ویروس باید در محیط های حساس نظیر خانه سالمندان به حداقل رسانده شود.

5- محیط های کاری باید شرایط لازم را برای رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی مکرر دست ها را برای کارمندان و مراجعه کنندگان فراهم بیاورند.

6- جوامع باید به خاطر داشته باشند که حفظ و رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس بسیار حساس و ضروری است.

کلیه این توصیه ها بر اساس شواهدی است که کشورهای مختلف دنیا طی سه ماه گذشته در رابطه با شیوع COVID-19، شدت بیماری، نحوه درمان و توقف ویروس جمع آوری کرده اند. سازمان همچنین هشدار داده که برداشتن زودهنگام محدودیت ها می تواند منجر به شیوع مجدد و مرگبار این ویروس شود. طبق گزارش UNICEF در حال حاضر بیش از 82 کشور جهان محدودیت هایی را در جوامع خود اعمال کرده اند و میلیون ها نفر در شرایط قرنطینه به سر می برند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا چندی پیش از بازگشایی برخی مراکز و بخش ها در روز سه شنبه خبر داد. وی اعلام کرد که این تصمیم پس از مشورت با سران و برخی از تجار مهم کشور اتخاذ شده است. کاخ سفید در نظر دارد تا تولید کیت های آزمایشی و بسته های مراقب فردی را افزایش داده و بودجه بیشتری را به مراکز اورژانسی اختصاص دهد. هنوز معلوم نیست که بازگشایی سایر مراکز تجاری و تفریحی دقیقا در چه تاریخی صورت می گیرد. با این حال گزارش ها حاکی از آن هستند که تحقق این امر تا قبل از 15 مه امکان پذیر نخواهد بود. اما علیرغم اخبار اعلام شده از سوی ترامپ و کاخ سفید، کارشناسان بهداشت هشدار داده اند که شرایط موجود در ایالات متحده هنوز برای رفع محدودیت ها مناسب نیست.

ارسال نظر