تعلیق دیگر فعالیت‌های موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس در راه مبارزه با COVID-19

رسانه کلیک - اخیراً بیل گیتس، مؤسس شرکت مایکروسافت در مصاحبه‌ای با نشریه فایننشال تایمز گفته است تمرکز فعالیت‌های موسسه خیره او و همسرش را بر روی درمان بیماری COVID-19 قرار داده است. او در این مصاحبه گفته است که تمام تلاش خود را معطوف مبارزه با بیماری Covid-19 کرده است.

تعلیق دیگر فعالیت‌های موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس در راه مبارزه با COVID-19

او در مصاحبه خود به این نکته اشاره کرده است که از آنجایی که گسترش و همه‌گیری بیماری COVID-19 اثرات اقتصادی مخربی برای اقتصاد جهانی و در نتیجه مردم در پی خواهد داشت، تلاش برای مبارزه با این بیماری و همچنین اختصاص منابع به خصوص از طرف مؤسسات خیریه بزرگ وظیفه همه است.

در حال حاضر موسسه خیریه بیل گیتس و همسرش بودجه‌ای را صرف مطالعات در خصوص تولید واکسن، مطالعات بالینی و همچنین تحقیق برای تولید داروی بیماری COVID-19 کرده است.

دستورالعمل موسسه خیریه بیل گیتس در ابتدا تلاش برای ریشه‌کنی بیماری فلج اطفال در سراسر جهان بوده است که در حال حاضر با توجه به گسترش بیماری COVID-19 به صورت موقتی متوقف شده است و تمرکز آن به سمت فعالیت‌های مربوط به این همه‌گیری متمایل شده است. به عقیده بسیاری از کارشناسان سوگیری فعالیت‌های این موسسه به سمت بیماری COVID-9 نشان دهنده اهمیت و جدی بودن وضعیت کنونی جهان در مقابله با این بیماری است.

از آنجایی که ویروس کرونا به صورت جهانی بسیاری از جنبه‌های زندگی بشر از جمله دسترسی به مراقبت‌های پزشکی، آزمایش و روش‌های درمانی را تحت تأثیر خود قرار داده است، در حال حاضر تغییر موقت و بلند مدت فعالیت‌های این موسسه بهترین راه برای تحقق اهداف اصلی آن است. به عقیده بیل گیتس هرگونه تلاش در جهت مقابله و ریشه‌کنی این بیماری تأثیرات مستقیمی روی اقتصاد جهانی و در نتیجه حفظ زیرساخت‌های کشورها و جلوگیری از تأثیرات مخرب‌تر خواهد داشت.

در سال 2015، بیل گیتس در سخنرانی خود در برنامه گفتگو TED پیش‌بینی کرده بود که جهان باید در انتظار شیوع جهانی یک ویروس باشد و از سازما‌ن‌ها و دولت‌های مختلف خواسته بود برای مقابله با این همه‌گیری با یکدیگر متحد شوند. او در سال 2014 روی شیوع بیماری ابولا کار کرده بود و شکاف‌های موجود در جهان و نقص‌های جهانی در مبارزه با یک همه‌گیری گسترده را بررسی کرده بود.

البته در آن زمان بسیاری از دولت‌ها و سازمان‌ها بیل گیتس را به تشویش اذهان عمومی متهم کردند. بر اساس آخرین مصاحبه بیل گیتس، به نظر می‌رسد او در انتظار فاجعه جهانی کرونا بوده است.

ارسال نظر