تشخیص دقیق سرطان با استفاده از وسیله جانبی آیفون!

رسانه کلیک - یک پزشک و جراح قلب و عروق موفق شد با بکارگیری یکی از ابزار جانبی آیفون به نام Butterfly IQ توده سرطانی را در بدن خود تشخیص دهد و از مهلکه جان سالم به در ببرد.

تشخیص دقیق سرطان با استفاده از وسیله جانبی آیفون!

ماجرا از این قرار است که دکتر «جان مارتین» جراح عروق، متوجه درد در ناحیه گلوی خود می‌شود و تصمیم می‌گیرد به کمک ابزار جانبی آیفون به نام «Butterfly IQ» که ویژه اسکن اعضای بدن است، گلوی خود را بررسی کرده و سونوگرافی کند.

این پزشک دستگاه را با آیفون خود هماهنگ کرده و پس از تصویربرداری از گلوی خود تصویر یک توده بزرگ سرطانی را در آیفون خود مشاهده می‌کند. این ابزار جانبی آیفون نجات‌بخش دکتر شده و او پس از انجام عمل جراحی به زندگی عادی بازمی‌گردد.

دستگاه Butterfly IQ بیشتر شبیه دستگاه‌های سونوگرافی است. افراد برای استفاده از آن باید پوست خود را با ژل‌های مخصوصی آغشته کرده و پس‌ از آن دستگاه را به پوست خود نزدیک کنند تا این گجت اطلاعات دریافت شده را به اپلیکیشن ویژه گوشی آیفون شخص ارسال و آنالیز کند.

دکتر مارتین که تجربه استفاده موفق و کاربردی از این گجت را دارد، در این خصوص گفت: «این ابزار به شما امکان می‌دهد تا تمام اعضای بدنتان را اسکن کنید. شاید در ظاهر این‌طور به نظر بیاید که این دستگاه کارایی خاصی ندارد، اما در واقع این گجت یک دستگاه تشخیص سرطان همراه است».

این گجت علاوه بر سهولت در دسترسی، قیمت بسیار کمی در مقایسه با دیگر دستگاه‌های سنجش سرطان و دستگاه‌های سونوگرافی دارد. میانگین قیمت دستگاه‌های سونوگرافی ۱۱۵ هزار دلار است و حتی پایین‌ترین مدل آنها ۲۵ هزار دلار قیمت دارد؛ در حالی‌ که گجت «Butterfly IQ» قرار است با قیمت ۱۹۹۹ دلار وارد بازار و جایگزین دستگاه‌های سونوگرافی دست و پاگیر اورژانس‌ها و مراکز درمانی شود.

جاناتان روتبرگ ، مالک شرکت Butterfly Network سازنده این دستگاه از سال ۲۰۱۱ تاکنون به همراه تیم خود در این کمپانی مشغول کار بر روی این گجت بوده و قرار است آن را سال آینده روانه بازار کند.

پیش‌بینی می‌شود روتبرگ با عرضه این گجت کاربردی بیش از صد میلیون دلار سود کسب کند.

ارسال نظر