اعتراض سنگاپوری‌ها به طراحی پوشیدنی‌های هوشمند ردیاب کرونا

رسانه کلیک - مردم سنگاپور در اعتراض به طرح وادار کردن مردم به استفاده از پوشیدنی‌های هوشمند برای ردگیری دقیق آنها برای مقابله با ویروس کرونا با تهیه یک دادخواست، خواستار کنار گذاشته شدن این طرح شده‌اند. تا به حال حدود ۱۸ هزار نفر این دادخواست را امضا کرده‌اند.

اعتراض سنگاپوری‌ها به طراحی پوشیدنی‌های هوشمند ردیاب کرونا

سنگاپوری‌ها معتقدند که این ابزار نقض حریم شخصی و دسترسی دولت به داده‌های خصوصی آنها را تسهیل می‌کند و آزادی‌های قانونی مردم را به خطر می‌اندازد. پیش از این دولت این کشور از اپلیکیشن‌های تلفن همراه برای ردگیری وضعیت سلامت مردم استفاده کرده بود که این اقدام هم با برخی واکنش‌های منفی مواجه شده بود.

در بخشی از دادخواست آنلاین اعتراضی مذکور تصریح شده: دولت سنگاپور در حال تبدیل به دولتی کنترل گر است که قصد دارد مردم را مجبور به استفاده از دستگاه‌های پوشیدنی هوشمند کند و احتمالاً در آینده قوانینی وضع می‌کند که روشن ماندن همیشگی دستگاه‌های یادشده را اجباری کند. لذا سرنوشت سنگاپور تبدیل شدن به یک دولت پلیسی است.

پوشیدنی هوشمند مدنظر دولت سنگاپور که احتمالاً در قالب یک مچ بند طراحی و تولید می‌شود، در اختیار تک تک مردم این کشور قرار می‌گیرد. اما دولت هنوز در مورد اجباری بودن استفاده از آن موضع‌گیری صریحی نکرده است. با این حال بسیاری از مردم این کشور با حضور در شبکه‌های اجتماعی اظهار نگرانی کرده‌اند که عملیاتی شدن این طرح باعث خواهد شد تا زندگی مردم سنگاپور لحظه به لحظه زیر ذره بین باشد.

ارسال نظر