نوبت به دهه شصتی‌ها رسید، سامانه واکسن قطع شد!

درحالی‌که نوبت‌دهی واکسیناسیون کرونا بالاخره به متولدان پایان دهه 60 و اوایل 70 رسیده است، قطعی سامانه واکسن مشکلاتی را برای مراکز واکسیناسیون ایجاد کرده است.

نوبت به دهه شصتی‌ها رسید، سامانه واکسن قطع شد!

روند واکسیناسیون کرونا از یکی دو هفته پیش به این سو روندی صعودی و افزایشی در پیش گرفته و حالا بالاخره نوبت به متولدان پرشمار دهه‌های 60 و 70 رسیده است. با این حال در تازه‌ترین خبرها از واکسیناسیون عمومی کشور علیه ویروس کرونا، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور (وبدا) از قطعی شبکه اینترنتی وزارت بهداشت توسط مخابرات استان تهران خبر داده است.

بیشتر بخوانید: مشکلات باروری ناشی از واکسن کرونا حقیقت دارد؟

به گزارش وبدا، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای با اعلام اینکه شبکه وزارت بهداشت توسط شرکت مخابرات استان تهران قطع شده و مراکز واکسیناسیون قادر به ثبت واکسن نیستند، عنوان کرد: «هر ساعت قطعی ارتباط وزارت بهداشت، باعث ایجاد مشکل برای صدهزار مراجعه‌کننده به مراکز واکسیناسیون می‌شود.»

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در ادامه این اطلاعیه آورده است: «از وزیر محترم ارتباطات و مسئولان ذی‌ربط این وزارتخانه درخواست می‌کنیم با درک شرایط موجود، ضمن دستور فوری به برقراری مجدد ارتباط، جلوی تکرار این موضوع را بگیرند.»

شاید خواندن این مطلب هم برایتان جالب باشد: چطور کارت دیجیتال واکسن کرونا بگیریم؟ | آموزش ثبت‌نام و دریافت کارت

گفتنی است طبق آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در ایران، تا روز جمعه 26 شهریور ماه جمعاً ۲۷ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۸۳۵ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۱۳ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۶۲۵ نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

با احتساب این تعداد، مجموع دوزهای واکسن تزریق شده در کشور به شمار ۴۱ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۶۰ مورد رسید.

همچنین طبق آخرین خبرها، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات از برطرف شدن این مشکل خبر داد. جمال هادیان زواره اعلام کرد: «قطعی اینترنت مخابرات در تهران ناشی از یک اشکال فنی در شبکه فیبر نوری بوده است.»

ارسال نظر