حق الزحمه دانشجویان واکسیناتور مشخص شد | تشویق برای کمک به واکسیناسیون در کشور

معاون بهداشتی وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاون فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه، حق الزحمه دانشجویان واکسیناتور مشارکت کننده در طرح واکسیناسیون سراسری کرونا را اعلام کرد.

حق الزحمه دانشجویان واکسیناتور مشخص شد | تشویق برای کمک به واکسیناسیون در کشور

دکتر کمال حیدری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت در نامه‌ای به دکتر عباس شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه موضوع مشارکت دانشجویان در طرح واکسیناسیون کشوری را پاسخ داده است.

در این نامه آمده است: «در راستای گام پنجم طرح شهید سلیمانی مبتنی بر واکسیناسیون عمومی، پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون جهت تسهیل و تسریع در روند واکسیناسیون کووید-۱۹ راه‌اندازی و مقرر شد دانشگاه‌های علوم پزشکی از همه امکانات دانشگاه در این راستا استفاده کنند. یکی از نکات راهبردی، بهره‌گیری از نیروهای دانشجو در رشته‌های مرتبط با این موضوع بود که خوشبختانه با حضور همه‌جانبه دانشجویان و فعالیت‌های بی‌شائبه آنان، شاهد پیشرفت‌های زیادی در عملکرد پایگاه‌های تجمیعی در امر واکسیناسیون بوده و هستیم که نقش دانشجویان در رسیدن به اهداف غیر قابل انکار است و باید به نحو مقتضی از آنان تقدیر شود.

با توجه به اینکه حضور دانشجویان معمولاً بر اساس کار دانشجویی صورت می‌پذیرد و حق‌الزحمه در نظر گرفته برای آنان پاسخگوی زحمات و همچنین هزینه‌های ایاب‌وذهاب را نخواهد کرد، بنابراین با بررسی‌های صورت گرفته مبلغ حق‌الزحمه دانشجویان به صورت ساعتی ۱۵۰ هزار ریال (۱۵ هزار تومان) تعیین می‌شود.

امید است با مساعدت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با تخصیص اعتبارات مربوط از سوی سازمان برنامه و بودجه، به زودی جبران حداقلی زحمات دانشجویان صورت پذیرد.»

ارسال نظر