امیکرونی ها به سمت این نوشیدنی محبوب نروند

افراد مبتلا به امیکرون باید تأثیر محرک‌ها از جمله کافئین را در بدن به حداقل برساند. بنابراین امیکرونی ها نباید به سراغ قهوه و مشتقات آن بروند.

امیکرونی ها به سمت این نوشیدنی محبوب نروند

نوشیدن قهوه برای امیکرونی ها ممنوع

به گفته یک متخصص مغز و اعصاب به نام ایگو ماتسوکین، در دوره نقاهت بعد از کووید ۱۹ و سویه امیکرون باید از مصرف کافئین و سایر محرک‌ها خودداری کرد. وی از کسانی که به امیکرون مبتلا شده‌اند، خواست تا برای نیرو گرفتن از نوشیدن قهوه خودداری کنند.

این پزشک توضیح داد که پس از ابتلا به کرونا افراد اغلب احساس خستگی می‌کنند و با روش‌های آشنا برای نیرو بخشیدن و شادی متوسل می‌شوند، یعنی نوشیدن قهوه.

اما کافئین در بدن اسید آدنوزین تری فسفریک را از بین می‌برد که به متابولسیم سالم کمک می‌کند. ماتسوکین تأکید کرد که معمولا پس از امیکرون ذخایر این اسید در بدن انسان در سطح بسیار پایینی قرار دارد.

این پزشک تأکید کرد: «در دوره پس از کووید ۱۹ بهتر است تأثیر محرک‌ها از جمله کافئین را در بدن به حداقل برساند. کافئین منجر به کم‌آبی بدن شده و در نتیجه افزایش لخته شدن خون و همچنین کاهش عناصر کمیاب خون مانند پتاسیم می‌شود که بر عملکرد قلب و سیستم قلبی عروقی تأثیر منفی می‌گذارد».

این پزشک توصیه کرد کسانی که مبتلا به کووید ۱۹ و سویه امیکرون هستند، قهوه را به تدریج وارد رژیم غذایی خود کنند. برای مدتی می‌توان آن را با چای کم‌رنگ سبز یا سفید جایگزین کرد.

منبع: اسپوتنیک

ارسال نظر