ساخت قرص جدید کرونا که آمار مرگ مبتلایان را نصف می‌کند

به ادعای شرکت دارویی آمریکایی Veru، قرص جدید کرونا به نام «سابیزابولین» می‌تواند میزان مرگ‌ومیر مبتلایان بدحال کووید ۱۹ را به نصف کاهش دهد.

ساخت قرص جدید کرونا که آمار مرگ مبتلایان را نصف می‌کند

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، این داروی آزمایشی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ آنقدر اثربخش به نظر می‌رسد که سازنده دارو اعلام کرده است که آزمایش بالینی آن را زودهنگام متوقف کرده و برای دریافت مجوز استفاده اضطراری درخواست خواهد داد.

کارشناسان شرکت دارویی Veru در آمریکا اعلام کردند: «این دارو موسوم به سابیزابولین، میزان مرگ‌ومیر بیماران کووید-۱۹ را که مکمل اکسیژن دریافت ‌کرده و در معرض خطر بالای بیماری ریوی و مرگ ناشی از آن قرار دارند، به نصف کاهش می‌دهد.»

مسئولان این شرکت دارویی اظهار داشتند: «این مطالعه نشان‌دهنده نقطه عطف مهمی در مبارزه جهانی با کووید-۱۹ است، زیرا سابیزابولین اولین دارویی است که کاهش معنی‌داری را در آمار مرگ‌ومیر بیماران بستری در بیمارستان که به نوع متوسط ​​تا شدید بیماری مبتلا هستند، به همراه داشته است.»

قرص سابیزابولین

مقامات این شرکت دارویی تاکید کردند: «معتقدیم که داروی سابیزابولین با خواص ضد ویروسی و ضد التهابی دوگانه خود که اثربخشی مثبتی را در مطالعه فاز ۳ نشان داد، می‌تواند برای بیماران مبتلا به نوع متوسط ​​تا شدید کووید-۱۹ بستری در بیمارستان که به درمان خوراکی نیاز دارند، موثر باشد.»

خبرگزاری یونایتدپرس گزارش داده است که در میان شرکت‌کنندگان این مطالعه، ۹۸ نفر دارو را دریافت کردند و به ۵۲ نفر علاوه بر مراقبت‌های منظم، دارونما داده شد.

حدود نیمی از افرادی که دارونما مصرف کرده بودند، در مدت ۶۰ روز جان خود را از دست دادند. در مقایسه، ۲۰ درصد افرادی که به مدت ۲۱ روز از داروی سابیزابولین دریافت کرده بودند، جان خود را از دست دادند و ۸۰ درصد نجات پیدا کردند.

روز گذشته سایت ورلد او مترز اعلام کرد شمار کرونایی‌ها در جهان به بیش از نیم میلیارد رسید ه است. این در حالی است که به تازگی خبر شناسایی ۲ زیرسویه جدید کرونا در چین و بریتانیا با سرعت انتقال بیشتر منتشر شده است.

ارسال نظر