با بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو آشنا شوید!

رسانه کلیک - لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده سرشناس آمریکایی، طی سال ها موفقیت های بسیاری در هالیوود کسب کرده است. در این مطلب به معرفی 15 تا از بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو می پردازیم. 

با بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو آشنا شوید!

لئوناردو دی کاپریو یکی از مشهورترین و محبوب ترین بازیگران هالیوود محسوب می شود. وی طی سال ها ثابت کرده توانایی ایفای نقش های متفاوتی را دارد؛ از مردی بسیار رمانتیک گرفته تا کودکی با بیماری ذهنی. دی کاپریو قادر است صحنه هایی را به تصویر بکشد که تمام تماشاگران را متحیر می کند!

در ادامه همراه کلیک باشید تا با 15 تا از بهترین فیلم های این بازیگر سرشناس آمریکایی آشنا شوید.

1- گتسبی بزرگ (2013)

گتسبی بزرگ فیلمی به کارگردانی باز لومن و برگرفته از رمانی به همین نام و نوشته اف.اسکات فیتزجرالد است. در این فیلم فردی به نام نیک (با بازی توبی مگوایر ) که نویسنده و فروشنده خیابانی است، شیفته گذشته و سبک زندگی همسایه میلیونر خود جی گتسبی (با بازی دی کاپریو) می شود. برخی از منتقدان معتقدند اگر فیتزجرالد زنده بود حتما به این فیلم افتخار می کرد!

2- رفتگان (2006)

فیلم رفتگان به کارگردانی مارتین اسکورسیزی که برنده چهار جایزه اسکار شده است یکی از بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو به شمار می رود. در این فیلم یک پلیس مخفی و یک جاسوس حین نفوذ به یکی از گنگ ایرلندی در بوستون جنوبی، متوجه حضور یکدیگر می شوند. در این فیلم علاوه بر دی کاپریو ستارگانی مانند مت دیمون و جک نیکلسون نیز ایفای نقش کرده اند.

3- جانگوی آزاد شده (2012)

جانگوی آزاد شده فیلمی به نویسندگی و کارگردانی کوئنتین تارانتینو و در ژانر وسترن آمریکایی است. در این فیلم برده ای آزاد شده به کمک یک شکارچی آلمانی سعی در نجات همسرش از دست صاحب بسیار بی رحم مزرعه ای دارد. دی کاپریو در این فیلم نقش صاحب بی رحم مزرعه را به زیبایی ایفا کرده است.

4- تلقین (2010)

فیلم تلقین به نویسندگی و کارگردانی کریستوفر نولان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما و همچنین یکی از بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو به شمار می رود. در این فیلم به دزدی حرفه ای (با بازی دی کاپریو) که اسرار شرکت های بزرگ را با استفاده از تکنولوژی به اشتراک گذاری رویاها می دزدد، مسئولیت تلقین ایده ای به ضمیر ناخودآگاه یک مدیرعامل داده می شود. در این فیلم بازیگران دیگری همچون الن پیج، ماریون کوتیار و تام هاردی به ایفای نقش پرداخته اند.

5- تایتانیک (1997)

تایتانیک یکی از فیلم های بسیار مشهور و پرفروش تاریخ سینما و همچنین یکی از بهترین فیلم های لئوتاردو دی کاپریو به شمار می رود. این فیلم داستان عشقی عمیق میان نجیب زاده هفده ساله ای به نام رز (با بازی کیت وینسلت ) و پسر فقیر و هنرمندی به نام جک (با بازی دی کاپریو) را که در کشتی غرق شده تایتانیک به وقوع پیوسته از زبان رز که اکنون فردی سالخورده است روایت می کند. نویسنده و کارگردان این فیلم جیمز کامرون است.

6- دار و دسته های نیویورکی (2002)

دار و دسته های نیویورکی فیلمی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و بازی بازیگرانی همچون لئوتاردو دی کاپریو، کامرون دیاز و دانیل دی-لوئیس است. در این فیلم دی کاپریو نقش آمستردام والون را ایفا کرده که در سال 1863 در پی انتقام از قاتل پدرش، بیل قصاب (با بازی دنیل دی-لوئیس ) به نیویورک بازمی گردد.

7- الماس خونین (2006)

الماس خونین فیلمی به کارگردانی ادوارد زوئیک و نقش آفرینی بازیگرانی همچون لئوناردو دی کاپریو، جنیفر کانلی و جایمن هانسو است. این فیلم روایتگر داستان یک ماهیگیر، یک قاچاقچی و صنفی از تجار است که هر یک به روش خود در پی یافتن الماسی گران بها هستند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو محسوب می شود.

8- رومئو + ژولیت (1996)

رومئو + ژولیت فیلمی عاشقانه به کارگردانی باز لورمن و برگرفته از نمایشنامه مشهور رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر است.

9- جزیره شاتر (2010)

جزیره شاتر فیلمی روان شناختی و تا حدودی ترسناک به کارگردانی مارتین اسکورسیزی است. این فیلم داستان مارشال ایالات متحده (با بازی دی کاپریو) در سال 1954 را روایت می کند که متوجه فرار یک جانی خطرناک از بیمارستان روانی واقع در ج زیره شاتر می شود. این فیلم یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما و همچنین یکی از بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو به شمار می رود.

10- اگه می تونی منو بگیر (2002)

اگه می تونی منو بگیر فیلمی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است و بازیگرانی همچون لئوناردو دی کاپریو و تام هنکس در آن ایفای نقش کرده اند. این فیلم زندگینامه فرانک آبینگل جونیور (با بازی دی کاپریو) را به تصویر می کند که پیش از 19 سالگی چک های زیادی به ارزش چندین میلیون دلار را جعل کرده و خود را به جای افراد مختلفی از جمله خلبان خطوط هواپیمایی جا زده و توسط یکی از ماموران اف بی آی تحت تعقیب قرار گرفته است.

11- هوانورد (2004)

هوانورد فیلمی به نویسندگی جان لوگان و کارگردانی مارتین اسکورسیزی است. این فیلم زندگینامه هوانورد و کارگردان مشهور آمریکایی، هوارد هیوز (با بازی دی کاپریو) مبتلا به بیماری اختلال وسواسی جبری را از اواخر دهه 1920 تا اواسط دهه 1940 روایت می کند. این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو به شمار می رود.

12- ساحل (2000)

ساحل به کارگردانی دنی بویل یکی دیگر از فیلم هایی است که دی کاپریو در اوج جوانی خود به ایفای نقش در آن پرداخته است. وی در این فیلم نقش جوانی به نام ریچارد را ایفا کرده که در سفرش به تایلند نقشه ای پیدا می کند که طبق شایعات، نقشه رسیدن به یک جزیره رویایی و بهشتی است.

13- یک مشت دروغ (2008)

در فیلم آمریکایی یک مشت دروغ به کارگردانی دیرلی اسکات ، علاوه بر دی کاپریو بازیگرانی همچون راسل کرو و مارک استرانگ به ایفای نقش پرداخته اند. دی کاپریو در این فیلم نقش مامور CIA را ایفا کرده که برای تعقیب و دستگیری یکی از رهبران قدرتمند تروریست به اردن فرستاده شده و بین اهداف نامشخص سرپرستان آمریکایی و جاسوسان اردنی گیر افتاده است.

14- چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد؟ (1991)

کارگردان فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد؟ لاسه هالستروم و بازیگران آن جانی دپ، جولیت لوئیس و لئوناردو دی کاپریو هستند. این فیلم داستان گریپ (با بازی جانی دپ ) را روایت کرده که پس از مرگ پدرش، وظیفه نگهداری از برادرش آرنی (با بازی دی کاپریو) و مادرشان را که دچار چاقی مفرط است بر عهده دارد و تمام این شرایط با ورود عشق به زندگی گریپ دچار تغییراتی می شود. نقش منحصر به فرد آرنی که دچار ناتوانی ذهنی نیز هست، این فیلم را به یکی از بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو بدل کرده است.

15- جاده انقلابی (2008)

جاده انقلابی فیلمی به کارگردانی سام مندس و نوینسدگی جاستین هیث بر پایه رمانی با همین نام و به نویسندگی ریچارد ییتس است. این فیلم داستان زندگی یک زوج (با بازی لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت ) را روایت می کند که در اواسط دهه 1950 در حومه کنتیکت زندگی کرده و حین بزرگ کردن دو فرزندشان در حال دست و پنجه نرم کردن با مسائل مختلف زندگی شخصیشان نیز هستند.

حال، نظر شما درباره بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو چیست؟

ارسال نظر