با 6 مورد از بهترین فیلم ها در حوزه استارت آپ و کارآفرینی آشنا شوید

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی 6 مورد از بهترین فیلم های حوزه استارت آپ و کارآفرینی می پردازیم که حتی تاجران و ایده پردازان موفق نیز باید آن ها را تماشا کنند.

با 6 مورد از بهترین فیلم ها در حوزه استارت آپ و کارآفرینی آشنا شوید

حتی موفق ترین افراد در حوزه تجارت نیز گاهی به یک منبع الهام و نیروی محرکه احتیاج دارند تا علاوه بر غلبه بر مشکلات موجود، کسب و کار خود را نیز توسعه بخشند. در این میان افرادی هستند که علیرغم داشتن ایده های خلاقانه و جذاب، از تجربه کافی برای شروع کسب و کار خود برخوردار نیستند. به همین منظور قصد داریم تا در ادامه شما را با 6 مورد از بهترین فیلم های اخیر با موضوع استارت آپ و کارآفرینی آشنا کنیم. اغلب این فیلم ها بر اساس زندگی واقعی اشخاص ساخته شده اند و به همین دلیل مشاهده آن ها می تواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد.

Chef (2014)

داستان Chef درباره یک سرآشپز رستوران است که تصمیم می گیرد شغل فعلی را کنار گذاشته و کسب و کار خودش را راه اندازی کند. این فیلم نشان می دهد که برای رسیدن به موفقیت باید با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم کرد و موانع را از پیش رو برداشت.

Steve Jobs (2015)

امروزه کمتر کسی است که اسطوره تکرار نشدنی Silicon Valley و بنیان گذار شرکت اپل را نشناسد. دومین فیلم موجود در فهرست ما بر اساس زندگی واقعی استیو جابز ساخته شده و علاوه بر دستاوردها و موفقیت ها، شکست های او را نیز به خوبی به تصویر می کشد. سرگذشت جابز می تواند الهام بخش افراد بسیاری باشد؛ به ویژه آن هایی که در حوزه استارت آپ و کارآفرینی فعالیت می کنند.

Joy (2015)

فیلم Joy بر اساس زندگی یکی از مشهورترین کارآفرینان حال حاضر دنیا، یعنی جوی مانگانو ساخته شده است. مانگانو با دو فرزندش در شرایط نامطلوبی به سر می برد؛ تا اینکه ناگهان ایده ساخت یک محصول انقلابی برای تمیزکاری به ذهنش می رسد. حال مانگانو به هر دری می زند تا ایده خود را عملی کند.

The Intern (2015)

کارآموز از آن دسته فیلم هایی است که همه کارآفرین ها باید حداقل یک بار آن را تماشا کنند. این فیلم علاوه بر بی اهمیت شمردن تبعیض های سنی و جنسیتی در محیط کار، ضرورت حفظ تعادل بین زندگی و کار را نیز به خوبی به تصویر می کشد. هیچگاه برای یادگیری دیر نیست و در هر سنی می توان مفید و موثر واقع شد.

The Founder (2016)

همانطور که می دانید McDonald's در حال حاضر بزرگترین رستوران زنجیره ای دنیا به شمار می آید. اما براستی چه عواملی در ایجاد و موفقیت امپراطوری مک دونالدز نقش داشته اند؟ در این فیلم به تلاش های بی وقفه یکی از بنیان گذاران این شرکت یعنی ری کراک و ایده های بلندپروازانه وی پرداخته می شود.

Ford v Ferrari (2019)

در دهه 1960 میلادی، هنری فورد دوم تلاش کرد تا کمپانی فراری را به تصاحب خود درآورد؛ اما برنامه های او بنا به دلایلی طبق نقشه پیش نرفت. اما فورد به جای سرخوردگی و دست کشیدن از کار، این شکست را وسیله ای برای پیشرفت قرار داد و به تولید اتومبیل های بهتر و سریع تر روی آورد.

ارسال نظر