با 7 مورد از بهترین مستندهای تکنولوژی آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی 7 مورد از جدیدترین مستندهای تکنولوژی می پردازیم که ما را با شگفتی های عصر جدید بیشتر آشنا می کنند.

با 7 مورد از بهترین مستندهای تکنولوژی آشنا شوید (بخش دوم)

ما امروز در دنیایی زندگی می کنیم که از آن به عنوان عصر فناوری و ارتباطات یاد می شود. روزانه تلاش های بسیاری در جهت پیشرفت تکنولوژی انجام می شود که اکثر ما از آن ها بی خبریم. بنابراین شاید بد نباشد که به عنوان یک انسان قرن بیست و یکمی، دانش خود را درباره تحولاتی که اطرافمان رخ می دهد افزایش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با 7 مورد دیگر از جدیدترین و بهترین مستندهای تکنولوژی آشنا کنیم. در ضمن قسمت اول این مجموعه را نیز از دست ندهید.

The World's Future Megaprojects (2017)

زمین ما طی 30 سال آینده چگونه به نظر می رسد؟ مستند جذاب و هیجان انگیز The World's Future Megaprojects با بررسی هشت پروژه عظیم و شاید بلند پروازانه در اقصی نقاط جهان، به این سوال پاسخ می دهد.

Space Invaders (2017)

در آینده نه چندان دور، تعداد ماهواره هایی که دور مدار زمین در حال گردش هستند به چهار برابر خواهد رسید. بسیاری از آن ها در واقع ماهواره های بسیار کوچکی خواهند بود که برای نظارت روی سطح کره به فضا ارسال شده اند. سازندگان این مستند به جای ناسا و دیگر سازمان های بزرگ دولتی، سری به سیلیکون ولی زده اند تا ما را با تجهیزات غول پیکر برای کنترل این ماهواره های کوچک آشنا کنند.

Nothing to Hide (2017)

همه ما با هر بار استفاده از اینترنت، رد پایی از خود به جا می گذاریم که توسط سازمان های مختلف بررسی می شود. مستند Nothing to Hide نشان می دهد که عواقب این نظارت های تهاجمی و بی وقفه، به مراتب از آنچه ما فکر می کنیم بدتر است.

Slave to the Algorithm (2018)

در دنیای امروز عمده تصمیم گیری های کوچک و بزرگ بر عهده کامپیوترهاست. فیلم چهارم در فهرست ما با استناد به شواهد مختلف، بیان می کند که ادامه این روند، آزادی، معیشت و شیوه تفکر ما را به خطر می اندازد. آیا ممکن است این الگوریتم های پیچیده و مرموز در نهایت انسان را به بند بکشند؟

Bitcoin: Beyond the Bubble (2018)

اگر مقاله ها و اخبار مختلفی را پیرامون بیت کوین دنبال کرده اما هنوز هم با درک برخی مفاهیم آن مشکل دارید، پیشنهاد می کنیم حتما این مستند را ببینید؛ زیرا تاریخچه، طرز کار، اصلاحات و کلیه پیچیدگی های مربوط به ارز دیجیتال، با بیان بسیار ساده و گیرا در این فیلم گنجانده شده است.

Omnipotent Amazon (2018)

کمپانی آمازون سال هاست که بخش عمده تجارت آنلاین را در ایالات متحده در دست گرفته و به سرعت در حال گسترش قلمروی خود در سایر کشورها است. با این حال خبرهایی مبنی بر نقض حریم شخصی توسط این شرکت به گوش رسیده که افکار عمومی را دچار تشویش کره است. مستند Omnipotent Amazon به شفاف سازی پیرامون این موضوع می پردازد.

Machine Learning: Living in the Age of AI (2019)

همانطور که می دانید هوش مصنوعی و دیگر فناوری های مربوط به ماشین های خود آموز با سرعت بسیاری رو به گسترش هستند. به همین خاطر پیش بینی کاربرد آن ها در آینده چندان کار ساده ای نیست. با این حال سازندگان این مستند سعی کرده اند تا با ارائه یک نظریه بسیار جالب و آموزنده، مخاطبین را با آینده احتمالی AI آشنا کنند.

ارسال نظر