با 8 مورد از بهترین فیلم های درام در سال های اخیر آشنا شوید

رسانه کلیک – در این مطلب نگاهی داریم به 8 مورد از فیلم های درام که طی دو سه سال اخیر اکران شده و جزو بهترین ها در ژانر خود هستند.

با 8 مورد از بهترین فیلم های درام در سال های اخیر آشنا شوید

فلم های ساخته شده در ژانر درام معمولا بسیار عمیق و قابل لمس هستند؛ بطوریکه مخاطب هنگام تماشای آن ها ممکن است از شادی به خنده افتاده و یا بالعکس، در گریه غوطه ور شود. این دست از فیلم ها با احساسات ما سر و کار دارند و اغلب، واقعیت زندگی را به تصویر می کشند. در ادامه مروری خواهیم داشت به 8 مورد از بهترین فیلم های درام که طی سال های 2018 تا 2020 به نمایش درآمده اند.

Green Book (2018)

این فیلم بر اساس داستان زندگی دان شرلی، موزیسین سیاه پوست دهه 60 است. دان به همراه راننده ایتالیایی-آمریکایی خود یعنی تونی، برای اجرای کنسرت به شهرهای جنوبی آمریکا که اغلب نژادپرست هستند سفر می کند. این دو پس از غلبه بر مشکلاتی که برای آن ها به وجود آمده، به یکدیگر نزدیک و نزدیکتر می شوند.

BlacKkKlansman (2018)

فیلم نامه BlacKkKlansman نیز بر اساس رویدادهای واقعی نوشته شده است. یک مامور سیاه پوست به نام ران استال ورث موفق می شود تا با استفاده از یک ترفند جسورانه، در دل یکی از گروه های خلافکار آن زمان رخنه کند. در ادامه یک فرد یهودی به نام فلیپ زیمرمن نیز با او همراه می شود.

Little Women (2019)

داستان درباره چهار خواهر به نام های جو، مگ، ایمی و بث است که هر کدام کاراکتر و طرز فکر خاص خود را دارند. آن ها در طول زندگی با چالش های گوناگون و بعضا دردناکی مواجه می شوند. این فیلم هشتمین اثری است که بر اساس رمان ماندگار زنان کوچک (نوشته لوییزا می الکات) ساخته شده است.

Once Upon a Time in Hollywood (2019)

ریک دالتون بازیگر سریال های وسترن است که پس از مدتی آینده کاری خود را رو به نابودی می یابد. او به همراه بدلکار حرفه ای خود تصمیم می گیرد تا در آخرین سال های دوران طلایی هالیوود، شهرت و موفقیت بسیاری را برای خود دست و پا کند. اگر به دنبال یک فیلم درام با رگه هایی از طنز هستید، روزی روزگاری در هالیوود را از دست ندهید.

The Irishman (2019)

مرد ایرلندی یک داستان گانگستری ناب را روایت می کند. این فیلم برگرفته از خاطرات واقعی فرانک شیرن است که برای مدتی به یک قاتل قراردادی در گروه جیمی هوفا (رهبر اتحادیه کارگران آمریکا) تبدیل می شود. اتفاقاتی که قبل از ناپدید شدن هوفا رخ می دهند به خوبی در این فیلم بازگو شده اند.

Joker (2019)

به یکی از شاهکارهای دی سی در طی سال های اخیر می رسیم. جوکر داستان زندگی یک دلقک ساده است که به طور پیوسته با مشکلات روانی و گذشته تلخ خود دست و پنجه نرم می کند. او مدام قربانی خشونت های موجود در جامعه شده اما ناگهان تصمیم می گیرد تا تمام باورهای خود را زیر پا گذاشته و از نفرت خود، برای مبارزه با قوانین حاکم استفاده کند.

First Cow (2019)

یک آشپز تنها و البته ماهر به غرب سفر می کند و در آنجا به عضویت یک گروه شکارچی در می آید. او در این گروه با یک مهاجر چینی آشنا می شود که او هم در آرزوی رسیدن به ثروت است. این دو به کمک یکدیگر تجارت موفقی را راه اندازی می کنند. فیلم اولین گاو با بهره مندی از وقایع تلخ و شیرین و البته اندکی طنز، مخاطب را محو تماشای خود می کند.

Emma (2020)

اما اقتباسی از رمان جین آستین و یکی از بهترین فیلم های درام در سال جاری است. یک زن باهوش، ثروتمند و البته خودخواه که در زندگی عاشقانه دوستانش مداخله می کند و دردسرهای مختلفی را برای آنان به وجود می آورد. اما در انگلستان قرن هجدهم و در شرایط کاملا اشتباه در جستجوی عشق واقعی است.

ارسال نظر