با بهترین فیلم های ویل اسمیت آشنا شوید (قسمت اول)

رسانه کلیک - ویل اسمیت بی تردید یکی از با استعدادترین ستاره های هالیوود است که ثابت کرده از پس انجام هر نقشی بر می آید. در بخش اول معرفی بهترین فیلم های این بازیگر محبوب با ما همراه باشید.

با بهترین فیلم های ویل اسمیت آشنا شوید (قسمت اول)

ویل اسمیت یکی از سرشناس ترین چهره های هالیوود است که بارها توانایی خود در بازیگری را به رخ دیگران کشیده است. مهم نیست که ژانر فیلم کمدی، اکشن، موزیکال، درام یا علمی-تخیلی باشد؛ این بازیگر یک تنه از پس همه نقش ها بر می آید. در این مطلب قصد داریم تا 10 مورد از بهترین فیلم های ویل اسمیت را طی دو بخش با یکدیگر مرور کنیم. با ما همراه باشید.

Bad Boys

  • تاریخ اکران: 1995
  • امتیاز IMDB: 6.9

داستان این فیلم مربوط به دو پلیس جوان و همکار به نام مارکوس (مارتین لارنس) و مایک (ویل اسمیت) است. این دو باید در حین محافظت از یک شاهد قتل، به پرونده سرقت محموله هروئین رسیدگی کنند. اوضاع زمانی پیچیده می شود که این دو همکار، هویت خود را با دیگری عوض می کنند. قسمت دوم و سوم این مجموعه به ترتیب در سال های 2003 و 2020 به نمایش در آمد.

Ali

  • تاریخ اکران: 2001
  • امتیاز IMDB: 6.8

به یکی دیگر از بهترین فیلم های ویل اسمیت در اوایل قرن جدید می رسیم. فیلم علی، روایت زندگی یک ورزشکار افسانه ای به نام محمد علی کلی است و روی پیروزی ها و چالش های او بین سال ها 1964 تا 1974 تمرکز دارد. نقش آفرینی فوق العاده ویل اسمیت در این فیلم، وی را نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در سال 2001 کرد، اما در نهایت این دنزل واشنگتن بود که به خاطر بازی بی نظیر خود در فیلم Training Day جایزه را به خانه برد.

I, Robot

  • تاریخ اکران: 2004
  • امتیاز IMDB: 7.1

داستان این فیلم در سال 2035 رخ می دهد، یعنی زمانی که ربات ها در حال خدمت رسانی به انسان بوده و طبق قانون نمی توانند به کسی آسیب بزنند. اما خالق این ربات ها به طور مرموزی کشته شده و ویل اسمیت در نقش پلیسی که چندان از ربات ها خوشش نمی آید، وارد ماجرا می شود. وی به بررسی قتلی می پردازد که احتمالا یک ربات مرتکب آن شده است. این کار، آینده انسان را به سوی خطر بزرگ تری سوق می دهد.

Concussion

  • تاریخ اکران: 2015
  • امتیاز IMDB: 7.1

در شهر پیتسبورگ، یک پاتولوژیست به نام دکتر بنت اومالو (ویل اسمیت) به حقیقت تلخ ضربه مغزی بازیکنان فوتبال به سبب آسیب های مکرر در زمین بازی پی می برد. تنها راه حلی که به ذهن اومالو می رسد، منع فوتبال است، که البته شدنی نیست. تحقیقات وی دنیای ورزش را دگرگون می کند، اما چاره ای به غیر از وضع قوانین و پروتکل های ناقص و سطحی جهت رسیدگی به این مشکلات باقی نمی ماند.

Aladdin

  • تاریخ اکران: 2019
  • امتیاز IMDB: 7.0

تقریبا همه با داستان شیرین علاء الدین و غول چراغ جادو آشنا هستیم. این فیلم در واقع بازسازی انیمیشنی به همین نام در سال 1992 و یکی دیگر از شاهکارهای کمپانی دیزنی است. علاء الدین نام پسری مهربان و خیابانی بوده که پس از یافتن یک چراغ جادویی، امید دارد تا به آرزوهای خود برسد. غافل از اینکه یک خواجه تشنه قدرت به نام جعفر به دنبال فرصتی بوده تا چراغ را به تصاحب خود درآورد. ویل اسمیت در این فیلم نقش غول آبی رنگ را بر عهده دارد و از مهارت خود در خوانندگی استفاده کرده است.

ارسال نظر