بهترین فیلم های مل گیبسون که نباید از دست بدهید (بخش اول)

رسانه کلیک – در این مطلب به سراغ یکی از محبوب ترین چهره ها در عرصه بازیگری و کارگردانی، یعنی مل گیبسون رفته و به معرفی بهترین فیلم های او می پردازیم.

بهترین فیلم های مل گیبسون که نباید از دست بدهید (بخش اول)

مل گیبسون بازیگر، کارگردان، نویسنده و تهیه کننده استرالیایی است که پس از چهار دهه فعالیت در هالیوود، توانسته جایگاه خود را به عنوان یک هنرمند واقعی تثبیت کند. وی تا کنون جوایز متعددی را به دست آورده که از میان آن ها می توان به دو جایزه اسکار و یک گلدن گلوب اشاره کرد. ما در اینجا سعی داریم تا در دو بخش، نگاهی به بهترین فیلم های مل گیبسون در مقام بازیگر بیاندازیم. با ما در بخش اول معرفی همراه باشید.

Gallipoli

  • تاریخ اکران: 1981
  • امتیاز IMDB: 7.4

گالیپولی یکی از بهترین کارهای مل گیبسون در اوایل دهه هشتاد به شمار می آید. دو دوست به نام آرچی (مارک لی) و فرانک (گیبسون) برای شرکت در جنگ جهانی اول داوطلب می شوند. یکی از آن ها به دسته سواره نظام ملحق شده و دیگری به عضویت پیاده نظام ها در می آید. این دو پس از مدتی با حقایق تلخ و ناگواری مواجه می شوند که ذهن آن ها را به هم می ریخته و روی خوش زندگی را از آن ها دریغ می کند.

Mad Max 2: The Road Warrior

  • تاریخ اکران: 1981
  • امتیاز IMDB: 7.6

این فیلم در واقع دنباله Mad Max اصلی است که در سال 1979 به روی پرده سینما رفت. مل گیبسون این بار در نقش یک مامور اسبق پلیس به نام مکس ظاهر شده که یک تنه به جنگ با تبهکاران می رود. او که اخیرا از یک مهلکه خطرناک جان سالم به در برده، تصمیم می گیرد تا به یک جامعه کوچک برای رهایی از چنگ راهزنان کمک کند.

Lethal Weapon

  • تاریخ اکران: 1987
  • امتیاز IMDB: 7.6

مارتین ریگز (مل گیبسون) یک سرباز کهنه کار است که پس از مرگ همسرش، خوی ستیزه جویی پیدا می کند. او مدتی بعد به عنوان همکار کارآگاه مرتو (دنی گلاور) انتخاب شده و به دنیای تعقیب و گریز باز می گردد. این رفتار جسورانه ریگز به این دو در دستگیری خلافکاران کمک می کند اما در عوض آن ها را به دردسرهای بزرگی می اندازد. اسلحه مرگبار یکی از پرطرفدارترین فیلم های اکشن-هیجانی زمان خود بود که قسمت های دوم تا چهارم آن به ترتیب در سال های 1989، 1993 و 1998 به اکران درآمد.

Braveheart

  • تاریخ اکران: 1995
  • امتیاز IMDB: 8.3

به یکی از جذاب ترین و تاثیرگذارترین ترین آثار موجود در این فهرست می رسیم. شجاع دل یکی از شاهکارهای مل گیبسون ، چه در جایگاه بازیگری و چه در جایگاه کارگردانی است. این فیلم توانست تا در شصت و هشتمین مراسم اسکار بسیار خوش درخشیده و دو جایزه مهم و ارزنده را برای گیبسون به ارمغان بیاورد.

داستان از آنجا شروع می شود که یک شورشگر اسکاتلندی به همراه سایر اعضای قبیله، علیه شاه ادوارد اول قیام می کند تا انتقام قتل نوعروس خود را بگیرد. فیلم Braveheart جزو آن دسته از آثاری است که برای همیشه در ذهن مخاطب حک می شود و بارها ارزش دیدن دارد.

Ransom

  • تاریخ اکران: 1996
  • امتیاز IMDB: 6.6

تام مولن (مل گیبسون) یک مالتی میلیونر مشهور است که پس از ربوده شدن پسرش، درگیر اضطراب و تشویش بسیاری می شود. آدم ربایان در ازای آزادی پسرک درخواست دو میلیون دلار پول می کنند. اما تام به جای تسلیم شدن و پرداخت این مبلغ، دست به اقدام جالب تری می زند. بدین ترتیب که یک برنامه تلویزیونی رفته و برای سر آدم ربایان، دو میلیون دلار جایزه تعیین می کند.

ارسال نظر