با بهترین فیلم های مل گیبسون آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک – در این مطلب به ادامه معرفی بهترین فیلم های مل گیبسون ، شجاع دل سینمای هالیوود می پردازیم که قطعا ارزش یک بار دیدن را دارند.

با بهترین فیلم های مل گیبسون آشنا شوید (بخش دوم)

مل گیبسون یکی از سرشناس ترین چهره های هالیوود است که چه در بازیگری و چه در کارگردانی استعداد عجیبی دارد. وی طی چهار دهه فعالیت حرفه ای خود، در فیلم های مطرحی حضور پیدا کرده که از میان آن ها می توان به شجاع دل و مجموعه اسلحه مرگبار اشاره کرد. اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش 5 مورد از بهترین آثار این ستاره محبوب را با یکدیگر مرور کردیم ( بهترین فیلم های مل گیبسون که نباید از دست بدهید ). با ما در بخش دوم معرفی همراه باشید.

Payback

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 7.1

پورتر (مل گیبسون) یک سارق حرفه ای است که به همراه دوستش دست به یک سرقت جدید می زنند. همه چیز مطابق نقشه پیش می رود تا اینکه دوست و همسر پورتر به او خیانت کرده و او را به ضرب گلوله از پای در می آورند. پورتر که پس از پنج ماه، دوباره به زندگی باز می گردد و این بار خشمگین تر از همیشه، آماده انتقام می شود.

Patriot

  • تاریخ اکران: 2000
  • امتیاز IMDB: 7.2

فیلم Patriot یکی از آثار به یادماندنی در تاریخ است که اهمیت میهن پرستی و ایستادن در برابر ظلم و تجاوز را به مخاطبین یادآور می شود. مل گیبسون این بار در نقش یک کشاورز ساده به نام بنجامین مارتین ظاهر شده که پس از فوت همسرش، هر هفت فرزندش را یکه و تنها بزرگ می کند. او پس از مرگ پسرش در جنگ، خانه را ترک گفته و علیرغم تنفرش از خون و خشونت، فرماندهی شبه نظامیان آمریکا را بر عهده می گیرد.

We Were Soldiers

  • تاریخ اکران: 2002
  • امتیاز IMDB: 7.2

چهارصد نفر از سربازان آمریکایی در دره مرگ ویتنام توسط دشمنان محاصره شده اند؛ آن هم زمانی که خانواده هایشان دلتنگ و چشم به راه آنان هستند. این گروه تحت فرماندهی سرهنگ هال مور (مل گیبسون) روزها برای رهایی از بند محاصره تلاش می کنند و یکی از بزرگترین نبردهای تاریخ را رقم می زنند. ما سرباز بودیم یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فیلم ها در ژانر جنگی به شمار می آید.

The Beaver

  • تاریخ اکران: 2011
  • امتیاز IMDB: 6.7

والتر بلک (مل گیبسون) رییس یک کمپانی عروسک سازی است که در آستانه ورشکستگی قرار دارد. اوضاع خانه نیز شدیدا به هم ریخته و او دیگر جایی برای خود نمی بیند. والتر که یأس و ناامیدی بر او چیره شده اقدام به خودکشی می کند، اما پس از یافتن یک سگ آب عروسکی در زباله دان از تصمیمش بر می گردد. او اکنون قادر است تا عقاید و احساسات خود را از طریق گرداندن عروسک با دیگران به اشتراک بگذارد.

The Professor and the Mad Man

  • تاریخ اکران: 2019
  • امتیاز IMDB: 7.3

به یکی از جدیدترین و البته بهترین فیلم های موجود در این فهرست می رسیم. پروفسور و مرد دیوانه نحوه تالیف یکی از ارزشمندترین کتاب های حال حاضر دنیا یعنی فرهنگ لغت آکسفورد را به تصویر می کشد. داستان از آنجا شروع می شود که خالق این کتاب یعنی جیمز موری (مل گیبسون) با شخصی به نام ویلیام چستر ماینر (شان پن) ملاقات کرده و با همکاری او بیش از ده هزار لغت را به دیکشنری اضافه می کند. اما جالب اینجاست که ویلیام چستر کسی نیست جز یک جراح مبتلا به اسکیزوفرنی که بیش از دو دهه از عمر خود را در آسایشگاه روانی سر کرده است.

از دیگر آثار دیدنی و جذاب در دوران حرفه ای گیبسون می توان به The Man Without a Face، Conspiracy Theory، Dragged Across Concrete، The Year of Living Dangerously و Maveric اشاره کرد.

ارسال نظر