بهترین فیلم های بندیکت کامبربچ که ارزش یک بار دیدن را دارند

رسانه کلیک - در این مطلب به سراغ یکی از با استعدادترین هنرمندان هالیوود یعنی بندیکت کامبربچ رفته و 10 مورد از بهترین فیلم های او را در دو بخش با یکدیگر مرور می کنیم.

بهترین فیلم های بندیکت کامبربچ که ارزش یک بار دیدن را دارند

بندیکت کامبربچ یکی از چهره های شناخته شده در سینما و تلویزیون است که با بازی تاثیرگذار و حرفه ای خود، توانسته تا طرفداران بسیاری در گوشه و کنار دنیا به دست آورد. این فوق ستاره بریتانیایی فعالیت هنری خود را از سال 2002 و با بازی در مجموعه تلویزیونی Fields of Gold آغاز کرده است. البته استعداد کامبربچ تنها به بازیگری ختم نمی شود. لهجه و تن صدای منحصر به فرد او نیز باعث شده تا پیشنهادهای بسیاری برای صداپیشگی در فیلم ها و مستندات مختلف دریافت کند. در ادامه با ما همراه باشید تا طی دو بخش، 10 مورد از بهترین آثار موجود در کارنامه حرفه ای بندیکت کامبربچ را با یکدیگر مرور کنیم.

Hawking

  • تاریخ اکران: 2004
  • امتیاز IMDB: 7.5

بندیکت کامبربچ در نخستین سال های فعالیت خود در نقش پروفسور استیون هاوکینگ افسانه ای به روی صحنه رفت و اهالی سینما و تلویزیون را با بازی خارق العاده خود شگفت زده کرد. فیلم Hawking روایتگر داستان زندگی این دانشمند فیزیک تئوری است که علیرغم ابتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، توانست تا گام بزرگی در راستای شناخت بهتر کیهان بردارد. چالش ها و سختی هایی که هاوکینگ در دوران زندگی شخصی و حرفه ایش با آن ها مواجه شده نیز به خوبی در این فیلم نشان داده شده اند.

Stuart: A Life Backwards

  • تاریخ اکران: 2007
  • امتیاز IMDB: 7.9

استوارت شورتر (تام هاردی) یک جوان بی خانمان و الکلی با گذشته ای بسیار تلخ است که بر حسب اتفاق با نویسنده ای به نام الکساندر مسترز (بندیکت کامبربچ) آشنا می شود. مسترز پس از دانستن حوادث ناخوشایندی که در کودکی برای استوارت رخ داده، اقدام به نوشت یک کتاب درباره او می کند. اما استوارت به او پیشنهاد می دهد که برای جذاب تر شدن داستان، وقایع را به صورت وارونه بنویسد. این فیلم یک تراژدی-درام تمام عیار است اما حس شوخ طبعی استوارت رگه هایی از طنز را نیز به آن اضافه می کند.

Van Gogh: Painted with Words

  • تاریخ اکران: 2010
  • امتیاز IMDB: 8.0

این فیلم گوشه ای از زندگی وینسنت ون گوگ، نقاش معروف هلندی را به تصویر می کشد. کامبربچ در این فیلم نقش ون گوگ را بر عهده داشته و بازی بی نظیری را از خود ارائه می دهد. نکته جالب درباره Van Gogh: Painted with Words آن است که بسیاری از دیالوگ ها، بر اساس نامه هایی که وینسنت سال ها پیش به برادرش (تئو ونگوگ) نوشته، الهام گرفته شده اند.

Third Star

  • تاریخ اکران: 2010
  • امتیاز IMDB: 7.5

بندیکت کامبربچ در فلیم Third Star نقش یک بیمار سرطانی رو به موت به نام جیمز را دارد. او به همراه سه تن از دوستانش راهی یک سفر کوتاه می شوند، اما همه چیز مطابق میل آن ها پیش نمی رود. آخرین فرصت جیمز برای داشتن یک تجربه جدید و هیجان انگیز، هم مخاطب را به خنده می اندازد و هم با احساسات او بازی می کند.

Tinker Tailor Soldier Spy

  • تاریخ اکران: 2011
  • امتیاز IMDB: 7.1

داستان فیلم در دهه 70 میلادی و در بحبوحه جنگ سرد رخ می دهد. یکی از کارمندان MI6 ماموریت می یابد تا با ژنرال مجارستانی مصاحبه کند. اما همه چیز طبق نقشه پیش نمی رود و ژنرال پیش از آنکه بتواند دانسته های خود را فاش کند به قتل می رسد. حال سازمان به سراغ یکی از ماموران کهنه کار خود به نام جورج اسمایلی (گری اولدمن) رفته تا بلکه پرده از راز کشورهای معاند بر دارد. بندیکت کامبربچ در نقش پیتر گیلم، یکی از اعضای گروه اسمایلی ظاهر می شود.

ارسال نظر