با بهترین فیلم های مریل استریپ آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک - مریل استریپ یکی از بزرگان سینمای هالیوود است که تا کنون او را در فیلم های ماندگار بسیاری دیده ایم. در ادامه به معرفی 5 مورد از بهترین آثار او می پردازیم.

با بهترین فیلم های مریل استریپ آشنا شوید (بخش دوم)

مریل استریپ یکی از محبوب ترین چهره های هالیوود است که توانسته در اغلب فیلم های خود بازی بی نقصی را به نمایش بگذارد. او سال 1980 و با بازی در فیلم Kramer vs Kramer برای نخستین بار برنده جایزه اسکار شد و طی سال های 1983 و 2012 موفقیت خود را تکرار کرد. اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش مطلبی را منتشر کرده و نگاهی به 5 مورد از بهترین فیلم های استریپ انداختیم ( بهترین فیلم های مریل استریپ که نباید از دست بدهید ). در بخش دوم معرفی همراه ما باشید.

The Bridges of Madison County

  • تاریخ اکران: 1995
  • امتیاز IMDB: 7.6

داستان فیلم در دهه 60 میلادی رخ می دهد. فرانچسکا یک زن متاهل معمولی است که پس از آشنایی با یک عکاس حرفه ای به نام رابرت (کلین ایستوود)، زندگی اش به کلی دچار تغییر می شود. رابرت تنها 4 روز در شهر می ماند اما در همین مدت کوتاه، فرانچسکا را از تکرار و روزمرگی نجات می دهد. عشق و علاقه ای که رابرت در قلب زن نشانده، در دو جلد دفتر خاطرات کهنه نمود پیدا می کند. مریل با بازی بی نظیر و سرشار از احساس خود توانست نامزد دریافت اسکار شود اما در نهایت آن را به سوزان ساراندون واگذار کرد.

The Hours

  • تاریخ اکران: 2002
  • امتیاز IMDB: 7.5

به یکی از جذاب ترین فیلم های موجود در این فهرست می رسیم. ویرجینیا وولف (نیکول کیدمن) در اوایل قرن 19 مشغول نوشتن رمان جدید خود به نام Mrs Dalloway است. چندین سال بعد یعنی در 1951، لارا (جولیان مور) که در حال برگزاری یک میهمانی غیر منتظره برای همسرش است، با خواندن این کتاب از خود بی خود شده و نمی تواند دست از آن بکشد. از طرفی کلاریسا (مریل استریپ) که در عصر جدید زندگی می کند، سعی دارد برای دوست رو به مرگ خود یک مهمانی بگیرد. او نیز با خواندن نیز با خواندن این کتاب آرامش خاصی می گیرد. جالب آنکه داستان این دو زن به نوعی با اتفاقات رخ داده در زندگی وولف مرتبط است.

Doubt

  • تاریخ اکران: 2008
  • امتیاز IMDB: 7.5

داستان فیلم تردید در یک مدرسه کاتولیک اتفاق می افتد. یک راهبه به نام خواهر جیمز (ایمی آدامز) رفتار ناشایست کشیش فلین (فلیپ سیمور هافمن) را به مدیر مدرسه یعنی خواهر بوویر (مریل استریپ) گزارش می دهد. بوویر که مدت هاست با کشیش سر ناسازگاری دارد، فرصت را غنیمت شمرده و هر چه سریع تر مقدمات اخراج فلین را فراهم آورد. در این فیلم خواهیم دید که چگونه شک و دودلی، روح و روان هر سه شخصیت داستان را به بازی می گیرد.

The Iron Lady

  • تاریخ اکران: 2011
  • امتیاز IMDB: 6.4

بانوی آهنی همان فیلمی است که توانست هر سه جایزه اسکار، گلدن گلوب و بفتا را برای مریل استریپ به ارمغان بیاورد. وی با بازی خارق العاده خود در نقش مارگارت تاچر، اولین نخست وزیر زن تاریخ بریتانیا، موفق شدن تحسین مخاطبین و منتقدان سینما را بر انگیزد. مارگارت مبتلا به بیماری عدم تفکیک میان واقعیت و تهوم بود و نمی توانست به درستی گذشته و حال را از یکدیگر تشخیص دهد. با این حال موفق شد طی دوران حاکمیت خود، جلوی فسادهای مالی را گرفته و کشور را از اوضاع نابسامان اقتصادی نجات دهد.

August: Osage County

  • تاریخ اکران: 2013
  • امتیاز IMDB: 7.2

مریل استریپ این بار در نقش یک بیمار سرطانی به نام ویولت روی صحنه رفته که با زبان تلخ خود آرامش را از دیگران سلب می کند. ویولت و فرزندانش که حالا دور از یکدیگر افتاده اند، پس از وقوع یک تراژدی خانوادگی مجددا گرد هم می آیند. اما این دورهمی، زخم های کهنه را دوباره باز می کند و پیوند اعضای خانواده را تا مرز نابودی پیش می برد. استریپ با بازی حرفه ای خود در این فیلم موفق شد برای هجدهمین بار نامزد دریافت اسکار شود.

از دیگر آثار دیدنی و قابل توجه در کارنامه مریل استریپ می توان به Adabtation، Mamma Mia!، The Devil Wears Prada، Julie and Julia، Evil Angeles، Silkwood و The Post اشاره کرد.

ارسال نظر