با بهترین فیلم های نیکلاس کیج آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک – در این مطلب 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های نیکلاس کیج ، هنرپیشه محبوب و صاحب سبک دنیای سینما را با یکدیگر مرور می کنیم.

با بهترین فیلم های نیکلاس کیج آشنا شوید (بخش دوم)

نیکلاس کیج یکی از ستارگان دنیای هالیوود و البته یکی از پرکارترین آن هاست که با سبک بازی منحصر به فرد خود توانسته علاقه مندان بسیاری را در سراسر جهان به دست آورد. وی در سال 1995 و با بازی در فیلم Leaving Las Vegas موفق شد جایزه اسکار و گلدن گلاب بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کند. ما در اینجا قصد داریم تا به معرفی 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های کیج بپردازیم پس با ما همراه باشید ( بهترین فیلم های نیکلاس کیج که شما را به وجد می آورند ).

City of Angels

  • تاریخ اکران: 1998
  • امتیاز IMDB: 6.7

داستان City of Angels یک فرشته الهی به نام سث (نیکلاس کیج) موظف است تا با سبک زندگی آدم ها بر روی زمین آشنا شده و آن ها را بعد از مرگ به زندگی بعدیشان هدایت کند. او پس از آشنایی با یک جراح به نام مگی (مگ رایان)، خود را درگیر احساسات تازه ای می یابد. مگی اخیرا یک بیمار را حین عمل از دست داده و غمگین و گریان روی پله های بیمارستان نشسته است. سث که تا کنون از درک عواطف و احساسات انسانی به دور بوده، تصمیم می گیرد همه چیز را تغییر دهد.

Gone in 60 Seconds

  • تاریخ اکران: 2000
  • امتیاز IMDB: 6.5

نیکلاس کیج این بار در نقش یک سارق حرفه ای به نام ممفیس روی صحنه می رود. ممفیس توانایی خارق العاده ای در سرقت انواع اتومبیل دارد. او به تدریج لاقه خود به این کار را از دست داده و اعلام بازنشستگی می کند. او برای نجات برادرش از چنگ یک باند خطرناک، باید شرط رییس باند را پذیرفته و باید طی تنها یک شب، 50 وسیله نقلیه مختلف با سیستم های امنیتی گوناگون را به سرقت ببرد. اگر شما نیز جزو طرفداران فیلم های اکشن و هیجان انگیز هستید، سرقت در 60 ثانیه را از دست ندهید.

Adaptation

  • تاریخ اکران: 2002
  • امتیاز IMDB: 7.7

چارلی کافمن (نیکلاس کیج) یک فیلمنامه نویس سردرگم است که باید هر چه سریع تر یک متن اقتباسی از کتاب دزد ارکیده نوشته سوزان اورلئان (مریل استریپ) را به رشته تحریر درآورد. داستان کتاب درباره فردی به نام لاروچ است که انواع مختلف ارکیده را جمع آوری کرده و آن ها را به خریداران می فروشد. دیری نمی گذرد که زندگی این سه تن به طور غیر قابل انتطاری به یکدیگر گره می خورد. کیج پس از بازی در این فیلم برای دومین بار نامزد دریافت اسکار شد اما در نهایت این آدرین برودی بود که با بازی تاثیرگذار و فوق احساسی خود در فیلم پیانیست، توانست جایزه را با خود به خانه ببرد.

Matchstick Men

  • تاریخ اکران: 2003
  • امتیاز IMDB: 7.3

کیج در فیلم Matchstick Men نقش یک هنرمند افسرده و فریبکار به نام روی را دارد که از بیماری اختلال وسواس فکری رنج می برد. پس از مدتی سر و کله دختر روی یعنی آنجلا (الیسون لومن) پیدا می شود و نور و امید را به زندگی روی باز می گرداند. به طوریکه برخی علائم بیماری او به تدریج از بین می روند. داستان از آنجا شروع می شود که آنجلا از پدرش می خواهد تا راه و چاه شغل خانوادگی را به وی یاد بدهد و روی نیز او را در یکی از بزرگترین کارهای خلاف خود شریک می کند.

Lord of War

  • تاریخ اکران: 2005
  • امتیاز IMDB: 7.6

به یکی از بهترین و ماندگارترین فیلم های نیکلاس کیج در این فهرست می رسیم. یوری اورلاو (کیج) فرزند بزرگ یک خانواده روسی ساکن آمریکا است که از زندگی ساده معمولی و ساده خود خسته شده است. به همین دلیل وارد تجارت قاچاق تسلیحات جنگی شده و با ابتکار عمل های بسیاری، شهرت و پول خوبی به هم می زند. جنگ هایی که بین احزاب و کشورهای مختلف در حال وقوع هستند نیز او را برای رسیدن به هدفش یاری می کنند. تا اینکه سر و کله یک مامور اینترپل به نام جک والنتین (ایثن هاوک) پیدا می شود. این مامور آرمان گرا سعی دارد هر چه سریع تر به حاکمیت اورلاو در این عرصه خاتمه دهد.

همانطور که در مطلب قبل به آن اشاره کردیم کیج طی 38 سال فعالیت خود در عرصه بازیگری، در بیش از 110 فیلم مختلف به ایفای نقش پرداخته است. بنابراین انتخاب بهترین آثار او کار ساده ای نیست. با این حال از دیگر فیلم قابل توجه در کارنامه هنری کیج می توان به سری فیلم های Ghost Rider، National Treasure، Wild at Heart، Moonstruck، Birdy، Snake Eyes و Mandy اشاره کرد.

ارسال نظر