با بهترین فیلم های جولیان مور آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های جولیان مور ، هنرپیشه قدیمی و بنام سینمای هالیوود می پردازیم. با ما همراه باشید.

با بهترین فیلم های جولیان مور آشنا شوید (بخش دوم)

جولیان مور یکی از ستاره های قدیمی و البته پرکار هالیوود است که افتخار حضور در فیلم های ارزشمندی را داشته است. او جزو آن دسته از هنرمندانی است که حتی با حضور کمرنگ خود در یک فیلم، می تواند به آن اعتبار و اسم و رسم ببخشد. مور در سال 2015 بالاخره موفق شد نخستین اسکار خود را به دست آورده و افتخارات خود در عرصه سینما را کامل کند. در ادامه 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های این هنرپیشه با استعداد را با یکدیگر مرور می کنیم ( بهترین فیلم های جولیان مور که ارزش یک بار دیدن را دارند ).

Children of Men

تاریخ اکران: 2006

امتیاز IMDB: 7.9

داستان فیلم در سال 2027 اتفاق می افتد؛ یعنی زمانی که انسان ها دیگر توانایی تولید مثل ندارند. جوان ترین فرد موجود روی کره زمین در سن 18 سالگی درگذشته و بشر امید خود به آینده را از دست داده است. در این میان زن سیاه پوستی به نام کی (کلر هوپ آشیتی) به طرز مرموزی باردار شده و قهرمان داستان یعنی تئو (کلایو اوون) سعی دارد او را به محلی امن و بی آشوب برساند. جولیان مور در این فیلم نقش همسر سابق تئو را بر عهده دارد.

Crazy Stupid Love

  • تاریخ اکران: 2011
  • امتیاز IMDB: 7.4

به یکی از بهترین فیلم های جولیان مور در ژانر کمدی-رمانتیک می رسیم. داستان از آنجا شروع می شود که امیلی (مور) رسیدن به بحران میان سالی را بهانه کرده و از همسرش تقاضای طلاق می کند. اما این دو نفر تنها افرادی نیستند که در رابطه خود دچار مشکل شده اند. بلکه فرزندان آن ها یعنی هانا (اما استون) و رابی نیز به طور مسخره و شاید ابلهانه ای درگیر روابط عاطفی پیچیده هستند.

What Maisie Knew

  • تاریخ اکران: 2012
  • امتیاز IMDB : 7.4

جولیان مور این بار در نقش یک موزیسین ظاهر شده که در حال جدایی از همسرش است. دختر خردسال آن ها میسی، بین این دو گیر افتاده و والدین خود را مدام در حال جدال و مشاجره می بیند. آن ها در نهایت از یکدیگر طلاق گرفته و زندگی جدیدی رابا افراد دیگر آغاز می کنند. میسی اکنون فرصت این را دارد تا مجددا لبه آرامش برسد اما شاید برای این کار کمی دیر باشد.

Game Change

  • تاریخ اکران: 2012
  • امتیاز IMDB: 7.4

فیلم Game Change بر اساس داستان واقعی ساخته شده است. جان مک کین (اد هریس) نامزد جمهوری خواه آمریکا به همراه دستایاران خود سعی دارد تا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 پیروز شود. به همین خاطر یکی از چهره های محبوب سیاسی یعنی سارا پالین (جولیان مور) را به عنوان معاون خود بر می گزیند. سارا طی این مدت فشارهای روحی بسیاری را متحمل شده و سخت برای موفقیت تلاش می کند. مور با بازی خارق العاده خود در این فیلم توانست برای دومین بار برنده جایزه گلدن گلوب شود.

Still Alice

  • تاریخ اکران: 2014
  • امتیاز IMDB: 7.5

فیلم Still Alice را می توان گل سرسبد کارهای مور به حساب آورد. آلیس هالند (جولیان مور) یک استاد زبان شناسی بسیار موفق در دانشگاه است. او در آستانه 50 سالگی متوجه تغییراتی در حالات و رفتارش می شود و پس از مراجعه به پزشک، در می یابد که به یک نوع بیماری آلزایمر بسیار خاص مبتلا شده است. آلیس تمام تلاشش را به کار می گیرد که تسلیم این بیماری نشود اما شرایط از آنچه تصور می کرده به مراتب سخت تر است. مور با بازی بی نظیر و استثنایی خود در این فیلم موفق شد هر سه جایزه اسکار، گلدن گلوب و بفتا را از آن خود کند.

از دیگر آثار قابل توجه که جولیان مور در آن ها فوق العاده ظاهر شده می توان به Boogie Nights، The Kids Are All Right، Short Cuts، An Ideal Husband، A Single Man و Maps to the Stars اشاره کرد.

ارسال نظر