بهترین فیلم های جود لا که نباید از دست بدهید (بخش دوم)

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های جود لا ، بازیگر سرشناس هالیوود و برنده جایزه بفتا می پردازیم. در ادامه با کلیک همراه باشید.

بهترین فیلم های جود لا که نباید از دست بدهید (بخش دوم)

جود لا یکی از هنرپیشه های مطرح هالییود است که هم در نقش های اصلی فوق العاده ظاهر می شود و هم در نقش های مکمل. وی در سال 1992 فعالیت حرفه ای خود در سینما را آغاز کرد و توانست در سال 1999، جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در فیلم آقای ریپلی با استعداد به دست آورد. اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش مطلبی را منتشر کرده و در آن 5 مورد از بهترین آثار موجود در کارنامه جود را با یکدیگر مرور کردیم ( بهترین فیلم های جود لا که ارزش یک بار دیدن را دارند ). در بخش دوم معرفی همراه ما باشید.

Cold Mountain

  • تاریخ اکران: 2003
  • امتیاز IMDB: 7.2

داستان در زمان جنگ داخلی آمریکا اتفاق می افتد. اینمن (جود لا) به همراه سربازان دیگر به میدان جنگ رفته تا با مخالفان مبارزه کند. وی پس از مدتی تصمیم می گیرد تا نزد معشوقه خود یعنی آدا (نیکول کیدمن) بازگردد. اینمن در راه خانه با مشکلات بسیاری رو به رو شده و باید چالش های زیادی را از سر بگذارند. اما در خانه نیز اوضاع چندان بر وفق مراد نیست. جود با بازی تاثیرگذار خود توانست نامزد دریافت اسکار، گلدن گلوب و بفتا شود اما هیچ یک را به دست نیاورد.

Closer

  • تاریخ اکران: 2004
  • امتیاز IMDB: 7.2

دن (جود لا) یک نویسنده جوان و با استعداد است که به صورت کاملا اتفاقی با دختری به نام آلیس (ناتالی پورتمن) آشنا می شود. دن شروع به نوشتن یک رمان درباره آلیس می کند اما پس از مدتی دست از او کشیده و جذب عکاس خود یعنی آنا (جولیا رابرتز) می شود. غافل از اینکه آنا نیز درگیر یک رابطه عاطفی پیچیده با شخص دیگری است. بدین ترتیب زندگی این چهار نفر به یکدیگر گره خورده و منجر به سردرگمی و مشکلات بسیاری می شود.

Sherlock Holmes

  • تاریخ اکران: 2009
  • امتیاز IMDB: 7.6

جود لا این بار در نقش دستیار با وفای شرلوک هولمز (رابرت داونی جونیور) یعنی دکتر واتسون به روی صحنه می رود. این دو به تازگی یک قاتل زنجیره ای خطرناک به نام بلک وود را به بالای چوبه دار فرستاده اند. اما بلک وود موفق می شود از مرگ نجات پیدا کرده و به سوی دیگری از شهر بگریزد. حال واتسون و هولمز باید مجددا روش های مبتکرانه خود را برای به دام انداختن این قاتل به کار گیرند. جود لا در قسمت دوم و سوم سری شرلوک هولمز نیز حضور دارد.

Side Effects

  • تاریخ اکران: 2013
  • امتیاز IMDB: 7.1

امیلی (رونی مارا) پس از به زندان افتادن همسرش دچار افسدگی شدیدی شده؛ به طوریکه حتی پس از آزاد شدن او نیز التیام نمی یابد. دکتر روان پزشک امیلی یعنی جاناتان بنکس (جود لا) داروهای قوی را برای او تجویز می کند. پس از آنکه امیلی دست به خودکشی می زند، دکتر بنکس نیز داروهای موثرتری را برای او می نویسد. اما این قرص های جدید تازه به بازار آمده اند و اوضاع روحی و روانی امیلی را بد و بدتر می کنند.

Spy

  • تاریخ اکران: 2015
  • امتیاز IMDB: 7.0

سوزان کوپر (ملیسا مک کارتی) یکی از ماموران پشت میز نشین سازمان CIA است که از طریق دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته مافوق خود یعنی بردلی فاین (جود لا) را هدایت کرده و نکات لازم را به سمع او می رساند. همه چیز به خوبی و مطابق انتظار پیش می رود تا اینکه بردلی به دام یک مجرم بسیار خطرناک می افتد. سوزان که از حادثه پیش آمده به شدت تاحت تاثیر قرار گرفته، کارهای پشت میزی را رها می کند و به صورت یک جاسوس تمام وقت به دنبال مجرم اصلی می رود.

از دیگر آثار قابل توجه در کارنامه حرفه ای جود می توان به Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald، The Holiday، Alfie، Wilde، Black Sea، King Arthur: Legend of the Sword و Captain Marvel اشاره کرد.

ارسال نظر