با بهترین فیلم های گری اولدمن آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک – در این مطلب 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های گری اولدمن ، هنرمند بریتانیایی سینمای هالیوود را با یکدیگر مرور می کنیم.

با بهترین فیلم های گری اولدمن آشنا شوید (بخش دوم)

گری اولدمن یکی از هنرمندان مطرح هالیوود است که بارها او را با چهره های متفاوت در فیلم ها مشاهده کرده ایم. وی نزدیک به 40 سال است که در عرصه سینما حضور مستمر داشته و تا کنون موفق به کسب یک جایزه اسکار، یک گلدن گلوب و سه بفتا و 54 جایزه مختلف دیگر شده است. البته در اینجا باید خاطرنشان کرد که ولدمن در زمینه کارگردانی نیز افتخارات بسیاری را به دست آورده است. تا کنون 73 اثر مختلف از این ستاره بزرگ به یادگار مانده که ما در ادامه به معرفی 5 مورد از آن ها می پردازیم ( بهترین فیلم های گری اولدمن که به هیچ عنوان نباید از دست داد ).

The Fifth Element

  • تاریخ اکران: 1997
  • امتیاز IMDB: 7.7

داستان فیلم در قرن 23 اتفاق می افتد؛ یعنی هنگامی که جهان در معرض یک آسیب بسیار خطرناک قرار دارد. تنها امید بشر به عنصر پنجم است که هر پنج هزار سال یک بار، به همراه چهار عنصر دیگر یعنی آب، هوا، خاک و آتش به زمین می آید. این عنصر توسط یک نیروی شیطانی نابود شده اما دانشمندان از بقایای آن برای ساخت موجود انسان نمایی به نام لیلو (میلا یوویچ) استفاده می کنند. لیلو به کمک یک راننده تاکسی سعی دارد خود را برای نجات زمین به مقصد مورد نظر برساند؛ اما زورگ (گری اولدمن) سایه به سایه آن ها را تعقیب کرده تا جلوی این کار را بگیرد.

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • تاریخ اکران: 2004
  • امتیاز IMDB: 7.9

گری اولدمن با ورود به دنیای جادویی هری پاتر موفق شد تا نظر علاقه مندان این مجموعه را نیز به خود جلب کند. او این بار در نقش سیریوس بلک یا همان زندانی چندین و چند ساله آزکابان ظاهر شده است. هری (دنیل ردکلیف)، هرمیونی (اما واتسون) و ران (روپرت گرینت) به محض بازگشت خود به هاگوارتز، تحقیقات خود پیرامون بلک را آغاز می کنند؛ چراکه به آن ها گفته شده سیریوس قصد کشتن هری را دارد. این پس از ملاقات با زندانی در می یابند که حقیقت زمین تا آسمان با آنچه می پنداشته اند فرق می کند.

The Dark Knight

  • تاریخ اکران: 2008
  • امتیاز IMDB: 9.0

پس از آنکه بتمن (کریسلتین بیل)، دنت (آرون اکهارت) و رییس پلیس گاتهام یعنی جیمز گوردون (گری اولدمن) سعی در سرکوب اراذل اوباش دارند، عده ای خلافکاران یک مغز متفکر روان پریش یعنی جوکر (هیث لجر) را بر سر کار می آورند تا بتمن را به قتل رساند و شهر را به زانو درآورد. اگر شما نیز جزو علاقه مندان فیلم های اکشن-ماجراجویی هستید، به هیچ عنوان تماشای سه گانه The Dark Knight را از دست ندهید.

Tinker Tailor Soldier Spy

  • تاریخ اکران: 2011
  • امتیاز IMDB: 7.1

داستان فیلم دردهه 70 میلادی یعنی در بحبوحه جنگ سرد به وقوع می پیوندد. یک ژنرال مجارستانی تصمیم می گیرد تا با یکی از اعضای MI6 مصاحبه کند اما قبل از افشای دانسته های خود به قتل می رسد. حال سازمان یکی از کارمندان زبده و مجرب خود یعنی جورج اسمایلی (گری اولدمن) را مامور کرده تا پرده از راز کشورهای معاند بردارد. اولدمن برای بازی حرفه ای خود در این فیلم توانست نامزد دریافت اسکار و بفتا شود اما هر دو جایزه را به هنرپیشه فرانسوی یعنی ژان دوژاردن واگذار کرد.

The Darkest Hour

  • تاریخ اکران: 2017
  • امتیاز IMDB: 7.4

به فیلمی می رسیم که توانست هر سه جایزه اسکار، گلدن گلوب و بفتا را برای گری اولدمن به ارمغان بیاورد. اولدمن این بار در نقش وینستون چرچیل، نخست وزیر وقت انگلیس به روی صحنه رفته است. چندین ماه از جنگ جهانی دوم می گذرد. مناطق بسیاری با خاک یکسان شده و مردم در فقر و بدبختی به سر می برند. اینجاست که چرچیل باید یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی اش را بگیرد و آن امضای پیمان صلح با هیتلر یا ادامه جنگ علیه آلمان ها است.

از دیگر آثار قابل توجه و دیدنی در کارنامه هنری گری اولدمن می توان به Sid and Nancy، State of Grace، Pick up Your Ears، Romeo Is Bleeding، The Courier و Killers Anonymous اشاره کرد.

ارسال نظر