بهترین فیلم های توبی مگوایر که واقعا ارزش دیدن دارند

رسانه کلیک – در این مطلب به سراغ توبی مگوایر ، نخستین مرد عنکبوتی سینمای هالیوود رفته و طی دو بخش به معرفی 10 مورد از بهترین فیلم های او می اندازیم.

بهترین فیلم های توبی مگوایر که واقعا ارزش دیدن دارند

توبی مگوایر یکی از چهره های مطرح هالیوود است که اغلب ما او را به خاطر بازی در سری فیلم های مرد عنکبوتی به خاطر داریم. اما شاید بهتر باشد بدانید که وی فعالیت حرفه ای خود را در سال 1989، یعنی سیزده سال پیش از آنکه قسمت اول فیلم Spiderman اکران شود، آغاز کرده است. توبی تا کنون در بیش از 50 فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته و 8 جایزه مختلف را از آن خود کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا در بخش اول معرفی، 5 مورد از بهترین فیلم های این هنرپیشه محبوب را با یکدیگر مرور کنیم.

The Ice Storm

  • تاریخ اکران: 1997
  • امتیاز IMDB: 7.4

خانواده هودز یک خانواده معمولی از قشر متوسط جامعه است که هر یک از اعضای آن درگیر مسائل روحی و عاطفی مختلفی هستند. این خانواده چهار نفره پس از مدت ها در روز شکرگزاری گرد یکدیگر جمع می شوند اما طولی نمی کشد که بحث و اختلاف در خانه ریشه دوانده و کام آن ها را تلخ می کند. این کشمکش ادامه می یابد تا اینکه کل شهر در معرض یک طوفان یخ مهیب قرار می گیرد. فیلم The Ice Storm نگرانی ها و مشغله هایی که یک خانواده معمولی با آن ها دست و پنجه نرم می کند را به خوبی به تصویر می کشد.

Pleasantville

  • تاریخ اکران: 1998
  • امتیاز IMDB: 7.5

دیوید واگنر (توبی مگوایر) جوانی است که در دهه 90 میلادی زندگی می کند اما تمام فکر و ذهنش درگیر یک مجموعه تلویزیونی به نام پلزنتویل، محصول دهه 50 است. همه چیز طبق روال عادی پیش می رود تا اینکه روزی یک تعمیرکار عجیب و غریب وسیله ای را به دیوید و خواهر دو قلویش می دهد. این دو با استفاده از این وسیله وارد سریال سیاه و سفید پلزنتویل شده و پس از دیدار با جامعه شاد و مفرح این برنامه، در جستجوی راهی برای بازگشت به خانه می گردند.

The Cider House Rules

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 7.4

توبی مگوایر این بار در نقش یک پسرک یتیم به نام هومر ولز به روی صحنه رفته که در یک خانه کوچک و تحت نظارت دکتر لارچ (مایکل کین) زندگی می کند. لارچ می خواهد تا هومر مانند خودش به یک پزشک زبردست تبدیل شود، اما هومر خیلی زود یتیم خانه و همینطور دوستانش را ترک می کند تا تجربه های بیشتری در دنیای بیرون به دست آورد. در ادامه وقایعی برای او اتفاق می افتند که باعث می شوند هومر برای همیشه نگرش خود را نسبت به زندگی تغییر دهد.

Ride with the Devil

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 6.7

داستان فیلم در زمان جنگ داخلی آمریکا اتفاق می افتد؛ یعنی هنگامی که بوشواکرها درگیر جنگ با اتحادیه جیهاوکرز هستند. در این میان دو دوست به نام جیک (توبی مگوایر) و جک (اسکیت آلریش) برای گرفتن انتقام مرگ پدر جک به بوشواکرها می پیوندند. جک پیش از آنکه جان خود را از دست دهد با یکی از بازماندگان جنگ درگیر رابطه می شود و حالا جیک باید از آن زن و نوزاد تازه متولد شده اش محافظت کند.

Wonder Boys

  • تاریخ اکران: 2000
  • امتیاز IMDB: 7.3

فیلم Wonder boys یک درام-کمدی جذاب است که داستان یک پروفسور دانشگاه به نام گریدی تریپ (مایکل داگلاس) را روایت می کند. گریدی در بحبوحه میان سالی خود با مسائل بسیاری مواجه شده است: همسرش از او طلاق گرفته، استعداد او در نویسندگی به بن بست رسیده، یکی از دانشجویان دخترش علاقه عاطفی به او پیدا کرده، یکی دیگر از دانشجویانش (توبی مگوایر) در پی انجام یک پروژه با او بوده، مشاورش از وی باردار شده و ویراستارش هفت سال آزگار است که در انتظار کتاب او به سر می برد.

ارسال نظر