با بهترین فیلم های توبی مگوایر آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک - توبی مگوایر پس از بازی در نقش مرد عنکبوتی، به یکی از سرشناس ترین چهره ها در هالیوود تبدیل شد. با ما در بخش دوم بهترین فیلم های اوی همراه باشید.

با بهترین فیلم های توبی مگوایر آشنا شوید (بخش دوم)

توبی مگوایر یکی از بازیگران محبوب هالیوود است که سابقه حضور در بیش از 50 فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی را در کارنامه خود دارد. وی فعالیت حرفه ای خود را در سال 1989 و با بازی در فیلم The Wizard آغاز کرد اما در سال 2002 و پس از بازی در نقش پیتر پارکر موفق شد تا نام خود را بیش از پیش بر سر زبان ها بیاندازد. در ادامه با ما همراه باشید تا 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های نخستین مرد عنکبوتی سینما را با یکدیگر مرور کنیم ( بهترین فیلم های توبی مگوایر که واقعا ارزش دیدن دارند ).

Spiderman

  • تاریخ اکران: 2002
  • امتیاز IMDB: 7.3

تقریبا تمام مردم دنیا نام مرد عنکبوتی را شنیده اند. این داستان، روایت دانش آموزی به نام پیتر پارکر (توبی مگوایر) است که بر اثر نیش یک عنکبوت، قدرت خارق العاده می گیرد و می تواند همانند این جانور هشت پا، روی هر سطحی بچسبد و راه برود. پارکر با خود عهد می بندد تا تنها در برابر جرایم از قدرت های خود استفاده کند، چون به قول عمو بن دوست داشتنی، قدرت های بزرگ مسئولیت های بزرگ را به همراه خواهند داشت. مگوایر در قسمت دوم و سوم سری فیلم های Spiderman نیز حضور یافته است.

Seabiscuit

  • تاریخ اکران: 2003
  • امتیاز IMDB: 7.3

در اواسط رکود بزرگ، یک تاجر سوگوار از غم فرزند (جف بریجز)، یک سوار کار ماهر با سابقه آسیب های شدید (توبی مگوایر) و یک تعلیم دهنده اسب (کریس کوپر)، یک تیم سه نفره را به وجود می آورند که هدف آن ها، کمک به یک اسب مسابقه کوچک اندام و خونگرم به نام سیبیسکیت است. در ابتدای ماجرا، این اسب سیاه به سختی می تواند در مسابقات پیروز شود. اما به تدریج سیبیسکیت به یکی از موفق ترین اسب های زمان تبدیل شده و الهام بخش جامعه ای می گردد که بیشتر از هر موقع به دیدن این موفقیت احتیاج داشتند.

Brothers

  • تاریخ اکران: 2009
  • امتیاز IMDB: 7.1

داستان این فیلم در مورد دو برادر به نام های سم و تامی است که هیچ شباهتی به یکدیگر ندارد. سم به عنوان یک تفنگدار نیروی دریایی به کشور خدمت می کند، حال آنکه تامی تازه از زندان آزاد شده است. سم در پی ماموریت راهی افغانستان می شود، اما پس از مدتی خبری از وی نمی رسد و همه فرض می کنند که سم مرده است. بنابراین تامی با خود عهد می بندد تا از همسر برادر خود، یعنی گریس و فرزندان او مراقبت کند. رابطه ای صمیمی به تدریج بین تامی و گریس به وجود می آید، اما ناگهان سرو کله سم پیدا می شود. عواقب اعمال این دو، بنیان کل خانواده را به خطر می اندازد. در مراسم گلدن گلوب سال 2009، توبی مگوایر به خاطر بازی در نقش سم در فیلم بردارها، نامزد بهترین بازیگر مرد شد، اما در نهایت جایزه به جف بریجز می رسد.

The Great Gatsby

  • تاریخ اکران: 2013
  • امتیاز IMDB: 7.2

یک بومی غربی به نام نیک کاراوی به دنبال رویاهای خود در سال 1922 وارد نیویورک می شود. نیک با شغل نویسندگی، خانه ای را جهت سکونت در همسایگی دخترعمو دیزی و همسرش، و همینطور یک میلیونر خوشتیپ به نام جی گستبی انتخاب می کند. بدین ترتیب، کاراوی به دنیای فریبنده ثروتمندان کشیده می شود و همانطور که شاهد توهمات و فریب های آن ها است، روایت یک عشق ناممکن، رویاها و تراژدی اسفناک را به روی صفحه می آورد.

Pawn Sacrifice

  • تاریخ اکران: 2014
  • امتیاز IMDB: 7.0

فیلم Pawn Sacrifice به کارگردانی ادوارد زوئیک، در ژانر زندگی نامه ساخته شده است. این فیلم، روایت یک بازیکن افسانه ای شطرنج آمریکا به نام بابی فیشر (توبی مگوایر) است که در سال 1972 در برابر رقیب قدرتمند روسی خود یعنی بوریس اسپاسکی قرار می گیرد. جدال اراده و استراتژی های رقابتی این دو نفر در طول مسابقات جام جهانی شطرنج، نگاه جهان را به خود جلب می کند قربانی سرباز به خوبی توانسته فلسفه بازی شطرنج را هم زمان با جنگ دو ابر قدرت بزرگ جهان، یعنی آمریکا و روسیه به تصویر بکشد.

از دیگر آثار قابل توجه و دیدنی در کارنامه هنری مگوایر می توان به The Good German، The Details، Joyride، Don's Plum و fear and loathing in las vegas اشاره کرد.

ارسال نظر