ساخت هر فصل از سریال ارباب حلقه ها ۱۵۰ میلیون دلار هزینه دارد

رسانه کلیک – تحلیلگران معتقد هستند در صورتی که آمازون سریال ارباب حلقه ها را بسازد، ساخت هر فصل ۱۵۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

ساخت هر فصل از سریال ارباب حلقه ها ۱۵۰ میلیون دلار هزینه دارد

طی چند روز اخیر شاهد انتشار خبری بودیم مبنی بر اینکه آمازون به دنبال ساخت سریال ارباب حلقه ها است تا بتواند با سریال بازی تاج و تخت شبکه HBO رقابت کند. این موضوع دور از ذهن نیست؛ زیرا آمازون برای اینکه بتواند با نتفلیکس، اچ‌بی‌او و شرکت‌های مشابه وارد رقابت تنگاتنگی شود نیاز به ساخت سریال و فیلم‌های شاخص دارد.

این موضوع برای آمازون به قدری مهم است که جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون، شخصا روی مذاکرات برای گرفتن حق امتیاز ساخت سریال ارباب حلقه ها نظارت دارد.

تنها اطلاعاتی که تاکنون در اختیار داشتیم این بود که آمازون با شرکت برادران وارنر و دارندگان حق امتیاز آثار جی. آر. آر. تالکین وارد مذاکره شده است.

با انتشار این خبر شاهد بازتاب‌های مختلف در فضای مجازی بودیم؛ اما یکی از جالب‌ترین آنها بررسی هزینه مورد نیاز برای ساخت هر فصل از سریال ارباب حلقه ها است.

بعضی از تحلیلگران معتقد هستند که آمازون برای دریافت حق امتیاز ساخت و پخش سریال ارباب حلقه‌ها مبلغی بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد که این مبلغ میان شرکت‌های برادران وارنر و دارندگان حق امتیاز آثار جی. آر. آر. تالکین تقسیم می‌شود.

جالب است بدانید ساخت سریالی که برگرفته از داستان ارباب حلقه‌ها است توسط HBO، آمازون و نتفلیکس بررسی شده که البته HBO به دلیل هزینه زیاد ساخت این سریال عقب‌نشینی کرده است.

آنچه پیشبینی می‌شود این است که ساخت هر فصل از سریال ارباب حلقه ها می‌تواند تا ۱۵۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته باشد. اگر این مبلغ را با رقم مورد نیاز برای گرفتن حق امتیاز ساخت سریال جمع کنیم با رقم بالایی مواجه خواهیم شد.

البته سرمایه‌گذاری روی چنین سریالی می‌تواند با موفقیت‌های زیادی همراه باشد. فیلم‌های سه‌گانه ارباب حلقه‌ها توانستند با فروش ۲.۹ میلیارد دلاری همراه شوند. علاوه بر آن برنده ۱۱ جایزه اسکار شدند.

در صورتی که ۴ یا ۵ فصل از سریال ارباب حلقه‌ها ساخته شود با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار روبه‌رو خواهیم بود. آمازون و همچنین نتفلیکس قادر به پرداخت چنین هزینه‌ای هستند؛ اما باید دید که کدامیک موفق به ساخت سریال خواهد شد.

منبع: Tweaktown

ارسال نظر