ادغام فاکس قرن 21 و والت دیزنی با ارزش 71.3 میلیارد دلار نهایی شد

رسانه کلیک - ادغام فاکس قرن 21 و والت دیزنی رسما نهایی شد. سهامداران هر دو شرکت موافقت خود با این قرارداد را رسما اعلام کردند.

ادغام فاکس قرن 21 و والت دیزنی با ارزش 71.3 میلیارد دلار نهایی شد

سهامداران با ادغام فاکس قرن 21 و والت دیزنی موافقت کردند. ارزش این قرارداد برابر با 71.3 میلیارد دلار است. روز جمعه سهامداران این دو شرکت برای رای‌گیری در رابطه با ادغام این دو برند فعال در صنعت سینما جلسه‌ای را تشکیل دادند. از ماه دسامبر سال گذشته میلادی مذاکرات در رابطه با این قرارداد در جریان بود.

آقای Gerson Zweifach، مشاور عمومی فاکس قرن 21 به سهامداران این شرکت اعلام کرده که ادغام فاکس قرن 21 و والت دیزنی در نیمه اول سال 2019 تکمیل می شود. زمان جلسات رای‌گیری برای ادغام این دو کمپانی بسیار کوتاه بوده به گونه ای که جلسه مربوط به سهامداران فاکس قرن 21 نزدیک به 15 دقیقه و جلسه سهامداران والت دیزنی در کمتر از 10 دقیقه به پایان رسیده است.

در این جلسات تنها یکی از سهامداران نسبت به این معامله اعتراض داشته است. به عقیده وی شرکت والت دیزنی برای تصاحب فاکس قرن 21 هزینه ای بیش از ارزش آن پرداخت می کند. در جلسه فاکس قرن 21 نزدیک نزدیک به 50 نفر حضور داشته اند. بیشترین سهام این شرکت در اختیار مرداک و خانواده اش قرار دارد.

در گذشته شرکت Comcast پیشنهادی برای تصاحب فاکس قرن 21 ارائه داده بود با این حال سهامداران با ادغام این شرکت و والت دیزنی موافقت کردند. در دسامبر سال گذشته این دو شرکت به توافق اولیه دست پیدا کردند. در این توافق ارزش قرار داد 52.4 میلیارد دلار عنوان شده بود ( والت دیزنی با تصاحب فاکس به 40 درصد باکس آفیس دسترسی پیدا می کند ).

در ابتدا اعلام شد که سهامداران فاکس قرن 21 برای رای‌گیری در رابطه با ادغام این شرکت و والت دیزنی در تاریخ 10 جولای تشکیل جلسه می دهند که به علت پیشنهاد 65 میلیارد دلاری Comcast این جلسه به تعویق افتاد. پس از پیشنهاد Comcast شرکت والت دیزنی اعلام کرد که خواهان افزایش ارزش این معامله به 71.3 میلیارد دلار است.

ارسال نظر