رده بندی 10 تا از بهترین فیلم های تام هاردی که اوج هنرنمایی این بازیگر انگلیسی را ثابت می کند!

رسانه کلیک - تام هاردی یکی از بازیگرانی است که طی چند سال اخیر نقش آفرینی های متفاوتی را از خود بر جای گذاشته است. در این مطلب با 10 تا از بهترین فیلم های تام هاردی آشنا می شوید.

رده بندی 10 تا از بهترین فیلم های تام هاردی که اوج هنرنمایی این بازیگر انگلیسی را ثابت می کند!

با اینکه اولین نقش آفرینی تام هاردی به بیش از یک دهه و نیم پیش و در مینی سریال جنگی شبکه HBO یعنی گروه برادران بازمی گردد، این بازیگر طی چند سال اخیر مهارت خود را در بازیگری کاملا نشان داده و در فیلم های کوچک و بزرگ بسیاری ایفای نقش کرده است. نقش متفاوت و پیچیده وی در مینی سریال تابو در سال 2017 نیز یکی از دلایلی بود که وی را بر سر زبان ها انداخت.

در ادامه این مطلب با کلیک همراه باشید تا با 10 تا از بهترین و به یاد ماندنی ترین فیلم های تام هاردی آشنا شوید.

10- جاده لندن، 2016

با اینکه تام هاردی برای تعداد انگشت شماری از نقش هایش شناخته شده، با بررسی فیلم شناسی وی به نمونه هایی بسیار دور از پروژه های موفق و پرفروش بر می خوریم. جاده لندن یکی از عجیب و غریب ترین فیلم هایی است که وی در آن بازی کرده است. این فیلم که قسمت هایی از آن نشان دهنده اسرار جزییات زندگی واقعی و قسمت هایی از آن موزیکال است توسط روفوس نوریس کارگردانی شده است. کارگردان قصد داشته قتل های سریالی را که جامعه انگلیسی را تحت تاثیر قرار دادند با استفاده از عناصر متضاد به تصویر بکشد و توسط ستارگانی مانند تام هاردی، نکات برجسته ای را که در حالت عادی ممکن است به چشم نیایند، مورد توجه قرار دهد. همانطور که منتقدان سینما نیز اشاره کرده اند، این فیلم تجربه ای مهیج و نا آرام و ترکیب شده با تخیل و غمخواری است.

9- کیک لایه ای، 2005

فیلم کیک لایه ای برخلاف نامش اصلا شیرین و مطبوع نیست! این فیلم که توسط متیو وان کارگردانی شده فیلمی جنایی درباره یک دلال موفق مواد مخدر (با بازی دنیل کریگ ) است که تصمیم دارد بدون اطلاع تامین کننده قدرتمندش ( کنث گراهام ) از این کسب و کار خارج شود و قصد دارد این کار را با کمک جوانی علم دوست (تام هاردی) انجام دهد، اما به زودی متوجه می شود باید مراقب دشمنان زیادی باشد که پیش از خروج او از این کسب و کار قصد سو استفاده از وی را دارند. برخی از منتقدان سینما معتقدند فیلم کیک لایه ای نتوانسته در حد فیلم رفقای خوب (Goodfellas) ظاهر شود، اما به علت توانایی کارگردان در زمینه سازماندهی این داستان پیچیده و تصویربرداری های خوب فیلم، کیک لایه ای یکی از فیلم های خوب تاریخ سینما و یکی از بهترین فیلم های تام هاردی محسوب می شود.

8- مبارز، 2011

بدون شک پس از ساخته شدن بی شمار فیلم موفق و به یاد ماندنی در ژانر مبارزه، ساخت فیلمی در این ژانر که بتواند در برابر سایر فیلم ها در قرن 21ام به چشم بیاید کمی دشوار خواهد بود؛ اما فیلم مبارز به کارگردانی گوین اکنور با حضور بازیگرانی همچون تام هاردی، جوئل اجرتون و نیک نولتی یکی از بهترین فیلم های این ژانر محسوب می شود. هاردی و اجرتون در این فیلم نقش دو برادر را ایفا می کنند که جست و جوی جداگانه آن ها به دنبال سعادت، آن ها را وارد مسیر شکست دادن مبارزان مختلف می کند. این فیلم یکی از عجیب ترین فیلم ها در ژانر خود است؛ زیرا در انتهای فیلم بیننده نمی خواهد هیچ یک از مبارزان شکست بخورند! بدون شک فیلم مبارز یکی از بهترین فیلم های تام هاردی است.

7- بازگشته، 2015

می توان گفت نقش منفی تام هاردی در فیلم بازگشته تا حدودی توسط بازی بی نظیر لئوناردو دی کاپریو تحت تاثیر قرار گرفته است. در این فیلم جان فیتزجرالد (با بازی هاردی)، هیو گلس (با بازی دی کاپریو ) را وادار به انتقام گرفتن می کند. در فیلم بازگشته به کارگردانی الخاندرو ایناریتو که یکی از برترین فیلم های 2015 به شمار می رود، هاردی و دی کاپریو بازی های بسیار درخشانی از خود بر جای گذاشته اند و هر دو نامزد دریافت جایزه اسکار شدند (هاردی بر خلاف دی کاپریو اسکار را دریافت نکرد). عده ای از منتقدان معتقدند شما فیلم بازگشته را تنها تماشا نمی کنید؛ بلکه آن را تجربه می کنید، در میان آن به سختی قدم برمی دارید، کاملا تحت تاثیر کیفیت فیلم سازی قرار می گیرید و بابت امکاناتی که در زندگی خود دارید، خدا را شکر می کنید!

6- بندزن خیاط سرباز جاسوس، 2011

نویسندگان اندکی تاکنون موفق شده اند مانند جان لی کر لایه های فکری مختلفی را در کتاب های جاسوسی هیجان انگیزشان بگنجانند؛ به همین خاطر اقتباس و فیلم سازی از کارهای وی در طول تاریخ عملی ترسناک و سرشار از ریسک محسوب می شد. اما توماس آلفردسن با اقتباس از رمان کلاسیک بندزن خیاط سرباز جاسوس ، توانست مهارت های خود را در زمینه کارگردانی به اثبات برساند. در این فیلم گری الدمن نقش جاسوس بازنشسته ای را ایفا می کند که برای رفع و رجوع ادعاهای مشکل ساز یکی از کارکنان اخراج شده ام آی 6 (با بازی تام هاردی) دوباره سر کار برگردانده شده است. این فیلم نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرده و یکی فیلم های اقتباسی بسیار خوب محسوب می شود. علاوه بر این، بازی به یاد ماندنی هاردی این فیلم را به یکی از بهترین فیلم های تام هاردی بدل کرده است.

5- تلقین، 2010

نقش آفرینی هاردی در فیلم تلقین کریستوفر نولان وی را به یکی از بهترین بازیگران هالیوود تبدیل کرد. تلقین بازیگران زیادی را از جمله لئوناردو دی کاپریو، ژوزف گوردون-لویت، الن پیج و تام هاردی گرد هم آورده است. هاردی در این فیلم نقش ایمز، یکی از اعضای تیم "استخراج کنندگان" به رهبری دی کاپریو را بازی کرده که روش نوین و منحصر به فردی برای سرقت هویت افراد دارند. این فیلم سرشار از مسائل علمی تخیلی است که در صحنه های بی نظیر به صورت متناوب تکرار می شوند و پایانی دارد که تا به امروز برای مخاطبان بحث برانگیز بوده است. به عقیده منتقدان، تلقین فیلمی نادر است که هم در سطوح ظاهری و هم در سطوح عمیق تر می توان از تماشای آن لذت برد. در مجموع تلقین علاوه بر اینکه یکی از شاهکارهای سینماست، یکی از بهترین فیلم های تام هاردی نیز به شمار می رود.

4- شوالیه تاریکی برمی خیزد، 2012

فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد مسیر سختی برای دنبال کردن فیلم شوالیه تاریکی داشت و بخش عظیمی از موفقیت یا عدم موفقیت این فیلم بر دوش شخصیت منفی آن یعنی تام هاردی قرار گرفته بود. وی که در این فیلم نقش شخصیت تروریست ماسک پوش بین را داشت، به زیبایی از پس این نقش برآمد. ایفای این نقش از آن جهت دشوار بود که هاردی مجبور بود ماسک به صورت داشته باشد؛ همچنین عملکرد فوق العاده هیث لجر (در نقش جوکر ) در فیلم شوالیه تاریکی ایفای نقش هاردی را دشوارتر نیز کرده بود. اما نقش آفرینی شگفت انگیز این بازیگر، شخصیت بین را به یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت ها و این فیلم را به یکی از بهترین فیلم های تام هاردی بدل کرد. صحنه مبارزه بین و بت من (با بازی کریستین بیل ) یکی از زیباترین صحنه های مبارزه در تاریخ سینما به شمار می رود.

3- کندو، 2014

تاکنون فیلم های متعددی با داستان های عجیب و غریب درباره جرائم همسایه ای ساخته شده؛ بنابراین بخش عظیمی از موفقیت یا شکست فیلمی مانند کندو به کارگردانی مایکل آر.روسکام و فیلم نامه دنیس لهام ، به نقش آفرینی بازیگران آن بستگی دارد. خوشبختانه روسکام با همکاری تیم قدرتمندی از بازیگران مانند تام هاردی، جیمز گاندولفینی و نومی راپاس توانستند موفقیت این فیلم را رقم بزنند. تام هاردی در این فیلم نقش یک متصدی بار را داشته که درگیر عملیات جرائم سازمان یافته ای می شود که توسط پسرعمویش (با بازی جیمز گاندولفینی ) راه اندازی شده است. سایر بازیگران این فیلم نیز مانند هاردی بازی خیره کننده ای از خود بر جای گذاشته اند، به ویژه گاندولفینی که آخرین نقش خود را پیش از مرگ در این فیلم ایفا کرد.

2- لاک، 2014

فیلم لاک تماما در یک ماشین به وقوع پیوسته و حتی زاویه دوربین نیز به ندرت تغییر می کند؛ با این وجود هر لحظه از این فیلم مانند تمام فیلم های تریلر کلاسیک، نفس گیر و پرهیجان است. بی تردید این فیلم بدون نقش آفرینی مسحورکننده تام هاردی در نقش اصلی نمی توانست به فیلم بی نظیری بدل شود. هاردی در این فیلم نقش مردی را ایفا کرده که در حال راندن به سمت مقصدی سرنوشت ساز بوده و در این حین بین تصمیمات حرفه ای حیاتی و معضلات شخصی خود گیر افتاده است. بازی وی در این فیلم به قدری خیره کننده بوده که تمامی منتقدان معتقدند فیلم لاک یکی از بهترین فیلم های تام هاردی است.

1- مکس دیوانه: جاده خشم، 2015

ساخت فیلم های دنباله دار در هالیوود چنان افزایش یافته که وجود هر گونه بدبینی درباره ساخت دنباله یا بازتولید یک فیلم منطقی است. این موضوعات به علاوه این که از ساخت آخرین فیلم مکس دیوانه 30 سال می گذشت، تولید فیلم دیگری از این سری را با مشکلاتی رو به رو کرده بود؛ اما تمام بدبینی ها با بازی بی نظیر تام هاردی در آخرین فیلم از این سری از بین رفت. جاده خشم به کارگردانی جرج میلر فیلمی اکشن بوده که صرفا توسط اتصال رشته ای از صحنه ها به وجود نیامده؛ بلکه پیامی که به دنبال انتقال آن به مخاطب است به اندازه صحنه های حماسی آن در موفقیت فیلم تاثیرگذار بوده است. هاردی در این فیلم نقش مکس را ایفا کرده و شارلیز ترون نیز در این فیلم بسیار خیره کننده ظاهر شده است. جاده خشم بدون تردید یکی از بهترین فیلم های تام هاردی است.

حال، شما درباره بهترین فیلم های تام هاردی چه فکری می کنید؟

ارسال نظر