پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۲۱ که بود؟

زندیا کلمن (Zendaya) ستاره ۲۵ ساله آمریکایی، پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت زمان حضورش در فیلم‌هاست.

پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۲۱ که بود؟

زندیا برای ۷ دقیقه حضور در فیلم تل‌ماسه مبلغ ۳۰۰ هزار دلار و برای فیلم اسپایدرمن ۲ میلیون دلار و برای هر قسمت از سریال سرخوشی (Euphoria) بیش از ۴۰۰ هزار دلار دریافت کرده است.

زندیا در طول دوران حرفه‌ای خود برنده جایزه‌های مختلفی شده است، از جمله در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب جایزه امی بازیگر نقش اول زن در سریال سرخوشی شد. او جوان‌ترین بازیگر و دومین زن سیاهپوستی است که جایزه امی را دریافت کرده است.

از نقش‌های سینمایی او می‌توان به درام موزیکال بزرگ‌ترین شومن (۲۰۱۷)، میشل جونز در فیلم ابرقهرمانی مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (۲۰۱۷) و دنباله‌هایش، انیمیشن کمدی پاکوچولو (۲۰۱۸)، درام عاشقانه مالکوم و ماری (۲۰۲۱)، فیلم کمدی هرج‌ومرج فضایی: میراثی جدید (۲۰۲۱) و فیلم علمی تخیلی تل‌ماسه (۲۰۲۱) اشاره کرد.

این بازیگر آمریکایی سابقه‌ صداپیشگی را نیز در کارنامه‌ خود دارد. او در سال ۲۰۱۸ در دو انیمیشن به عنوان صداپیشه حضور داشت که اولین آن‌ها انیمیشن «اردک، اردک، غاز» بود. دومین کار او در همان سال نیز به انیمیشن «پاکوچولو» مربوط می‌شود که داستان دیدار یک انسان با موجوداتی عجیب را روایت می‌کند.

زندیا به‌جز بازیگری، به عنوان یکی از الگوهای مد نیز شناخته می‌شود و سال گذشته جایزه برترین استایل سال را از انجمن منتقدان مد آمریکا دریافت کرد.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر