بیش از نیمی از سینماهای چین تعطیل شد

موج جدید ویروس کرونا در کشور چین، موجب قرنطینه شدن شهروندان این کشور شد. به طوری که بیش از نیمی از سینماهای چین تعطیل شده است.

بیش از نیمی از سینماهای چین تعطیل شد

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، سینمای چین از ابتدای شروع همه‌گیری کرونا توانسته برای دومین سال پیاپی عنوان بزرگترین بازار سینمایی جهان را از آمریکا بگیرد.

به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا در این کشور، دولت چین ناچار به تعطیلی سالن‌های سینما شد. بر اساس اعلام آمار منتشر شده، هم‌اکنون ۵۴ درصد از ظرفیت سینمایی این کشور غیرفعال است.

«جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور» به کارگردانی دیوید ییتس، از فیلمنامه‌ای نوشته جی. کی. رولینگ و استیو کلاوز، جدیدترین فیلم هالیوودی است که در چین اکران شده و تنها به فروش ۹.۷ میلیون دلاری دست یافته است.

قسمت اول از فیلم «جانواران شگفت‌انگیز» در سال ۲۰۱۶ در چین اکران شد که به فروش آغازین ۴۰.۴ ملییون دلار دست یافته بود. دنباله آن نیز در سال ۲۰۱۸ توانسته بود در هفته نخست اکران در چین ۳۶.۶ میلیون دلار بفروشد.

بیش از نیمی از سینماهای چین تعطیل شد

«جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور» سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های دنیای جادوگری و در کل یازدهمین قسمت از فیلم‌های دنیای جادوگری هری پاتر محسوب می‌شود. در این فیلم بازیگرانی نظیر ادی ردمین، کاترین واترستون، جسیکا ویلیامز و جود لا به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در ماه‌ها و سال‌های اخیر، فیلم‌های هالیوودی به‌طور آشکاری درآمد کمتری از محل گیشه سینمای چین داشته‌اند، اما مشخص نیست که عدم استقبال مورد انتظار از فیلم «جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور» در ادامه روند کاهشی علاقه چینی‌ها به فیلم‌های آمریکایی است و یا ناشی از تعطیلی مجدد بخشی از سینماها در این کشور.

سینمای چین در سال ۲۰۲۱ با فروش ۷.۳ میلیارد دلاری، عنوان بزرگ‌ترین بازار سینمایی جهان را برای دومین سال پیاپی از آمریکا ربود.

مجموع فروش سینمای چین در سال ۲۰۲۱ با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ همراه است، اما همچنان ۲۶ درصد نسبت به آمار سال ۲۰۱۹ و گیشه پیش از کرونا کمتر است.

سینمای آمریکا که با چالش‌های به مراتب بیشتری در مقایسه با چین در مواجهه با کرونا در سال ۲۰۲۱ روبه‌رو بود، در سال گذشته میلادی ۴.۵ میلیارد دلار فروخت که این رقم ۶۰ درصد کمتر از آمار گیشه در دوران پیش از کرونا (سال ۲۰۱۹) است.

ارسال نظر