واکنش ایران به حذف حساب کاربران ایرانی و روسی در فیس بوک و توییتر

رسانه کلیک - یک مقام هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد بعد از ادعای شرکت‌ های فیس‌ بوک و توییتر مبنی بر حذف صدها حساب کاربری مرتبط با ایران و روسیه شامگاه چهارشنبه (به وقت تهران) واکنش نشان داد.

واکنش ایران به حذف حساب کاربران ایرانی و روسی در فیس بوک و توییتر

به گزارش کلیک به نقل از عصر ایران؛ رییس بخش مطبوعاتی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، ادعای دو شرکت آمریکایی علیه ایران را «سوء استفاده» واشنگتن از بستر رسانه‌ های اجتماعی برشمرد.

یک مقام هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد بعد از ادعای شرکت‌ های فیس‌ بوک و توییتر مبنی بر حذف صدها حساب کاربری مرتبط با ایران و روسیه شامگاه چهارشنبه (به وقت تهران) واکنش نشان داد .

به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال» «علیرضا میریوسفی» رییس بخش مطبوعاتی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در این زمینه عنوان کرد: چنین ادعاهایی مضحک و بخشی از مجموعه اقدام‌ های آمریکا برای تغییر نظام در ایران است.

این مقام ایرانی در ادامه افزود: این اقدام‌ ها سوء استفاده از بستر رسانه‌ های اجتماعی است.

شرکت فیس‌ بوک بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد صدها صفحه کاربری مرتبط با ایران و روسیه را از شبکه‌ های اجتماعی تحت مالکیتش از جمله فیس‌ بوک و اینستاگرام حذف کرده است ( فیس‌ بوک و توییتر حساب کاربران ایرانی را حذف کردند ).

بر اساس بیانیه این شرکت، ۶۵۲ صفحه که اصلیت ایرانی و روسی داشته‌ اند، به دلیل «رفتارهای هماهنگ نامعتبر» و تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات آمریکا ، از شبکه‌ های اجتماعی این شرکت حذف شده‌ اند. اسامی و مشخصات این صفحات اعلام نشده است.

این شرکت اعلام کرده که این حساب‌ های روسی و ایرانی رفتارهای مشابهی داشته‌ اند، اما هنوز هیچ ارتباطی میان آن‌ ها پیدا نشده است. حذف این صفحات بر اساس اطلاعات شرکت امنیت سایبری «فایر آی» صورت گرفته است.

همزمان، شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد ۲۸۴ حساب کاربری مرتبط با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

ارسال نظر