وزیر ارتباطات: در موضوع فیلترینگ اختیار نمی دهند اما می گویند پاسخگو باش!

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات این روزها در کانون توجهات قرار دارد. وی که بارها با روند فعلی فیلترینگ سایت‌ ها، پلتفرم‌ ها و اپلیکیشن‌ ها مخالفت کرده است در گفتگو با روزنامه همشهری گفت: وزارت ارتباطات در موضوع فیلترینگ اختیاری ندارد. او همچنین حضور شخصیت های نظام در توییتر و فیلتر بودنش را یک تناقض آشکار دانست.

وزیر ارتباطات: در موضوع فیلترینگ اختیار نمی دهند اما می گویند پاسخگو باش!

به گزارش کلیک به نقل از ایران آنلاین؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در این گفتگو این نوع فیلترینگ را یک دلیل مهم نارضایتی عمومی مردم و چالشی بزرگ برای کیفیت اینترنت کشور ‌خوانده و خواستار ورود مجلس به این ماجرا شده‌ است. اهم پاسخ های آذری جهرمی به این شرح است:

بازپرس صلاحیت محلی دارد؛ فیلتر تلگرام به شرکت‌ های مستقر در تهران حکم داده و اگر شرکتی در خارج از تهران باشد قاعدتا می‌ تواند به آن عمل نکند

برخی نمایندگان به فیلترینگ اعتراض کردند؛ شما آن را تصویب کرده‌ اید، اگر اعتراض دارید اصلاحش کنید.

فیلترینگ

شفاف می‌ گویم، اگر این قانون اشکالی دارد باید قانونگذار و مجلس به آن ورود کنند، اما چون بحث قضایی است هر لایحه‌ ای که ما در این موضوع آماده کنیم باید به قوه‌ قضاییه برود و از طریق این قوه به مجلس ارائه شود، اگر این اتفاق نیفتد شورای نگهبان لایحه را رد می‌ کند.

تاکید می کنم، وزارت ارتباطات در موضوع فیلترینگ اختیاری ندارد. فیلترینگ یا با حکم قضایی است یا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه.

فیلتر تلگرام و توییتر

از ما می‌ خواهید پاسخگو باشیم، اما اختیارات لازم را نداریم، پس ببینید ما واقعا قدرت و دخالتی در فیلترینگ نداریم، با فیلترینگ غیر کارشناسی کرکره تعداد زیادی مغازه را یک‌ جا پایین می‌ کشند و کسب و کارها را تعطیل می‌ کنند.

خبرنگار: آقای خرم آبادی گفته «توییتر شبکه آمریکایی است که کنترل آن در دست دشمن است» آذری جهرمی: کنترل ماهواره‌ هایی که صدا و سیما برای پخش برنامه‌ هایش از آن استفاده می‌ کند در دست کیست؟ سرورهایی که شرکت‌ های داخلی استفاده می‌ کنند و اپلیکیشن توسعه می‌ دهند در دست کیست؟

ارسال نظر