باگ امنیتی اینستاگرام رمز کاربران را افشا می کند!

رسانه کلیک - باگ امنیتی اینستاگرام پسورد حساب کاربری افراد را لو می دهد. این باگ در ابزار Download Your Data این شبکه اجتماعی حضور دارد.

باگ امنیتی اینستاگرام رمز کاربران را افشا می کند!

در اوایل سال جاری میلادی شبکه اجتماعی اینستاگرام ویژگی جدیدی را برای کاربران معرفی کرد. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد اطلاعات خود را ذخیره کنند. کاربران با استفاده از این ابزار قادر به دانلود تصاویر، ویدیوها، اطلاعات پروفایل و تمام اطلاعاتی هستند که در حساب کاربری خود منتشر کرده اند.

از این قابلیت می توان به عنوان بکاپ اینستاگرام یاد کرد که باعث حفظ اطلاعات افراد در زمان هک شدن حساب کاربری و یا دزدیده شدن دستگاه می شود. در حالی که بسیاری از کاربران از این ویژگی استفاده می کنند، گزارشی جدید به باگ آن اشاره می کند.

بر اساس گزارشی که به تازگی از The Information منتشر شده، باگ امنیتی اینستاگرام باعث افشای رمز کاربران می شود. به نظر می رسد زمانی که کاربران از ابزار Download Your Data استفاده می کنند، در URL آن ها پسورد نیز حضور دارد. این موضوع می تواند رمز حساب کاربری افراد را در اختیار هکرها قرار دهد.

به نظر می رسد این مشکل تنها برای تعداد کمی از کاربران ایجاد شده است و با مشکل فراگیری روبه‌رو نیستیم. این مشکل می تواند برای افرادی که از کامپیوترهای عمومی استفاده می کنند، مشکلات زیادی را ایجاد کند.

در صورتی که برای شما نوتیفیکیشن ارسال نشده است، نگرانی از افشای رمز شما وجود ندارد. برای افزایش امنیت حساب کاربری خود می توانید پسوردتان را عوض کنید و یا احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته که تجربه کاربری افراد را بهبود می دهد؛ با این حال باگ های زیادی در آن گزارش شده است که اینستاگرام توانسته بسیاری از آن ها را رفع کند.

ارسال نظر