تلگرام در هیچ کشوری به اندازه ایران رها نیست/ «امنیت پایین پیام رسان های داخلی» کذب محض است!

رسانه کلیک - سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت: اینکه گفته می شود شبکه های پیام رسان داخلی دارای امنیت نیستند، کذب محض است و واقعیت ندارد. امروز انتقال از پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی مطالبه عمومی است.

تلگرام در هیچ کشوری به اندازه ایران رها نیست/ «امنیت پایین پیام رسان های داخلی» کذب محض است!

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح جلسه صبح امروز فراکسیون نمایندگان ولایی با مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی عنوان کرد: مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی گزارش مفصلی از وضعیت، شرایط، اهداف و برنامه‌ های فضای مجازی ارائه کردند. از جمله اینکه پیام رسان های خارجی فقط نقش ارتباطی را ایفا نمی کنند بلکه با استفاده از کانال ها نقش رسانه‌ ای دارند. به عبارت دیگر تلگرام و فضای مجازی در هیچ کشوری به اندازه کشور ما رها نیست.

وی اظهار کرد: طبق مطالب مطرح شده در این جلسه نظام سلطه برای کشور ما برنامه دارد و هدفمند پیش می‌ رود چون فضای مجازی در کشور ما مثل سایر کشورها نیست.

به گفته نقوی حسینی ۵۰ درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند؛ لذا از آنجا که اغلب کشورها کاملا مسلط بر تلگرام هستند انتظار می‌ رود مراجع ذیربط در حوزه فضای مجازی کشور به وظیفه انقلابی، شرعی و ملی خود عمل کنند. فضای مجازی در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی است و مردم را باید از چنگ آنها نجات داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایجاد شبکه ملی فضای مجازی و حمایت و تقویت شبکه های پیام رسان داخلی در راس فعالیت های دولت قرار گرفته، وزارت ارتباطات را در این زمینه مسئول اجرای موارد ابلاغ شده دانست که به صورت جدی ورود پیدا کرده است.

نقوی حسینی با اشاره به موارد دیگر مطرح شده در این جلسه ادامه داد: در این جلسه بیان شد پیام‌ رسان‌ های داخلی در حال تغییر و تحولات خوبی هستند و به زودی سامان پیدا می کنند؛ لذا با رفع مشکلات و موانع می توانند پاسخگوی همه نیازهای داخلی باشند. پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیام رسان های خارجی هیچ مشکلی در فضای کسب و کار، اشتغال در فضای مجازی و فعالیت های ارتباطی ایجاد نخواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: براساس مطالب بیان شده در این جلسه دستگاه ها و نهادها نیز در حال انتقال کلیه خدمات و فعالیت های خود به پیام رسان های داخلی هستند. همچنین اغلب کشورها همچون روسیه، اندونزی، مالزی و پاکستان برخورد قاطع و جدی با تگلرام داشته چون تلگرام در آن کشورها رها بوده است.

نقوی حسینی تصریح کرد: اینکه گفته می شود شبکه های پیام رسان داخلی دارای امنیت نیستند، کذب محض است و واقعیت ندارد. امروز انتقال از پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی مطالبه عمومی است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در پایان یادآور شد: یکی از وجوه مهم و نگران کننده تهدیدات اقتصادی و خسارات احتمالی آن در فضای مجازی و پیام رسان های خارجی است. اگر روند فعالیت های اقتصادی در پیام رسان های خارجی به این شیوه ادامه پیدا کند، اتفاق موسسات مالی - پولی در حوزه فعالیت های اقتصادی فضای مجازی رخ خواهد داد. سوال این است که در آن صورت چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

ارسال نظر