پیام رسان های ایرانی 2 مزیت نسبت به تلگرام دارد

رسانه کلیک - معاون فناوری رییس جمهور از فعالیت گسترده ۶ پیام رسان بومی در کشور خبر داد و گفت: این شبکه های پیام رسان ایرانی 2 مزیت نسبت به تلگرام دارند.

پیام رسان های ایرانی 2 مزیت نسبت به تلگرام دارد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ سورنا ستاری معاون فناوری رییس جمهور در مورد ضرورت حمایت از پیام رسان های داخلی در کشور، با تاکید بر اینکه حدود ۶ شبکه پیام رسان داخلی که در کشور هم اکنون فعال شده اند، از سیستم حمایتی معاونت علمی بیرون آمده اند، اظهار داشت: این پیام رسان ها استارتاپ هستند و ما در جهت حمایت در حال همکاری با آنها هستیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به مزایای استفاده از پیام رسان های داخلی نسبت به نمونه های خارجی عنوان کرد: شبکه های پیام رسان ایرانی پتانسیل بالایی داشته و علاوه بر این توانمندی ها، امکان ارائه خدماتی را دارند که شبکه های خارجی از آن بی‌بهره هستند.

وی ادامه داد: برای مثال امکان ارائه خدمات بانکی و صوتی در سیستم پیام رسان های داخلی وجود دارد و این درحالی است که در تلگرام و سایر پیام رسان های خارجی، این سرویس در ایران قابل استفاده نیست.

ستاری با اشاره به اینکه برای مثال پیام رسان بله امکان دریافت خدمات بانکی را برای کاربر فراهم می کند، تصریح کرد: در همین حال پیام رسان سروش نیز خدمات تماس صوتی دارد.

وی در مورد آخرین تصمیم برای فیلتر تلگرام نیز گفت: آخرین تصمیمات در این زمینه باید از سوی دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح شود و هر آنچه که ایشان تاکنون مطرح کرده صحیح است.

ارسال نظر