«ایستادگی روحانی برای جلوگیری از فیلتر تلگرام» صحت ندارد!

رسانه کلیک - رییس دفتر ریاست جمهوری در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر ایستادگی رییس جمهور در مقابل فیلتر تلگرام گفت: این حرف بی پایه و اساس است.

«ایستادگی روحانی برای جلوگیری از فیلتر تلگرام» صحت ندارد!

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت، در جمع خبرنگاران در خصوص موضوع حمایت از پیام رسان های داخلی، اظهار داشت: حمایت از پیام‌ رسان‌ های داخلی موضوع جدیدی نیست و ۴ سالی که بنده وزیر بودم، همواره جزء سیاست‌ ها بود و از آن حمایت کردم. امروز در جلسه هیئت دولت در مورد این موضوع بحث و بنا شد استفاده از پیام رسان های داخلی را از داخل دولت آغاز کنیم و همه کسانی که در پیام رسان های خارجی حضور داشتند، از پیام رسان های داخلی استفاده کنند.

وی عنوان کرد: دستگاه های دولتی و ادارات هم در این خصوص باید اقدام کنند و از پیام رسان های داخلی استفاده کنند.

رییس دفتر رییس جمهور تصریح کرد: دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی اقدام خوبی انجام داده که از بین این ۱۵ تا ۲۰ پیام‌ رسان داخلی، ۵ پیام رسان را معرفی کرده است.

واعظی در خصوص مشکل برخی افراد برای تامین ارز مسافرت های خارجی و تخصیص یک بار در سال، بیان کرد: ارز متعلق به همه ملت ایران است و باید از آن استفاده بهینه شود. وقتی شورای پزشکی تایید کند که کسی بیمار است و برای بیماری می‌ خواهد از کشور خارج شود، دولت ارز این بیمار را تامین می‌ کند. اگر مردم برای تفریح و یا دیدن فرزندانشان می‌ خواهند از کشور خارج شوند هم یک بار در سال به آنها ارز پرداخت خواهد شد.

وی افزود: کسانی که عادت کرده‌ اند تمام تعطیلاتشان را به خارج بروند، خب نروند. ما جاهای بسیار خوبی داریم، نمی‌ خواهم بگویم نروند؛ می‌ خواهم بگویم وقتی کسی می‌ خواهد از ارز همه ملت ایران اینگونه استفاده کند، ما باید قوانینی بگذاریم که این ارز به همه تعلق پیدا کند.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه ما سعی کرده‌ ایم تمامی کسانی که نیاز به ارز دارند را در تصمیم‌ گیری‌ هایمان مدنظر قرار دهیم، تاکید کرد: کارگروه ارز به صورت مرتب جلسه برگزار می‌ کنند و اگر در آینده به موارد جدیدی برخورد کردیم که مردم ما نیاز به ارز دولتی داشتند، حتما آن‌ را در نظر خواهیم گرفت. بنای ما بر این است که همه نیازمندی‌ های معقول و قانونی مردم برآورده شود تا نیاز نباشد برای خرید ارز به خیابان بروند.

واعظی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا تکلیف سرمایه‌ گذاران، بیماران و همه اقشاری که نیازمند ارز دولتی هستند در تصمیم‌ گیری‌ هایمان معلوم باشد. در گذشته برای برخی از اقلام ارز مبادلاتی می‌ دادیم و مابقی در خیابان ارز می‌ خریدند. حالا با این تصمیم‌ گیری‌ ها خیلی از اجناس ارزان خواهد شد. کسی که تا پیش از این ارز گران می‌ خریده، الان ارز ۴۲۰۰ تومان را می‌ گیرد هم خیالش راحت است که مبادلاتش از طریق بانک انجام می‌ شود و هم ارز یکسانی با سایر وارد کنندگان به دستش می‌ رسد.

وی با تقدیر از نقش رسانه ها، صدا و سیما و مجلس در اجرایی شدن تصمیمات ارزی دولت، اظهار داشت: اگر مردم در جایی با ارائه ارز بالاتر از ۴۲۰۰ تومان روبرو شدند، حتما به سازمان تعزیرات اطلاع دهند، چرا که حتما با آن‌ ها برخورد خواهد شد.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به ثبت سفارشات ارزی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در کنار فعالیت‌ های این وزارتخانه، بانک‌ ها مامور شدند تا ارزها را به متقاضیان پرداخت کنند. کمبود ارز نداریم و آنچه که الان اتفاق افتاده است،‌ ساماندهی ارز است. ممکن است برخی از شعبات هنوز خوب توجیه نشده باشند، اما سیاست‌ ها به خوبی اتخاذ و دستورالعمل‌ هایش اعلام شده است.

وی در واکنش به اظهارات حاجی دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی مبنی بر ایستادگی رییس جمهور در مقابل فیلتر تلگرام گفت: آقای حاجی دلیگانی حرف‌ های مختلفی می‌ زنند که خیلی از آن‌ ها پایه و اساسی ندارد؛ این حرف هم یکی از آن‌ هاست.

واعظی در پاسخ به سوالی درباره عدم بازگشت کاوه مدنی به ایران و اینکه او فردی دو تابعیتی بوده، افزود: از این موضوع اطلاعی ندارم. اما در دولت هیچ دو تابعیتی نداریم و اگر هم متوجه شویم که چنین چیزی بوده سریعا اقدام خواهیم کرد.

واعظی در پاسخ به این سؤالی که قرار بود سپاه پاسداران و بنیاد شهید موضوع واگذاری‌ ها را پیگیری کنند و آیا گزارشی به رییس جمهور ارائه شده یا خیر تصریح کرد: در مسئله واگذاری‌ ها دولت این اعتقاد را دارد که تمام کارهایی که بخش خصوصی می‌ تواند انجام دهد را به مردم واگذار کند و دولت از خودش شروع می‌ کند.

رییس دفتر رییس جمهور خاطرنشان کرد: در ارتباط با نیروهای مسلح، آقای روحانی با مقام معظّم رهبری صحبت کردند و ایشان هم تأیید کردند. امّا موضوع نیروهای مسلح کمی پیچیده تر است. امیدواریم این‌ خط و نهضتی که در خصوص واگذاری تصدی‌ گری‌ ها و بنگاه‌ ها شروع شده ادامه داشته باشد.

وی در پایان یادآور شد: درباره بنیاد شهید هم از آقای شهیدی خواهم پرسید که موضوع واگذاری‌ ها به کجا رسید.

ارسال نظر