اگر #محرمانه_نداریم، بهتر است متن توافقات دولت با تلگرام منتشر شود

رسانه کلیک - عضو شورای عالی فضای‌ مجازی اظهار داشت: اگر #محرمانه_نداریم، بهتر است متن توافقات دولت با تلگرام برای اطلاع‌ عموم منتشر شود.

اگر #محرمانه_نداریم، بهتر است متن توافقات دولت با تلگرام منتشر شود

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای‌ مجازی با اشاره به حوزه پیام‌ رسان‌ ها و شبکه‌ های اجتماعی عنوان کرد: در شرایط فعلی مهمترین مسئله حمایت جدی از پیام‌ رسان‌ های داخلی است؛ به دلیل ماهیت تعاملی پیام‌ رسان‌ ها، قاعدتا دولت باید اقدامات ایجابی و سلبی مناسبی برای مصالح ملی داشته باشد.

عضو شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: رییس مرکز ملی فضای مجازی و وزیر ارتباطات که ارکان اصلی سیاست‌گذاری و اجرا در این حوزه هستند هر دو منصوب رییس جمهورند.

ضرغامی با اشاره به مباحثی که در مورد فیلتر تلگرام مطرح شده است، اظهار داشت: اینکه دو قوه باهم دعوا دارند و یا قوه مقننه باید قانون بگذارد؛ خُب بروند با هم حل کنند. چرا اختلافات را به میان مردم می‌ کشند؟

وی ادامه داد: جلسه سران قوا "خاله بازی نیست" که از دفتر این به دفتر آن بروند و با لبخندهای مصنوعی عکس یادگاری بگیرند؛ برای حل این مسائل است.

عزت الله ضرغامی بیان کرد: رییس جمهور علاقه‌ مند است که با صدای بلند بگوید دولت مزاحم هیچ پیام‌ رسان خارجی نیست. قبول! ولی اگر آن جوان روسی به تعهدات خود در مقابل جمهوری اسلامی ایران عمل نکرد و عملا مردم را تحقیر کرد و از دوپینگ فنی و سیاسی ما نهایت سوء استفاده را کرد، رییس جمهور برای حفظ استقلال کشور می تواند سکوت کند؟

ضرغامی تصریح کرد: اگر #محرمانه_نداریم یا #سفارشی_نداریم، بهتر است متن توافقات دولت با تلگرام برای اطلاع عموم منتشر شود.

گفتنی است؛ اخیرا بر اساس اظهارات مشاور محترم رییس جمهور به دلیل شانه خالی کردن از تعهدات، سرویس‌ های اضافه‌ ای که به تلگرام داده شده بود توسط دولت حذف و بسته شد.

ارسال نظر