رفع حصر و فیلترینگ تلگرام محور گفت‌ و گوی اعضای فراکسیون امید با محسنی اژه‌ ای

رسانه کلیک - سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور محسنی اژه ای در نشست مجمع عمومی فراکسیون امید رفع حصر و فیلترینگ تلگرام را از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

رفع حصر و فیلترینگ تلگرام محور گفت‌ و گوی اعضای فراکسیون امید با محسنی اژه‌ ای

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نشست مجمع عمومی فراکسیون امید با آقای محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه و مدیرکل پارلمانی قوه قضاییه صبح امروز پیش از جلسه علنی مجلس برگزار شد و نمایندگان در این نشست نظرات خود را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه این نشست به ریاست محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید برگزار شد، عنوان کرد: در این جلسه بیشتر حول مسائلی مثل رفع حصر و فیلترینگ تلگرام و بازداشت‌ های قوه قضاییه، بازدید از زندان‌ ها و بازداشتگاه‌ ها و رسیدگی به پرونده‌ ها در قوه قضاییه و انتظارات نمایندگان بحث‌ هایی مطرح و سوالاتی از سوی نمایندگان طرح شد که آقای محسنی اژه ای توضیحاتی را ارائه کرد.

به گفته پارسایی، با توجه به گستردگی مباحث و اینکه در مواردی پاسخ‌ ها برای نمایندگان قانع‌ کننده نبود به نظر می‌ رسد نیاز به برگزاری جلسات دیگری برای تبادل نظر وجود دارد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس ادامه داد: موضوع بازداشت فعالان محیط زیست و نحوه اطلاع رسانی به خانواده‌ ها و دسترسی به خانواده و وکیل در مورد این نوع بازداشت ها از جمله بحث‌ هایی بود که در این جلسه مطرح شد که آقای اژه‌ ای بخش‌ هایی از این موضوع را مربوط به خلاء قانونی عنوان کرد که نیاز به اصلاح وجود دارد.

وی یادآور شد: آقای اژه ای حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی را ملاک کار عنوان کرد و در پاسخ به خواسته نماینده ها برای رفع حصر موضوع را منوط به تصمیم شورای عالی امنیت ملی دانست.

پارسایی یادآور شد: آقای محسنی اژه ای در مورد فیلترینگ تلگرام گفت این موضوع به درخواست شورای عالی فضای مجازی بر می‌ گردد که البته این توضیحات برای نمایندگان قانع کننده نبود چرا که نمایندگان می‌ گفتند دلایل این موضوع باید به صورت شفاف برای مردم توضیح داده شود.

ارسال نظر