اطمینان‌ خاطر پلیس فتا برای مراقبت از اطلاعات مردم در پیام‌ رسان‌ های داخلی

رسانه کلیک - رییس پلیس فتا ناجا شبکه های اجتماعی ملی مورد تأیید کشور را اعلام کرد و به شهروندان اطمینان داد که از حریم خصوصی و اطلاعاتشان استفاده نمی‌ شود.

اطمینان‌ خاطر پلیس فتا برای مراقبت از اطلاعات مردم در پیام‌ رسان‌ های داخلی

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سردار کمال هادیانفر رییس پلیس فتا ناجا درباره میزان امنیت شبکه های اجتماعی ملی عنوان کرد: بر اساس مصوبات کارگروه امنیت شورای عالی فضای مجازی وضعیت ایمنی و امنیت تمامی پیام رسان های داخل کشور بررسی شده و مورد ارزیابی فنی قرار گرفته است و از میان پیام رسان‌ های مختلف تعدادی از آنها که دارای تائیدیه‌ های لازم بودند، انتخاب و معرفی شدند.

رییس پلیس فتا ناجا درباره اینکه مردم چگونه می‌ توانند پس از فیلتر شدن تلگرام در دام نرم افزارها و پیام رسان های غیرمجاز نیافتند، اظهار کرد: پیام‌ رسان‌ هایی همچون گپ و آی‌ گپ، سروش، ویسپی، بیسفون، بله و ایتا تاکنون جزو پیام‌ رسان‌ های داخلی هستند که فعالیتشان از سوی مرکز ملی فضای مجازی بلامانع اعلام شده و به عبارتی مورد تایید کشور است.

وی درباره نظارت بر عملکرد این پیام رسان ها بیان کرد: شورای عالی فضای مجازی بارها اعلام کرده که مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی بر عملکرد این پیام رسان ها نظارت دارد و به مدیران آنها نیز تاکید شده که باید از حریم خصوصی و اطلاعات مردم مراقبت کنند.

هادیانفر با بیان اینکه سرور این پیام رسان ها در داخل کشور است، ادامه داد: ممکن است در آینده با تأیید مرکز ملی فضای مجازی، پیام رسان های دیگری هم به پیام رسان‌ های مورد تأیید، افزوده شود.

وی با اشاره به سرورهای پیام رسان تلگرام افزود: سرورهای تلگرام در سه کشور است و به هیچ جا پاسخگو نیست، شخص آقای پاول دوروف نیز گرچه اصالتا روسی است؛ اما در چندین کشور سکونت دارد و یکبار در امارات است و چند ماه بعد محل اقامتش را تغییر می دهد و متاسفانه این پیام رسان تلگرام هیچ دفتر مشخصی هم ندارد.

رییس پلیس فتا ناجا با تاکید بر اینکه بر تمامی پیام رسان‌ های داخلی مرکز ملی فضای مجازی نظارت دارد، تصریح کرد: مردم به این پیام رسان‌ ها اعتماد کنند و فرصت دهند تا خودشان را پیدا کنند و بالا بیایند.

هادیانفر درباره مرجع اعلام پیام رسان های مورد تایید یادآور شد: مرکز ملی فضای مجازی همه شبکه های اجتماعی ملی مورد تایید را اعلام کرده است.

ارسال نظر