احتمال رفع فیلتر تلگرام طی چند ماه آینده

رسانه کلیک - رییس کمیته مخابرات مجلس رفع فیلتر شبکه تلگرام را مشروط به بهبود و افزایش امکانات و قابلیت‌ های اپلیکیشن‌ های داخلی دانست.

احتمال رفع فیلتر تلگرام طی چند ماه آینده

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ رمضانعلی سبحانی‌ فر رییس کمیته مخابرات مجلس با اشاره به سخنان روز گذشته ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، عنوان کرد: به صورت طبیعی وقتی توانمندی‌ ها و امکانات اپلیکیشنی بیشتر می‌ شود استقبال و رضایت عمومی نیز از آن افزایش می‌ یابد و فیلتر ماندن اپلیکیشن‌ های مشابه خارجی نیز معنایش را از دست می دهد. در پی افزایش تدریجی امکانات و قابلیت‌ های اپلیکیشن‌ های داخلی که طی چند ماه آینده اتفاق خواهد افتاد، رفع فیلتر شبکه تلگرام نیز قوت خواهد گرفت ( برنامه‌ ای برای رفع فیلتر توییتر و فیلتر اینستاگرام نداریم ).

نماینده مردم سبزوار در مجلس اظهار داشت: در پس سخنان چندی قبل مقام معظم رهبری در خصوص لزوم حفظ حریم خصوصی افراد و امنیت داده‌ها در فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال تهیه لایحه مذکور است که با تهیه و تصویب آن در مجلس و مشخص شدن چارچوب فعالیت کاربران اپلیکیشن‌ ها در فضای مجازی هم نگرانی‌ های امنیتی به اپلیکیشن‌ های خارجی و فضای مجازی و هم بی‌ اعتمادی افکار عمومی به اپلیکیشن‌ های داخلی از بین می‌ رود.

به گفته رییس کمیته مخابرات مجلس براساس آمار غیررسمی تعداد کاربرانی که اپلیکیشن‌ های داخلی را روی گوشی‌ های خود نصب کرده‌ اند کمتر از 24 میلیون نفر و کاربران فعال در این اپلیکیشن‌ ها کمتر از 10 میلیون نفر هستند.

ارسال نظر